Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Jak kobiety mogą zadbać o siebie po porodzie?

Jak kobiety mogą zadbać o siebie po porodzie?

Ciąża a następnie poród to ogromne wydarzenia w życiu kobiety. Na czas ciąży zmienia się działanie układu metabolicznego i hormonów. Dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące diety, aktywności, wydolności organizmu ulegają znacznym modyfikacjom.

13 Lut 2020 S.Z.
Najciekawsze gadżety dla kobiety w ciąży

Najciekawsze gadżety dla kobiety w ciąży

Gadżety są po to, aby ułatwiać życie. Nie są niezbędne, ale skoro można zrobić coś, wygodniej, efektywniej – to dlaczego nie? Dziś pokażemy Wam najciekawsze gadżety, które ułatwią życie w ciąży.

07 Lut 2020 S.Z.
Gafy ślubno-weselne – jak ich uniknąć?

Gafy ślubno-weselne – jak ich uniknąć?

To nie wypada” – czy kogoś to w ogóle jeszcze dzisiaj obchodzi...? Jesteśmy przekonani, że tak. Tym bardziej, że zasady savoir-vivre, poza światem dyplomacji, służą przede wszystkim temu, aby nikomu nie sprawić przykrości i uszanować drugiego człowieka. Ich znajomość i przestrzeganie przydaje się na co dzień, ale i jest to bezcenne przy takiej okazji jak ślub. To dzień, którego synonimem powinna być dobra atmosfera. Dla młodej pary i gości.

02 Lut 2020 S.Z.
Macierzyństwo to dla mnie...

Macierzyństwo to dla mnie...

Każda Kobieta inaczej podchodzi do macierzyństwa. Inaczej je interpretuje i postrzega. Taka odmienność jest jak najbardziej w porządku, a do tego może wiele nauczyć. Dziś chcemy zatem przytoczyć Wam to, jak inne Mamy postrzegają macierzyństwo. Dla jednych to dar, a dla innych brak czasu, a dla jeszcze innych... Zostań z nami i przeczytaj!

31 Sty 2020 S.Z.
„Złote” rady - czego nie lubimy słuchać w ciąży

„Złote” rady - czego nie lubimy słuchać w ciąży

Chyba nie ma kobiety, która będąc w ciąży nie wysłuchała tysiąca różnych porad dotyczących tego, jak należy postępować w stanie błogosławionym. I choć chętnie słuchamy ich, gdy dają je nam lekarze, położne, czy przyjaciółki, to „złote” rady, od przypadkowych osób, wprawiają nas, co najmniej, w osłupienie.

30 Sty 2020 Katarzyna Pawłowska
Samotna ciąża - to nie koniec świata

Samotna ciąża - to nie koniec świata

Wspólne wybieranie wyprawki, remont pokoju dziecka, uczestnictwo w badaniach i podglądanie malucha w czasie USG – tak wyobrażamy sobie ciążę. Tymczasem życie nie zawsze nadąża za wyobrażeniami i zdarza się, że wszystkie te rzeczy musimy przeżywać i organizować bez wsparcia ze strony partnera. Czy to koniec świata? Nie, to początek. Początek dalszej, wspaniałej części Twojego życia. Choć innej, niż planowałaś.

27 Sty 2020 S.Z.
...jak znaleźć godzinę dziennie na realizację marzeń i zawodowych celów

3 praktyczne sposoby jak znaleźć godzinę dziennie na realizację marzeń i zawodowych celów

Co łączy większość ludzi bez względu na wiek, płeć, zawód czy wyznawane poglądy? Niemal wszyscy deklarują, że wiecznie brakuje im czasu i za dużo się stresują. Co roku na przełomie grudnia i stycznia sporo osób stawia sobie postanowienia noworoczne, których absolutnie nie zrealizuje – najpierw maleje motywacja do działania, potem dochodzą rozmaite kłopoty, aż w końcu jak zwykle brakuje czasu i... chęci. Jak znaleźć brakującą godzinę dziennie na realizację różnych celów?

22 Sty 2020 S.Z.
Ślub jak spektakl. Nieco prowokacyjnie o stylu, spójnej wizji i ryzyku kiczu

Ślub jak spektakl. Nieco prowokacyjnie o stylu, spójnej wizji i ryzyku kiczu

Chcecie od swojego ślubu i wesela „czegoś więcej” niż formalności i balowania z rodziną i znajomymi? Macie dużą potrzebę podkreślania na co dzień swoich osobowości, wyrażania sposobu odbierania świata? A może kochacie teatr i jesteście gotowi zamanifestować potęgę jego przekazu w dniu, w którym powiecie sobie „tak”? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł, jeśli chodzi Wam po głowie pomysł przebrania się i odegrania ról z tej okazji.

26 Gru 2019 S.Z.
Co przyszła Mama powinna wiedzieć przed narodzinami dziecka?

Co przyszła Mama powinna wiedzieć przed narodzinami dziecka?

Każda ciąża jest wyjątkowa i inna. Nie ma znaczenie czy będziesz Mamą pierwszy raz, czy oczekujesz na drugi, trzeci, czwarty Cud w Twoim życiu. Ten czas za każdym razem jest niezwykły, piękny i wymagający jednocześnie. Przeczytaj słowa innych Mam i zobacz, jak one oczekiwały na swój Cud oraz jak przygotowywały się na jego przyjście.

17 Gru 2019 S.Z.
Powrót mamy do pracy. Jak skutecznie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika?

Powrót mamy do pracy. Jak skutecznie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika?

Kończy się okres, w którym byłaś tylko ty i dziecko? Wiesz, że niebawem nastąpi moment, kiedy wrócisz do pracy, a twoje dziecko nie będzie już spędzać z tobą całych dni? To bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla ciebie jak i dla dziecka. Zastanów się, jak dobrze wykorzystać ostatnie dni i skutecznie przygotować się na rozłąkę.

09 Gru 2019 S.Z.
Czekając na Cud – plan na 9 miesięcy

Czekając na Cud – plan na 9 miesięcy

Mały Wielki Cud. On lub Ona. Twoje Maleństwo, Twój cały świat. Zanim pojawi się przy Tobie, minie 9 miesięcy. Ten czas oczekiwania na Cud jest niesamowity, a bomby uczuć, które targają przyszłą Mamą nie sposób opisać. Te emocje wzruszenia, radości, niepewności. Ten czas zachcianek, szukania imienia idealnego, kompletowania wyprawki. Czy można w ogóle przygotować się na Cud i jak na niego czekać? Przeczytaj podpowiedzi prosto od Mam.

27 Lis 2019 S.Z.
Czy jesteśmy szczęśliwi w pracy?

Czy jesteśmy szczęśliwi w pracy? Trzecia edycja badania Jobhouse

Czy szczęście można zmierzyć? Okazuje się, że tak – a przynajmniej w kwestii zawodowej. Badanie „Szczęście w pracy Polaków” wykazało, że poziom szczęścia w pracy określamy jako umiarkowany, a obok dobrego wynagrodzenia w największym stopniu zależy nam na przyjaznej atmosferze, relacjach z przełożonym i poczuciu sensu wykonywanej pracy.

23 Lis 2019 S.Z.
Bierzemy ślub! Od czego zacząć?

Bierzemy ślub! Od czego zacząć?

Wielu parom na myśl od razu nasuwają się: sala, zespół lub DJ i fotograf. I słusznie, bo terminy u atrakcyjnych usługodawców potrafią sięgać dwóch lat. Warto jednak spojrzeć na to wydarzenie bardziej holistycznie, aby sprawić, że dzień ślubu będzie pozbawiony zbędnych stresów i pełen pozytywnych doznań. O podpowiedzi, jak się do tego zabrać poprosiliśmy ekspertkę, Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

21 Lis 2019 S.Z.
Magnez dla przyszłej mamy

Magnez dla przyszłej mamy

MAGNESIA – źródło naturalnego magnezu

29 Paź 2019 S.Z.
Sezonie ślubny, trwaj cały rok!

Sezonie ślubny, trwaj cały rok!

Bardzo powoli, ale na szczęście – coraz częściej pary decydują się na ślub poza sezonem letnim. Dlaczego na szczęście? Bo pozostałe pory roku niejednokrotnie oferują nam znacznie ciekawsze, a na pewno bardziej niepowtarzalne możliwości zorganizowania uroczystości. Nie każda para młoda może poszczycić się bajkowym weselem z kuligiem na śniegu lub romantyczną sesją w jesiennej, leśnej scenerii. O podpowiedzi, poprosiliśmy Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

06 Paź 2019 S.Z.
Największe wyzwania macierzyństwa

Największe wyzwania macierzyństwa

Macierzyństwo nie zawsze jest cudowne, kolorowe i magiczne. W macierzyństwie pojawiają się momenty i dłuższe chwile, które są niesamowitym wyzwaniem dla każdej Mamy. Są one trudne i ciężkie, dlatego nie każdy chce o nich mówić. My chcemy, dlatego w artykule poruszamy temat tej drugiej strony medalu – macierzyństwa, które jest pełne wyzwań. Już na wstępie chcemy podziękować każdej Mamie, która w ramach akcji przeprowadzonej przez markę NUK opowiedziała o tych wyzwaniach macierzyństwa.

01 Paź 2019 S.Z.
Jakim kobietom tabletki antykoncepcyjne mogą poprawić jakość życia?

Młode, aktywne zawodowo czy w okresie menopauzy? Jakim kobietom tabletki antykoncepcyjne mogą poprawić jakość życia?

Współczesna doustna antykoncepcja hormonalna to już nie tylko zabezpieczenie przed nieplanowaną w danym momencie ciążą, ale także szereg właściwości pozaantykoncepcyjnych, które mogą sprostać oczekiwaniom kobiet! Niezależnie od tego, czy prowadzimy intensywny styl życia, jesteśmy zapracowane, podróżujemy, uprawiamy sport zawodowo lub hobbystycznie, mamy pasję, która wymaga od nas dyspozycyjności, a może po prostu borykamy się z zaburzeniami hormonalnymi – dobrze dobrane tabletki są w stanie wpłynąć pozytywnie na komfort i jakość naszego życia. W badaniu Biostat, zrealizowanym na zlecenie Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., w ramach kampanii edukacyjnej Antykoncepcja Szyta Na Miarę, uczestnicy zostali poproszeni o wybranie grup kobiet, którym pigułki mogą przynieść największe korzyści. Kogo wskazali badani?

25 Wrz 2019 S.Z.
Jak wybrać idealny biustonosz do karmienia?

Jak wybrać idealny biustonosz do karmienia?

W okresie ciąży, a później w czasie karmienia, wybrany przez kobiety biustonosz musi zmierzyć się z wieloma problemami. Od prawidłowego wyboru biustonosza, zależy wygodne karmienie, prawidłowa laktacja oraz zachowanie jędrnych, pięknych piersi. Radzimy, jak wybrać właściwy biustonosz podczas ciąży oraz na czas karmienia maluszka.

09 Wrz 2019 S.Z.
Mleko mamy – nie ma takiego drugiego pokarmu na świecie!

Mleko mamy – nie ma takiego drugiego pokarmu na świecie!

Czy wiesz, co tworzy kompletną kompozycję składników w mleku mamy, a w jaki sposób dąży do tego kompozycja składników w mleku modyfikowanym?

23 Sie 2019 S.Z.
Mamy mają super moc!

Mamy mają super moc!

Wytrzymałe, odporne na zmęczenie, silne, bezwarunkowo kochające swoje Maleństwo, gotowe do poświęceń, z sercem bez granic. Właśnie takie są Mamy i dzięki temu mają super moc. Moc swojej miłości do Dziecka i tego czegoś, czego nie można nazwać słowami, a może zrozumieć tylko druga Mama. Z tego powodu to właśnie Mamy poprosiliśmy o dokończenie zdania „Mamy mają super moc, bo...”, a w artykule pokazujemy fascynujące odpowiedzi.

21 Sie 2019 S.Z.
Ślub i wesele jako projekt? – czyli, dlaczego warto podejść do tego wydarzenia z lekkim dystansem

Ślub i wesele jako projekt? – czyli, dlaczego warto podejść do tego wydarzenia z lekkim dystansem

Organizacja ślubu i wesela to bardzo często naprawdę duże przedsięwzięcie. Nic więc dziwnego, że narzeczeni i ich rodziny podchodzą do niego jak do poważnego projektu. O ile warto tu sięgnąć do kojarzących się z nim tabelek w Excelu, o tyle niedobrze jest też nie pozwalać sobie na niepotrzebne napięcia. O to, dlaczego, przygotowując ten wielki dzień, warto mieć do wielu spraw dystans, zapytaliśmy naszą ekspertkę – Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

10 Sie 2019 S.Z.
Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu

Chcesz podarować bliskim prezent z okazji rocznicy ślubu? Nie wiesz, co wybrać, aby ich zaskoczyć? Możesz dopasować podarunek do nazwy rocznicy, co na pewno jest wyjątkowym pomysłem. Ciekawymi upominkami są także takie, które dopasujesz do indywidualnych upodobań. Zobacz nasze propozycje.

08 Sie 2019 W.P.
#MamoweŻycie, czyli na czym tak naprawdę polega bycie Mamą

#MamoweŻycie, czyli na czym tak naprawdę polega bycie Mamą

Mamowe życie – pełne wzlotów i upadków, wypełnione łzami radości i bezsilności, słodkie niczym wata cukrowa, a za chwilę gorzkie jak mocna kawa po nieprzespanej nocy... ale nie tylko. Mamowe życie to przede wszystkim tajemnica, którą zna tylko inna Mama. Dzięki akcji zorganizowanej przez markę NUK pod hasłem #MamoweŻycie, mamy okazję poznać prawdziwe oblicze macierzyństwa. Poznaj je razem z nami.

16 Lip 2019 S.Z.
Jak sprawić, aby duże wesele wyglądało na kameralne

Jak sprawić, aby duże wesele wyglądało na kameralne

Lista gości weselnych stale rośnie i zaczynacie obawiać się, że nie będzie szans na kameralny klimat przyjęcia? O podpowiedzi, jak sprawić, aby goście nie czuli się jak na zjeździe absolwentów, ale na uroczystości, gdzie jest swoboda do rozmów i zabawy, poprosiliśmy naszą ekspertkę – Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

09 Lip 2019 S.Z.
Pracująca Mama - czego potrzebuje, by pogodzić obie role?

Pracująca Mama - czego potrzebuje, by pogodzić obie role?

Kobiety coraz rzadziej stają przed dylematem: realizacja zawodowa czy macierzyństwo. Wiele z nich łączy te dwie płaszczyzny życiowe, dbając tym samym o satysfakcję z życia prywatnego i zawodowego. Jednak realizacja tego wyzwania zależy w dużej mierze od wsparcia, jakie otrzymują od rodziny i pracodawcy. Choć wysiłek z każdej ze stron może być duży, jest tego wart. Szczęśliwa mama stanowi dobry przykład dla swoich dzieci, a także jest efektywnym pracownikiem.

01 Lip 2019 S.Z.
W trosce o poprawę stanu zdrowia jamy ustnej

W trosce o poprawę stanu zdrowia jamy ustnej

Program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej“

23 Cze 2019 S.Z.
Dieta świeżo upieczonej mamy

Dieta świeżo upieczonej mamy 

Każda mama prędzej czy później doświadcza nieposkromionego głodu, który towarzyszy karmieniu piersią dziecka. Podjadanie w ciągu dnia jest świetnym sposobem na zaspokojenie apetytu, zachowanie zdrowia, jak i energii niezbędnej do podołania nowym obowiązkom Ale wiele mam zastanawia się, na jakie jedzenie może sobie pozwolić, aby nie zaszkodzić maleństwu? Podpowiadamy co jeść, aby każdy aktywny dzień był pełen mocy!

20 Maj 2019 S.Z.
Zamiast plastikowej korony. Wieczór panieński na miarę prawdziwej księżniczki

Zamiast plastikowej korony. Wieczór panieński na miarę prawdziwej księżniczki

No i stało się – zostałaś druhną swojej najlepszej przyjaciółki. Z związku z tym ciąży na tobie ogromna odpowiedzialność. Organizacja idealnego wieczoru panieńskiego to nie lada wyzwanie! Panna młoda musi być po nim piękna i wypoczęta, ale też wybawiona po wsze czasy. Jak to osiągnąć? Traktując ją jak tak, jak na to zasługuje – jak księżniczkę!

11 Maj 2019 S.Z.
Przyjęcie zaręczynowe – powrót do tradycji czy zachodni wymysł?

Przyjęcie zaręczynowe – powrót do tradycji czy zachodni wymysł?

Przyjęcia, na których dochodziło do oficjalnych zaręczyn, cieszyły się dawniej dużą popularnością. Jeszcze na początku XX wieku spisywano specjalną przedślubną umowę, a wydarzenie miało o wiele bardziej oficjalny charakter niż dzisiaj. Na zaręczyny składało się sporo rytuałów, a niektóre z nich przetrwały do dzisiaj.

03 Maj 2019 S.Z.
Plecak dla mamy - ulga dla pleców i stylowy wygląd

Plecak dla mamy - ulga dla pleców i stylowy wygląd

Kiedy na świecie pojawia się mały człowiek, wielkim zaskoczeniem dla rodziców, może być fakt ile niezbędnych rzeczy, należy ze sobą zabrać, wybierając się na spacer lub weekendowy wyjazd. Zapakowanie całego ekwipunku, to nie lada wyzwanie, ale każdy rodzic z czasem nabiera wprawy i zorganizowanie wyjścia z domu idzie coraz sprawniej. Warto zaopatrzyć się w coś, co bez problemu pomieści wszystko to co potrzebne podczas spaceru z dzieckiem.

02 Maj 2019 S.Z.
Jak wybrać dobre przedszkole?

JAK WYBRAĆ DOBRE PRZEDSZKOLE?

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać zaskakujące - i dla wielu rodziców rzeczywiście takie jest - wybór odpowiedniego przedszkola może mieć większe znaczenie niż wybór szkoły. To, do jakiej placówki poślemy nasze dziecko, może później rzutować nie tylko na jego funkcjonowanie w szkolnej strukturze, ale i na późniejszym dorosłym życiu. Banał? Nie, jeśli spojrzymy na wyniki badań. Pokazują one jasno, że początkowy okres w życiu dziecka ma fundamentalne znaczenie dla jego rozwoju. Trzeba więc dobrze rozważyć, komu powierzymy opiekę nad 3-, 4- czy 5-latkiem.

28 Kwi 2019 S.Z.
SM to znaczy Super Mama!

SM to znaczy Super Mama!

Dziś kobiety z diagnozą stwardnienia rozsianego (SM) chcą normalnie żyć, pracować, założyć rodzinę, urodzić zdrowe dziecko I czerpać radość z bycia mamą,. Sama choroba nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę. SM nie wpływa na płodność kobiety ani mężczyzny, czy na zdrowie dziecka. Istotne, aby decyzje o macierzyństwie podjąć odpowiednio wcześnie, świadomie do tej sytuacji przygotować się. O roli dobrej komunikacji z lekarzem, partnerem, rodziną, przyjaciółmi opowiadają eksperci i organizatorzy kampanii edukacyjnej Nie sam na SM.

24 Kwi 2019 S.Z.
Ciążowe dolegliwości? Poznaj największe mity

Ciążowe dolegliwości? Poznaj największe mity

Kiedyś wierzono, że przejście w ciąży pod drabiną sprawi, że dziecko będzie za małe. Z kolei nasze babcie nie nosiły korali na szyi w obawie, by maluch nie owinął się pępowiną. Choć dzisiaj mitów wokół ciąży i dolegliwości z nią zwianych, jest znacznie mniej, to wciąż istnieją. Które z nich są prawdziwe, a które może włożyć między bajki? Podpowiadamy.

04 Kwi 2019 S.Z.
Co macierzyństwo zmienia w życiu Kobiety?

Co macierzyństwo zmienia w życiu Kobiety?

Zobaczysz, jak tylko Twój Maluszek przyjdzie na świat, wszystko się zmieni.” Właśnie tak wszyscy mówią, prawda? Nie wiadomo czy w to wierzyć, czy się bać i pojawia się tutaj pytanie – Jak to jest naprawdę? My wiemy, ponieważ Mamy nam o tym opowiedziały, a nikt tego nie wie lepiej, jak właśnie Mamy. Jeśli jesteś przyszłą Mamą sprawdź, jak to jest z tym macierzyństwem. Z kolei, jeśli Twój Maluszek już przyszedł na świat – zobacz, jak macierzyństwo widzą inne Mamy.

01 Kwi 2019 S.Z.
Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Urlop macierzyński to dla kobiety ważny czas, nowy etap w życiu i wielka zmiana. To także dobry moment, by przemyśleć dalszą karierę zawodową – czy wrócić na dotychczasowe stanowisko, a może poszukać nowego pracodawcy, a nawet zmienić zawód lub rozpocząć własną działalność? Możliwości jest wiele. Powrót do aktywności zawodowej może jednak okazać się trudniejszy niż się wydaje. Rok, a często więcej poza branżą, może wpłynąć na spadek pewności siebie i poczucie braku wystarczających kompetencji. Aby uniknąć dylematów i wątpliwości warto opracować skuteczny plan!

31 Mar 2019 S.Z.
Na co zwrócić uwagę, wybierając zespół na wesele

Na co zwrócić uwagę, wybierając zespół na wesele

Wybór muzyków to jedna z pierwszych decyzji podejmowanych przez polskie pary narzeczonych, tuż po rezerwacji sali weselnej. O podpowiedź, jakie informacje sprawdzać i jak prowadzić rozmowy w wybranymi zespołami weselnymi, poprosiliśmy Karolinę Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

23 Mar 2019 S.Z.
Jak zorganizować ślub i wesele, krok po kroku

Jak zorganizować ślub i wesele, krok po kroku

Nie istnieje jeden gotowy scenariusz na to, jak zrealizować ten emocjonujący projekt szybko, sprawnie i bez potknięć. Na bazie wieloletniego doświadczenia w branży ślubno-weselnej, można jednak podsunąć zestaw porad, które pozwolą na uporządkowanie kolejności zadań, a także zasugerują, ile czasu należy zaplanować na dobór usług i podpisanie umów. O podjęcie się tego zadania poprosiliśmy naszego eksperta – Grzegorza Cieślaka z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

03 Mar 2019 S.Z.
Sposób mam na wirusy!

Sposób mam na wirusy!

Na wszystko warto jest mieć sposób – na zabawę z dziećmi, na pracę i na zdrowie. To dlatego różne sprytne porady cieszą się ogromną popularnością. Czy zdarza się wam z nich korzystać? A może same lubicie wymyślać interesujące rozwiązania codziennych problemów?

06 Lut 2019 S.Z.
Droga Mamo: Łap chwile, tak szybko przemijają!

Droga Mamo: Łap chwile, tak szybko przemijają!

Macierzyństwo to chwile. Chwile radości, gdy na buźce Malucha pojawi się uśmiech; chwile zmęczenia, gdy kolejna noc zalicza się do tych nieprzespanych; chwile strachu, gdy nie znana jest przyczyna płaczu Pociechy; chwile wzruszenia, gdy mała istota postawi swój pierwszy chwiejny kroczek.

03 Lut 2019 Administrator
Jak pomóc po poronieniu? 6 praktycznych rad

Jak pomóc po poronieniu? 6 praktycznych rad

Chcesz pomóc wnuczce czy córce, która doświadczyła poronienia? Dowiedz się, jak wesprzeć ją emocjonalne oraz praktycznie – te rady mogą być w Twojej sytuacji naprawdę pomocne. Pamiętaj jednak, że każda osoba przechodzi poronienie trochę inaczej.

30 Sty 2019 testDNA
Zimowa sesja ślubna – dlaczego warto?

Zimowa sesja ślubna – dlaczego warto?

Chłód, niepewna pogoda, konieczność bycia w blokach startowych – to wady plenerowej sesji ślubnej zimą, wymieniane przez wiele par. Warto jednak przemyśleć temat, bo efekty mogą być warte poświęceń!

19 Sty 2019 S.Z.
Nieoczekiwane koszty w oczekiwaniu na dziecko

Nieoczekiwane koszty w oczekiwaniu na dziecko

Ile kosztuje wyprawka i przygotowanie miejsca dla nowego członka rodziny?

03 Gru 2018 S.Z.
Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie

Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie

Narodziny dziecka to powód do radości dla całej rodziny. Szczególnej troski od swoich najbliższych wymagają maleństwa urodzone po 22. tygodniu życia.

30 Lis 2018 Administrator
Bardzo cenne narodziny

Bardzo cenne narodziny

Posiadanie dzieci to nie mały wydatek. Wychowanie i edukacja potomstwa wymaga od rodziców dość dużych nakładów finansowych. Dodatkowe opłaty pojawiają się jednak już w okresie ciąży i w związku z porodem.

27 Lis 2018 S.Z.
Jesienno-zimowy ślub. Czy warto?

Jesienno-zimowy ślub. Czy warto?

Późna wiosna i lato, to szczyt ślubnego sezonu dzięki ciepłej temperaturze i kwitnącej przyrodzie. Zapominamy często, że pozostałe pory roku mają wiele uroku, a zimowe czy późnojesienne przyjęcie jest wspaniałym przeżyciem. Może nawet nie zdajemy sobie sprawy z zalet tego pomysłu? Dajmy się ponieść fantazji! Co zyskujemy? Na co zwrócić uwagę wybierając salę? Podpowiada ekspert z Dworu Złotopolska Dolina.

25 Lis 2018 Administrator
Co zamiast kwiatów dla młodej pary?

Co zamiast kwiatów dla młodej pary?

Na wesela jesteśmy zapraszani w miarę regularnie i praktycznie za każdym razem pojawia się to samo pytanie: czy dawać kwiaty, skoro zaraz i tak zwiędną i nowożeńcy nie będą z nich mieli żadnego pożytku? Czym je zastąpić? Podpowiadamy!

13 Lis 2018 S.Z.
Jak mądrze rozmawiać z dziećmi o pornografii - radzi ekspert Stowarzyszenia Twoja Sprawa

Jak mądrze rozmawiać z dziećmi o pornografii - radzi ekspert Stowarzyszenia Twoja Sprawa

Większość rodziców jest świadoma, że Internet nie jest dla najmłodszych miejscem w pełni bezpiecznym. Spośród wielu zagrożeń, na jakie narażone są dzieci w sieci, jak kontakt z przemocą i agresją, najmniej oczywistym dla rodziców jest pornografia. Badania EU Kids Online[1] pokazują, że aż 81 proc. rodziców dzieci w wieku 9-16 lat sądzi, że ich pociechy nie zetknęły się z pornografią w Internecie.

02 Lis 2018 S.Z.
Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

28 października zmieniliśmy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem zrobi się ciemno już wczesnym popołudniem, a dodatkowo jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności. O tej porze roku często też nosimy ciemne ubrania powodujące, że stajemy się mniej widoczni dla kierowców. Szczególną ostrożność powinni wykazać nie tylko kierujący, ale też piesi. Rodzice i opiekunowie muszą też zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożenia.

30 Paź 2018 S.Z.
4 rzeczy, których lepiej nie robić przed ślubem

4 rzeczy, których lepiej nie robić przed ślubem

Choć przygotowania do ślubu i wesela to bardzo miły czas w życiu narzeczonych, nie brak w nim jednak stresujących sytuacji, a co za tym idzie, błędnych decyzji i działań. Podpowiadamy, jak zapobiec niektórym wpadkom i katastrofom.

23 Paź 2018 S.Z.
7 największych faux pas podczas wesela – jak ich uniknąć?

7 największych faux pas podczas wesela – jak ich uniknąć?

Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowy moment, traktowany zwykle przez narzeczonych jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nie ma więc nic dziwnego w dbałości o to, by był idealny. Zarówno organizując wesele, jak i będąc gościem, warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że unikniemy popełnienia niepotrzebnych faux pas, a dzień wesela pozostanie dla wszystkich wspaniałym wspomnieniem

23 Paź 2018 S.Z.
Pornografia zby łatwo dostępna dzieciom

Pornografia zby łatwo dostępna dzieciom

Zbyt łatwy dostęp dzieci do internetowej pornografii to problem społeczny, o którym nie można już milczeć. Zjawisko przybiera rozmiary pandemii – ostrzegają specjaliści. Stowarzyszenie Twoja Sprawa uruchamia nowy portal oPornografii.pl oraz kampanię społeczną skierowaną do rodziców i specjalistów.

18 Wrz 2018 S.Z.
Back to school, czyli rodzice na pełnych obrotach

Back to school, czyli rodzice na pełnych obrotach

Wrzesień oznacza koniec wakacji nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców. To oni po dwóch miesiącach wracają na pełne obroty żonglując swoim drogecennym czasem pomiędzy obowiązkami w pracy i w domu. Wczesne pobudki, wyprawianie swoich pociech do szkoły, zajęcia pozalekcyjne, odrabianie lekcji i pozostała masa zobowiązań. Jak przestawić się zatem na „szkolny tryb” i nie zwariować? Podpowiadamy.

10 Wrz 2018 S.Z.
Jakich błędów lepiej unikać, planując swój ślub i wesele (cz. II)

Jakich błędów lepiej unikać, planując swój ślub i wesele (cz. II)

Słowa, słowa, słowa” – Szekspirowski Hamlet wiedział co mówił. Banalność i bezmyślność słów mogą być problemem także w realnym świecie, czego wpadki na ślubach i weselach są świetnym, choć mało chlubnym przykładem. Jak im zapobiec? Spieszymy z podpowiedziami.

07 Wrz 2018 s.z.
Bezstresowe pierwsze dni szkoły - jak rodzice mogą pomóc swym dzieciom?

BEZSTRESOWE PIERWSZE DNI SZKOŁY.

JAK RODZICE MOGĄ POMÓC SWYM DZIECIOM?

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To duża zmiana w życiu nie tylko pierwszoklasistów, ale i rodziców. Jak przetrwać pierwsze dni w szkole bez stresu? Co zrobić, by dziecko szło do szkoły z radością i entuzjazmem, a nie z płaczem? Poznaj porady pedagogów.

29 Sie 2018 S.Z.
Obalamy 5 mitów na temat karmienia piersią

Obalmy 5 mitów na temat karmienia piersią

Karmienie piersią i pokarm kobiety to zawsze tematy interesujące – w szczególności dla młodej mamy. Nieustannie pojawiają się nowe informacje dotyczące mleka mamy, które nie zawsze są jednak prawdziwe. Dowiedz się, którym z nich – chociaż są powszechne – wcale nie musisz wierzyć!

16 Sie 2018 S.Z.
Jakich błędów lepiej unikać, planując swój ślub i wesele (cz. I)

Jakich błędów lepiej unikać, planując swój ślub i wesele (cz. I)

Co para, to inny pomysł na organizację tego jednego z najważniejszych dni w życiu. Niezależnie od liczby atrakcji, budżetu przeznaczonego na uroczystość, małe i większe błędy organizacyjne zda-rzają się wszystkim. Podpowiadamy, jak można uniknąć części z nich, oszczędzając sobie dzięki te-mu sporo nerwów.

10 Sie 2018 S.Z.
Organizujesz wieczór panieński?

Organizujesz wieczór panieński? Oto idealny przepis na weekend w mieście!

Ostatnia noc wolności i impreza w obecnym stanie cywilnym. Weekend, który jest swoistym rytuałem przejścia – to doskonała okazja na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Stworzenie doskonałego planu od A do Z zapewni wspomnienia na wiele lat, a Panna Młoda będzie w siódmym niebie.

06 Sie 2018 S.Z.
Zalety karmienia piersią dla mamy i dziecka

Zalety karmienia piersią dla mamy i dziecka

Okres karmienia piersią to wyjątkowy intymny moment, w którym pomiędzy kobietą a jej dzieckiem zawiązuje się niepowtarzalna więź. Karmienie piersią pełni również niezwykle istotną rolę w rozwoju dziecka, a mleko mamy jest niedoścignionym wzorem w żywieniu niemowląt. A to tylko niektóre z wielu zalet – dowiedz się jakie jeszcze korzyści płyną z karmienia piersią.

27 Lip 2018 S.Z.
Światowy Tydzień Karmienia Piersią 2018

Światowy Tydzień Karmienia Piersią 2018

Mleko kobiece to najlepszy pokarm dla niemowlęcia – nie tylko odżywia i zapewnia zdrowy rozwój, ale również pomaga budować odporność dziecka i chroni je przed infekcjami. Właśnie rozpoczyna się Światowy Tydzień Karmienia Piersią, który o zaletach mleka mamy przypomina.

26 Lip 2018 S.Z.
Aktywność fizyczna w ciąży. Co wolno, a z czego należy zrezygnować?

Aktywność fizyczna w ciąży. Co wolno, a z czego należy zrezygnować?

Dziewięć miesięcy ciąży to nie tylko radosny czas oczekiwania na dziecko, planowania i przygotowywania się na jego przyjście na świat. To też doskonały okres do tego, aby zadbać o swoje ciało, by po porodzie i okresie połogu szybciej wrócić do formy i być pełną energii młodą mamą. Jak to zrobić? Radzi fizjoterapeutka z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji ENEL-SPORT – Agata Madaj-Goldman.

24 Lip 2018 S.Z.
Jestem rodzicem - trzeźwo myślę

Jestem rodzicem – trzeźwo myślę

Czy mogę sięgnąć po alkohol opiekując się dzieckiem? Czy każda ilość alkoholu w ciąży jest szkodliwa? Jaki mam wpływ jako rodzic na spożywanie alkoholu przez moje dziecko? Z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska wynika, że choć potrafimy odpowiedzialnie odmawiać spożycia alkoholu, to wciąż potrzebna jest edukacja w tym obszarze.

16 Lip 2018 S.Z.
O tym chce wiedzieć każda mama!

O tym chce wiedzieć każda mama!

Ulewania niemowląt – najważniejsze pytania i odpowiedzi dla kobiet karmiących piersią

14 Lip 2018 S.Z.
Przedurlopowe SOS: 5 sposobów jak szybko uzbierać na wakacyjny wyjazd

Przedurlopowe SOS: 5 sposobów jak szybko uzbierać fundusze na wakacyjny wyjazd

Jedni w czasie urlopu wyjeżdżają zwiedzać dalekie kraje, poznawać odmienną kulturę, zwyczaje i kuchnię, podczas gdy inni jak co roku jadą... do rodziny na wieś, wysyłają dzieci na kolonie, a sami spędzają lato w mieście lub też jadą wspólnie na krótki i tani wypoczynek, na którym liczą się z każdą wydaną złotówką. Jak zmienić tę sytuację i szybko uzbierać większą kwotę na wakacyjny wyjazd?

11 Lip 2018 S.Z.
5 faktów na temat ślubu, o których mogliście nie wiedzieć

5 faktów na temat ślubu, o których mogliście nie wiedzieć

Czy ślub może odbyć się bez jednego z narzeczonych? Dlaczego księżom zależy, aby przyszli małżonkowie byli bierzmowani i czy katolicka przysięga ma moc prawną, gdy wypowiadana jest poza świątynią lub bez obecności duchownego? Odpowiedzi udziela katalog usług branży ślubnej PlanujemyWesele. Będziecie zaskoczeni!

03 Lip 2018 S.Z.
Mamo, jak dobrze znasz potrzeby swojego maluszka?

Mamo, jak dobrze znasz potrzeby swojego maluszka?

Mama jak nikt inny zna potrzeby swojego dziecka. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom kobieta doskonale wie, kiedy maluszek jest głodny, kiedy radosny, a kiedy potrzebuje czułości i przytulenia. Jednym z wielu zadań rodzica jest wspieranie dojrzewającego i kształtującego się organizmu niemowlęcia, w tym jego wrażliwego i delikatnego brzuszka. Jak troszczyć się o malucha, by zadbać o jego dobre samopoczucie i zdrowie?

03 Lip 2018 S.Z.
Bycie mamą to cała paleta uczuć i emocji

BYCIE MAMĄ TO CAŁA PALETA UCZUĆ I EMOCJI

Macierzyństwo to nowy etap w życiu każdej kobiety. Moment, kiedy definiuje na nowo swoje „ja”, zmienia życie, dopasowuje się do nowej sytuacji. Najbliższym towarzyszem życia, a także największym codziennym wyzwaniem jest dla niej ta mała istota. I choć pierwsze chwile często nie należą do najłatwiejszych, to jest to piękny czas budowania cudownej relacji matki z dzieckiem. Macierzyństwo dla każdej kobiety znaczy coś innego, ponieważ mamy definiują je przez pryzmat swojego doświadczenia.

02 Lip 2018 S.Z.
Karmienie piersią - to (nie zawsze) naturalne

Karmienie piersią - to (nie zawsze) naturalne

Mimo licznych kampanii edukacyjnych, młode matki w Polsce wciąż potrzebują dużego wsparcia merytorycznego i technicznego w zakresie karmienia piersią. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla marki LOVI, aż 8 na 10 młodych mam w Polsce doświadczyło problemów związanych z karmieniem dziecka piersią.

26 Cze 2018 S.Z.
Specjalna ławeczka dla rodziców i najmłodszych dzieci stanęła w Warszawie

Specjalna ławeczka dla rodziców i najmłodszych dzieci stanęła w Warszawie

Rodzice najmłodszych dzieci, odwiedzający tego lata powsiński Park Kultury, mogą liczyć na bardzo duże udogodnienie. Stanęła tu właśnie pierwsza w Warszawie plenerowa EMOstrefa. To specjalna zadaszona i osłonięta z trzech stron ławka, wyposażona w wygodny fotel i przewijak. Takie rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy coraz głośniej domagają się prorodzinnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. Potwierdzają to m.in. badania* przeprowadzone na zlecenie marki EMOTOPIC - inicjatora programu „Blisko z Tobą chcę być”, w ramach którego powstała warszawska EMOstrefa.

26 Cze 2018 S.Z.
Superrozwój dziecka - czy wiesz wszystko o jego mózgu?

Superrozwój dziecka – czy wiesz wszystko o jego mózgu? 

Mózg człowieka to wyjątkowy organ, który stanowi centrum dowodzenia całym organizmem. W czasie ciąży i w pierwszych latach życia ten „supernarząd” kształtuje się najintensywniej – rozwijają się wtedy wszystkie jego funkcje, które doskonalą się wraz z nabywaniem przez dziecko nowych umiejętności. Już w okresie 1000 pierwszych dni życia rodzice mogą mieć istotny wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego młodego organizmu, m.in. poprzez sposób żywienia dziecka.

05 Cze 2018 S.Z.
Mamy karmiące piersią nie bawią się już w chowanego

Mamy karmiące piersią nie bawią się już w chowanego

Ruszyła nowa kampania społeczna #konieczabawywchowanego

26 Maj 2018 S.Z.
Przemów na wakacjach...

PRZEMÓW NA WAKACJACH, CZYLI DLACZEGO NASZE DZIECI ZA GRANICĄ MÓWIĄ PO ANGIELSKU, A W POLSCE NIE

Zbliżają się wakacje, zatem pora zaplanować wypoczynek dla naszych pociech! Jest to wyjątkowy czas, w którym dzieci mogą nie tylko odpocząć, ale również poznać świat. Zagraniczny obóz językowy gwarantuje nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale umożliwia też naukę języka obcego. Szczególnie, że dzieci często znają już podstawy, ale ciężko im się przełamać i w praktyce nie mówią. Dlaczego zagraniczny kurs sprawia, że nawet nieśmiałe dzieci zaczynają komunikować się w obcym języku? Jak na przestrzeni lat zmieniły się preferencje dzieci i rodziców, jeśli chodzi o wybór wakacji?

22 Maj 2018 S.Z.
Nosidełko biodrowe - ulga dla kręgosłupa mamy

Nosidełko biodrowe – ulga dla kręgosłupa mamy

Przyszłe i młode mamy często borykają się z uporczywym bólem pleców. Jest to dolegliwość, która pojawia się już w czasie ciąży i nasila się okresie jej trwania. Ból pleców nie ustępuje nawet po porodzie. Dlatego wiele kobiet pyta, jak sobie radzić z tym problemem?

13 Maj 2018 S.Z.
Kamienie milowe w badaniach nad mlekiem mamy...

KAMIENIE MILOWE W BADANIACH NAD MLEKIEM MAMY, OSIĄGNIĘCIA NAUKOWCÓW NUTRICIA, KTÓRE ZAPOCZATKOWAŁY NOWE ROZWIĄZANIA W ŻYWIENIU NIEMOWLĄT

Czy wiesz, że 24 lata temu Zespół Badawczy NUTRICIA jako pierwszy na świecie odkrył krótko- i długołańcuchowe oligosacharydy w mleku matki?

12 Maj 2018 S.Z.
Szkoła Rodzenia online dla każdej przyszłej mamy

Szkoła Rodzenia online dla każdej przyszłej mamy

Wyjątkowe narzędzie stworzone przez ekspertów specjalnie dla BebiProgram

10 Maj 2018 S.Z.
Biznesowy savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej - sztuka dla każdego z nas

Biznesowy savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej – sztuka dla każdego z nas

Niezależnie od zajmowanego stanowiska i branży, w której pracujemy, biznesowa sytuacja, jaką jest rozmowa kwalifikacyjna, przynajmniej raz w życiu spotyka każdego pracownika. Do takiego spotkania warto przygotować się nie tylko merytorycznie. Opanowanie podstaw savoir-vivre’u biznesowego, może zwiększyć nasze szanse na zdobycie upragnionego stanowiska. Doskonałe maniery, styl i klasa to dodatkowe punkty dla każdego potencjalnego pracownika!

19 Kwi 2018 S.Z.
Torba dla mamy idealna na podróż z dzieckiem

Torba dla mamy idealna na podróż z dzieckiem

Krótki wyjazd z małym dzieckiem na może być świetną okazją by przejść test organizacyjny. Po pierwszych tygodniach, czy miesiącach w domu z maluchem czas się ruszyć. Okazją może być wyjazd na święta, ważna uroczystość rodzinna, czy chociażby wypad młodych rodziców z dzieckiem do spa. Niezależnie od okazji zasada numer jeden - organizacja.

13 Kwi 2018 S.Z.
Bezpieczny start, czyli lista zakupów przyszłych rodziców

Bezpieczny start, czyli lista zakupów przyszłych rodziców

Przyjście na świat dziecka, to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego rodzica. Nowy członek rodziny, jeszcze na długo przed swoimi narodzinami, staje się oczkiem w głowie mamy i taty, którzy skrupulatnie przygotowują swoje otoczenie do pojawienia się w nim malucha. Lista potrzebnych produktów jest długa. Czego nie może na niej zabraknąć?

20 Mar 2018 S.Z.
Spacer z dzieckiem po galerii handlowej - NIE!

Mama wie lepiej: Spacer w markecie lub galerii handlowej z niemowlakiem? Rodzice, nie róbcie tego!

Niektóre mamy, chcąc odreagować tygodnie spędzone w domu po porodzie lub czując potrzebę wyjścia do ludzi i odzyskania utraconej „niezależności”, chętnie wybierają się na spacer z niemowlęciem do galerii handlowej. Ta z pozoru niewinna wyprawa to nie jest dobry pomysł. Wyjaśniamy, dlaczego supermarket i pasaż handlowy nie jest odpowiednim miejscem dla niemowlaka i jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy zakupy z dzieckiem stają się koniecznością.

22 Lis 2017 S.Z.
Jak wrócić do formy po porodzie?

Jak wrócić do formy po porodzie?

Ciało kobiety po ciąży się zmienia. Największą zmorą dla wielu mam jest wygląd brzuszka, który nie jest już tak elastyczny i plaski. Wiele kobiet marzy, aby pozbyć się fałdek na brzuchu po porodzie i wrócić do rozmiaru garderoby sprzed ciąży. Niestety mimo chęci, brakuje niekiedy czasu, aby zadbać o wygląd tej części ciała, gdyż w pierwszych tygodniach po porodzie mama zajęta jest głównie opieką nad dzieckiem.

31 Paź 2017 S.Z.
Jak zorganizować jesienny spacer z dzieckiem żeby go nie odchorować

Mama wie lepiej: Misja jesienny spacer z dzieckiem - Jak to dobrze zorganizować, żeby nie odchorować?

Jesienny spacer z maluszkiem? A co w tym trudnego?! Ubieramy się i wychodzimy... pozornie brzmi banalnie, ale wcale nie jest to taka oczywista sprawa, a wizja jesiennego spaceru z maluchem często wzbudza niepokój w rodzicach. Czego się obawiają? Najczęściej niskich temperatur, zmiennej pogody i czyhających wirusów. Warto wiedzieć, że nie można unikać jesiennych spacerów, a obawy lepiej odsunąć na bok. Jesienne przechadzki mogą przynieść wiele korzyści zarówno rodzicom jak i dzieciom – należy jednak odpowiednio się do nich przygotować.

26 Paź 2017 S.Z.
Zagraniczne akcenty na polskim ślubie

Zagraniczne akcenty na polskim ślubie.
5 zwyczajów, które przywędrowały z innych krajów.

Tak, jak my stajemy się coraz bardziej mobilni, tak coraz swobodniej migrują charakterystyczne dla różnych krajów zwyczaje. W sferze związanej z organizacją przyjęć weselnych nowinki zaczerpnięte z innych części świata są mocno widoczne. Jakie tradycje zaadaptowaliśmy w Polsce?

 

22 Paź 2017 S.Z.
Z miłości do bliskości. Wybory podyktowane sercem matki

Z MIŁOŚCI DO BLISKOŚCI. WYBORY PODYKTOWANE SERCEM MATKI

W okresie ciąży zdecydowana większość kobiet (aż ponad 80%) zakłada, że po urodzeniu dziecka będzie je karmić tylko piersią. Jednak w praktyce 57% z nich w pierwszych 6 miesiącach karmiło Maluszka wyłącznie piersią. Ponad 17% kobiet za powód sięgnięcia po mieszanki podaje problemy, których same nie mogły pokonać. Aż 18 % Mam określiło, że karmienie piersią było dla nich trudne lub bardzo trudne. Wymieniały między innymi takie trudności jak: problem z prawidłowym przystawieniem dziecka do piersi (ok. 9%), dziecko nie chciało ssać piersi (około 12%) i wiele innych. W obliczu sytuacji, z jakimi mierzą się młode mamy, warto popatrzeć na temat karmienia z innej perspektywy. Jest on ważny, jednak najważniejsza jest miłość z jaką mamy opiekują się swoim maleństwem, by zdrowo i prawidłowo się rozwijało.

07 Paź 2017 S.Z.
Co przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala?

Co przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala?

Pakowanie torby do szpitala to temat na wielu forach internetowych. Listy rzeczy różnią się od siebie, jednak jest kilka przedmiotów, na które warto zwrócić większa uwagę.
Maleńkie dziecko przebywając w brzuchu mamy, ma zapewnione optymalne otoczenie. Czuje się tam bezpiecznie i przytulnie. Każda mama chciałaby zapewnić swojemu maleństwu takie same warunki.

16 Wrz 2017 S.Z.
5 porad dla planujących ślub i wesele od.... angielskiego dżentelmena

5 porad dla planujących ślub i wesele od... angielskiego dżentelmena

Sezon ślubny w pełni. Młode pary chcące sformalizować swoje związki i powiedzieć sobie sakramentalne „tak”, muszą poświecić sporo czasu, by perfekcyjnie zaplanować ślub oraz wesele. Wymaga to nie tylko ogromnego zaangażowania, ale także wzięcia pod uwagę pewnych zwyczajów, panujących podczas tego typu ceremonii. Prawdziwy dżentelmen, powołany z ramienia Ahmad Tea London podpowiada, jak poradzić sobie z wybranymi aspektami istotnymi z perspektywy organizacji takiej uroczystości, by nie narazić się na krzywe spojrzenia zaproszonych gości, a jednocześnie spełnić własne marzenia, o tym wyjątkowym dniu.

18 Sie 2017 S.Z.
Tego nie wiedzieliście o karmieniu piersią

Tego nie wiedzieliście o karmieniu piersią

Początek sierpnia na całym świecie przebiega pod znakiem Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią. To okazja, żeby opowiedzieć Polakom o tym, jak niezwykłe jest mleko mamy.

31 Lip 2017 S.Z.
Kto powinien korzystać z usług agencji pracy?

Kto powinien korzystać z usług agencji pracy?

Ciągłe zmiany gospodarcze, gwałtowny rozwój przemysłu oraz duża konkurencja spowodowały, że znalezienie pracy nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie dziwi więc, że z roku na rok pojawia się coraz więcej instytucji, które pomagają w jej zdobyciu. Na uczelniach otwierane są biura karier, a jak grzyby po deszczu powstają centra doradztwa zawodowego oraz agencje pracy. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się dużą popularnością. Dlaczego? Powód jest jeden – ułatwiają rozpoczęcie i kontynuowanie kariery zawodowej osobom, które z pozoru stoją na straconej pozycji na rynku pracy.

28 Lip 2017 W.P.
In vitro z dofinansowaniem dla poznanian - zasady kwalifikacji do programu

In vitro z dofinansowaniem dla poznanian w InviMed
Zasady kwalifikacji do programu

Od sierpnia w klinice leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu rozpoczną się kwalifikacje do miejskiego programu dopłat do in vitro. Zainteresowani już teraz mogą zgłaszać chęć skorzystania z dofinansowania, dzwoniąc pod numer 500 900 888.

10 Lip 2017 S.Z.
Co powinien mieć w aucie SUPER ROZDZIC podczas podróży?

Co powinien mieć w aucie SUPER RODZIC podczas podróży?

Podróżowanie z dzieckiem to nie tylko wielka przygoda, ale i nie lada wyzwanie. Zaskoczyć może nas dziecka nuda, płacz, marudzenie, a może niespodziewana choroba lokomocyjna? Wizja wspólnej podróży z dzieckiem niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Trudno się dziwić, unieruchomiony na kilka godzin maluch zaczyna manifestować swoje niezadowolenie. Co zatem każdy Super Rodzic powinien zabrać ze sobą, by kilkugodzinna podróż z dzieckiem była ciekawą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

04 Cze 2017 S.Z.
Ruszyła kampania "Rodzice Kangury"

W DNIU ŚWIATOWEGO DNIA KANGUROWANIA RUSZYŁA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "RODZICE KANGURY"

15 maja 2017r., w dniu Światowego Dnia Kangurowania ruszyła ogólnopolska kampania ‘RODZICE KANGURY’. Celem akcji jest szerzenie świadomości i znaczenia kangurowania, wzrost poziomu świadomości kontaktu „skóra do skóry” zwanej inaczej kangurowaniem, uwrażliwienie rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadomienie rodzicom przysługujących im praw, zachęcenie do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promocja zalet płynących z „rodzicielstwa bliskości” oraz dotarcie do środowisk medycznych, by zachowywały dbałość o umożliwienie rodzicom kontaktu „skóra do skóry”.

26 Maj 2017 S.Z.
Sprawdzone rzeczy w wyprawce

Sprawdzone rzeczy w wyprawce

Ciąża to czas oswajania się z myślą o tym, że w naszym życiu pojawi się maleństwo. 9 miesięcy to jednak odpowiedni okres, aby zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce zarówno do domu, jak i do szpitala. Co powinno się w niej znaleźć? O czym nie możesz zapomnieć, a co możesz sobie darować?

05 Maj 2017 S.Z.
Pilates dla mam - ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie!

Pilates dla mam – ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie!

Chcąc szybko wrócić do formy sprzed porodu warto sięgnąć po ćwiczenia pilates. Nie zajmują one dużo czasu, a do tego można wykonywać je w domu. Przykładowy trening takiej aktywności prezentuje ekspert marki „Mama i ja” - Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka fitness i specjalista ds. żywienia.

04 Maj 2017 S.Z.
Niebezpieczne potrząsanie dzieckiem - nie wolno tego robić, szczególnie w wózku!

Mama wie lepiej: niebezpieczne potrząsanie dzieckiem – nie wolno tego robić, szczególnie w wózku!

Dziecko płacze, a Ty nie wytrzymujesz napięcia i energicznie potrząsasz malcem, krzycząc jednocześnie, aby się uspokoiło? Twój maluch ucisza się tylko wtedy, gdy mocno trzepiesz wózkiem – tak intensywnie, że sam/a w głębi duszy nie możesz się nadziwić, jak ono może zasnąć w takich warunkach? A może nic nie bawi Twojego niemowlaka tak bardzo, jak zabawa w podrzucanie go prawie pod sufit? Nigdy więcej tego nie rób!

14 Kwi 2017 S.Z.
Misja wiosenny spacer - co zabrać, jak się ubrać...

Mama wie lepiej: Misja wiosenny spacer - jak się do niego przygotować, co zabrać, jak ubrać dziecko?

Nareszcie nadchodzi wiosna – czas wyczekiwany chyba przez wszystkich rodziców. Coraz dłuższe dni i coraz wyższe temperatury sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i pozwalają na coś więcej niż szybka rundka dookoła bloku czy pospieszny kurs po najbliższej okolicy. Na co zwrócić uwagę, wybierając się na wiosenny spacer?

25 Mar 2017 S.Z.
Pas na brzuszek - sposób na powrót do formy po ciąży!

Pas na brzuszek - sposób na powrót do formy po ciąży!

Powrót do formy po ciąży i urodzeniu dziecka jest wyzwaniem dla każdej świeżo upieczonej mamy. Szczególnie, że pierwsze miesiące związane są ze sporymi ograniczeniami. Przez minimum 6 tygodni, a w przypadku gdy miało miejsce cesarskie cięcie to aż 6 miesięcy, nie można wykonywać ćwiczeń fizycznych. Przez kolejne miesiące, jeśli mama karmi piersią, nie powinna stosować diet odchudzających. I w ten sposób powrót do wyglądu sprzed ciąży dla wielu kobiet wydaje się być nierealny, a wizja odłożenia w czasie pracy nad swoim ciałem przerażająca. Są jednak sposoby, aby nawet w czasie, gdy nie możemy ćwiczyć ani stosować diet odchudzających, wspomóc ciało w procesie powrotu do stanu sprzed tych 9 miesięcy. Jednym z nich jest noszenie pasa poporodowego.

19 Mar 2017 S.Z.
Chcesz dobrego seksu? Daj się wyspać partnerce!

Chcesz dobrego seksu? Daj się wyspać partnerce! 

Często słyszany zwrot „Nie dziś kochanie, jestem zmęczona” – nabiera całkiem nowego znaczenia. Ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały, że niedobór snu poważnie szkodzi naszemu życiu seksualnemu.

06 Mar 2017 S.Z.
Oświetlenie, z wzrok

Oświetlenie, a wzrok


Ze sztucznym oświetleniem w okresie jesienno – zimowym mamy do czynienia na co dzień. Pod jego wpływem nasze oczy szybciej się męczą i tracą swoje naturalne nawilżenie. Przy odpowiedniej profilaktyce można jednak zmniejszyć konsekwencje wpływu sztucznego światła na wzrok.

08 Lut 2017 S.Z.
Zmiany dla ciężarnych w roku 2017

Zmiany dla ciężarnych w roku 2017


Nowy rok często oznacza zmiany. Nie tylko te, które przybliżą nas do realizacji postanowień, ale także rządowe – przygotowane m.in. dla spodziewających się dziecka rodziców.

03 Lut 2017 S.Z.
Mity na temat karmienia piersią

Mity na temat karmienia piersią


Karmienie piersią niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla nowonarodzonego maluszka jak i jego mamy. Nie zawsze jest jednak łatwe, ponieważ narosło wokół niego wiele mitów, z którymi trzeba się rozprawić.

28 Sty 2017 S.Z.
6 gadżetów, które znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem

6 gadżetów, które znacznie ułatwią opiekę nad dzieckiem


Przygotowania do pojawienia się w domu dziecka należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Młodzi rodzice zwykle stoją przed dylematem, które produkty z morza ofert będą najlepsze dla mamy i bobasa. Eksperci z Okazje.info przygotowali listę niezbędnych gadżetów, które pomogą rodzicom w opiece nad maleństwem. To pomysłowe i niezwykle przydatne produkty.

10 Lis 2016 S.Z.
Planowanie to podstawa! O czym powinna pamiętać każda przyszła mama?

Planowanie to podstawa! O czym powinna pamiętać każda przyszła mama?

Przyjście dziecka na świat jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Chociaż wielu rzeczy, które sprawią, że nasze życie wywróci się do góry nogami nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jest kilka kwestii, które można zaplanować odpowiednio wcześniej.

21 Wrz 2016 S.Z.
Ciąża a nadgodziny, delegacje i praca w porze nocnej

Ciąża a nadgodziny, delegacje i praca w porze nocnej


Jesteś w ciąży, a szef, wymaga od ciebiepozostawanie w pracy po godzinach lub udanie się w podróż służbową? Czy takie działanie pracodawcy jest dopuszczalne w świetle przepisów prawa pracy, oraz czy zgoda przyszłej mamy na pracę w nadgodzinach lub poza miejscem pracy ma wpływ na jego ewentualną bezprawność? Na te pytania odpowiada ekspert marki „Mama i Ja” - adwokat Patrycja Chabier.

29 Sie 2016 S.Z.
Zaradna mama w świecie nowych technologii

Zaradna mama w świecie nowych technologii


Czyli jak Polki ułatwiają sobie życie
Istnieje powiedzenie, że wychowywanie dziecka jest jak praca na pełen etat. Według badania Procter&Gamble „Być Mamą” aż 56% kobiet przyznaje, że w dzisiejszych czasach macierzyństwo jest bardziej skomplikowane niż w przeszłości. Nie pozostają jednak bierne – postanowiły wykorzystać zdobycze technologii i sprytne rozwiązania tak, by oszczędzać czas i poświęcać go na to, co naprawdę ważne czy po prostu przyjemne. Jakie aplikacje i strony www pomagają im w organizacji życia rodzinnego?

12 Sie 2016 S.Z.
Weselny dress code dla gości - w co się nie ubierać?

Weselny dress code dla gości – w co się nie ubierać?


Wesele to jedna z najbardziej uroczystych okazji, w jakich bierzemy udział. Nic dziwnego więc, że lubimy puścić wodze fantazji przy wyborze kreacji. Warto jednak wiedzieć, jakie stroje będą podczas takiego przyjęcia totalną wpadką. Podpowiadamy, jak się nie ubierać.

27 Cze 2016 S.Z.
Igła i nitka - czyli o czym nie pamietają państwo młodzi w dniu ślubu

Igła i nitka


Czyli o czym nie pamiętają państwo młodzi w najważniejszym dniu?

Wszystko dopięte na ostatni guzik – tego określenia często lubimy używać w odniesieniu do perfekcyjnie zaplanowanych przygotowań do ślubu i wesela. Co jednak zrobić, gdy ten przysłowiowy guzik się poluźni albo – co gorsza – odpadnie? Oto zestaw kilku drobnych rzeczy, które mogą nam przyjść z pomocą w tym wyjątkowym dniu, a o których zwykle nie pamiętają pary młode.

31 Maj 2016 S.Z.
Ślub w plenerze - fakty i mity

Ślub w plenerze – fakty i mity


Zamiast ponurych wnętrz urzędu stanu cywilnego – piękna, zielona przestrzeń, udekorowana kwiatami. Śluby plenerowe to dla jednych par młodych spełnienie marzenia o uroczystości w bajkowej scenerii, dla innych – sposób na oryginalną oprawę dla zawarcia małżeńskich więzów, jeszcze dla kolejnych – coś, co rekompensuje brak ceremonii w kościele. Choć śluby plenerowe dostępne są dopiero od marca zeszłego roku, narosło wokół nich wiele pytań i niejasności. Dlatego rozwiewamy niektóre mity i podajemy fakty.

20 Maj 2016 S.Z.
Mamy nie wagarują!

Mamy nie wagarują!

Popularność dnia wagarowicza pokazuje, jak bardzo lubimy chwile beztroskiej laby. Jednak nie każdy ucieka przed nauką - wśród świeżo upieczonych matek tendencja jest odwrotna.

21 Mar 2016 S.Z.
Baby-shower, czyli mamy bal

Baby – shower, czyli mamy bal


Przyszła mama na swój bal. Baby – shower, bo o nim mowa, to czas radości, prezentów, zabawy. Aby baby – shower mogło się udać, potrzebny jest plan działania. Ta impreza rządzi się swoimi prawami!. Na Zachodzie bardzo popularne jest urządzanie przyjęć przed narodzinami dziecka, na których przyszła mama i najbliższe kobiety z jej otoczenia świętują zbliżające się przyjście na świat maleństwa. Takie przyjęcia nazywa się „baby shower”, a nazwa pochodzi od angielskiego słowa „prysznic” i oznacza w przenośni zalewanie młodej mamy deszczem prezentów i serdeczności.

25 Lut 2016 S.Z.
Niezbędnik przyszłej mamy

Niezbędnik przyszłej mamy

Dowiedziałaś się właśnie, że zostaniesz mamą? To znakomita wiadomość – ciąża to wspaniałe przeżycie! Sprawdź, jak możesz – za pomocą kilku drobiazgów – ułatwić sobie codzienne życie w najbliższych miesiącach.

22 Lut 2016 S.Z.
Karnawałowy niezbędnik, czyli o czym warto pamiętać, organizując "domówkę" (d.prywatkę)

Karnawałowy niezbędnik, czyli o czym warto pamiętać, organizując „domówkę” (d.prywatkę)

Karnawał to czas zabaw. Alternatywą do hucznych bali czy wyjść do klubu jest klasyczna „domówka”. Takie spotkanie towarzyskie warto wcześniej zaplanować, pamiętając o kilku istotnych kwestiach.

01 Lut 2016 S.Z.
Poród bez bólu? Czy to możliwe?

Poród bez bólu. Czy to możliwe?


Polskie ciężarne mają się coraz lepiej. O dobre warunki ciąży, porodu i połogu dla kobiet walczy wiele rodzimych fundacji. Efekt ich pracy widać gołym okiem: rodzące mają coraz więcej praw. Mają też coraz większą świadomość tego, jaka forma opieki im przysługuje w tak ważnym, pięknym i trudnym momencie, jakim jest poród. Polskie rodzące wiedzą, czego wymagać i skwapliwie ze swoich praw korzystają. I dlatego coraz więcej z nich rodzi bez bólu.

18 Sty 2016 S.Z.
Pan Młody - Parkietu Król!

Pan Młody – Parkietu Król!


W sieci można znaleźć mnóstwo porad i artykułów związanych ze ślubem, dedykowanych przyszłym pannom młodym. Jaką wybrać suknię? Jak udekorować salę i jaki bukiet wybrać? Znalezienie odpowiedzi na tego typu pytania raczej do trudnych nie należy. Znacznie gorzej mają przyszli panowie młodzi. A przecież dla nich dzień ślubu również jest jednym z najważniejszych dni w życiu!

06 Sty 2016 S.Z.
Ślub inny niż wszystkie

Ślub inny niż wszystkie

Dzień ślubu to dla każdej pary młodej absolutnie piękne i wyjątkowe chwile. Tymczasem obiektywnie rzecz biorąc, większość ślubów i wesel są uroczystościami dość do siebie podobnymi. Kościół, sala weselna, wykwintne menu i eleganccy goście – to absolutnie niezbędne elementy, z których składa się większość tego typu uroczystości. Chcesz, aby Twój ślub zasługiwał na miano rzeczywiście wyjątkowego i innego, niż pozostałe? Musisz w tym celu trochę ruszyć głową!

03 Sty 2016 S.Z.
500 plus i dochody członków rodziny

500 plus i dochody członków rodziny

W przypadku różnego rodzaju programów wspierających rodziny często mamy do czynienia z kryteriami dochodowymi, od których uzależnione jest przyznawanie (lub nie) takowej pomocy finansowej państwa.

24 Lis 2015 W.P.
Kobieta aktywna w ciąży - jak bezpiecznie ćwiczyć?

Kobieta aktywna w ciąży – jak bezpiecznie ćwiczyć?

„Dużo odpoczywaj, nie przemęczaj się" – która kobieta w ciąży tego nie słyszała? A przecież ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać – radzi ortopeda ze Szpitala Centrum ENEL-MED.

01 Paź 2015 S.Z.
Sen malucha pod kontrolą - jak wybrać elektroniczną nianię?

Sen malucha pod kontrolą – jak wybrać nianię elektroniczną?


Opieka nad dzieckiem nie musi oznaczać całodobowego czuwania. Niania elektroniczna to spore ułatwienie, zwłaszcza dla tych mam, które mieszkają w dużym domu. Na rynku istnieje ich szeroki wybór, a ceny wahają się od 200 do 1000 zł. Jak w gąszczu ofert wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb nianię elektroniczną? Jakie funkcje powinna posiadać? Radzą eksperci z Feedo.pl.

08 Wrz 2015 S.Z.
Zdrowie wyssane z mlekiem matki - dlaczego warto karmić piersią?

Zdrowie wyssane z mlekiem matki – dlaczego warto karmić piersią?


Stwarza więź, zapewnia ochronę immunologiczną i jest bezpieczne – to tylko niektóre plusy karmienia mlekiem matki. Okazją do przypomnienia o nich jest zaczynający się 1 sierpnia Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Dlaczego karmienie mlekiem matki jest tak kultywowane przez największe organizacje zdrowia? Jakie akcesoria pomagają mamie w karmieniu piersią? Radzą eksperci z Feedo.pl.

06 Sie 2015 S.Z
Kalendarz ciążowy - co powinnaś wiedzieć?

Kalendarz ciążowy - co powinnaś wiedzieć?

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu, każdej kobiety. Jest to również okres wielu zmian i wyzwań. Poznaj każdy kolejny etap ciąży i przygotuj się na to, aby ten okres był wspaniałym wspomnieniem.

02 Kwi 2015 W.P.
To się nosi

To się nosi


Młode mamy doskonale wiedzą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kreatywność się przydaje na co dzień, a zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy poza domem, mamy zajęte ręce, a maluch stanowczo żąda, by go nieść. Jak sobie poradzić z trzymaniem bobasa w objęciach, masą akcesoriów, bez których wyjście z dzieckiem jest zwyczajnie niemożliwe i ogarnięciem miliona innych spraw?

16 Mar 2015 S.Z
Mamy bal, czyli baby- shower vs pępkowe

Mamy bal, czyli baby- shower vs pępkowe


Mamy to! Polskie mamy wreszcie mają swój bal. Zwyczaj, który od lat króluje na Zachodzie, wreszcie na dobre zadomowił się w Polsce. A baby- shower, bo o nim mowa, stał się rzeczywistą odpowiedzią na pępkowe. I to chodzi!

13 Lut 2015 S.Z
Prezenty Walentynkowe dla Niej i dla Niego - propozycje

5 pewniaków na walentynkowy prezent dla Niej


Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami i jeśli nie chcesz zawieść swojej drugiej połówki, już teraz zastanów się nad prezentem. Walentynki można lubić lub nie, jednak większość kobiet oczekuje w tym dniu kwiatów i drobnego upominku. Agito.pl podpowiada po jakie pewniaki sięgnąć, by zadowolić swoją Ukochaną.

04 Lut 2015 S.Z
Mieszkanie dla Młodych - jak wiele można zyskać?

Mieszkanie dla Młodych – jak wiele można zyskać?

Ogólny obraz tego programu, powoli zastępującego inny o nazwie „Rodzina na Swoim”, wydaje się być bardzo pozytywny. Grupa docelowa coraz powszechniej znanego MdM-u z każdym dniem powiększa się. Rynek nieruchomości jasno wykazuje, że mieszkania, które są najbardziej pożądane to te liczące sobie ok. 50 m2.

16 Sty 2015 W.P.
Czym kierować się przy wyborze Szkoły Rodzenia?

Czym kierować się przy wyborze Szkoły Rodzenia?

Będąc w ciąży, zwłaszcza, gdy oczekujemy narodzin pierwszego dziecka, warto wziąć udział w zajęciach przygotowujących do porodu. Przed przyszłymi rodzicami stoi wtedy ważna decyzja, a mianowicie wybór odpowiedniej szkoły rodzenia. Wybór jest duży, zwłaszcza w większych miastach. Dostępne są zarówno szkoły bezpłatne (zajęcia finansowane są przez NFZ) oraz prywatne, gdzie za kurs płacą rodzice. Większość tych drugich proponuje uczestnikom kilka rodzajów kursów do wyboru. W zajęciach może uczestniczyć ciężarna oraz osoba towarzysząca (z reguły jest to partner, ale może to być ktoś inny z rodziny bądź przyjaciół).

14 Sty 2015 W.P.
Macierzyństwo XXI wieku

Macierzyństwo XXI wieku


Młode mamy spędzają blisko 4 godziny dziennie online – na laptopach, smartfonach lub komputerach stacjonarnych (1) . Co druga z nich szuka porad i informacji dotyczących macierzyństwa na portalach i blogach parentingowych. Jak jeszcze młode mamy wykorzystują nowe technologie?

02 Gru 2014 S.Z
Adrenalina - hormon ryzykantów czy marzycieli?

Adrenalina – hormon ryzykantów czy marzycieli?

Kto w Polsce uprawia sporty ekstremalne?

Aktywności związane z podejmowaniem ryzyka zwiększają wydzielanie się w organizmie norepinefryny i epinefryny, czyli substancji chemicznych odpowiedzialnych za przeżywanie stanu euforii. Coraz więcej Polaków poszukując mocnych wrażeń, próbuje sportów ekstremalnych. Kim są Ci ryzykanci, postanowił sprawdzić serwis prezent marzeń realizując sondę wśród swoich Klientów.

04 Lis 2014 S.Z
Wychowanie to wyzwanie, czyli jak wychowywać dziecko w XXI wieku?

WYCHOWANIE TO WYZWANIE, CZYLI JAK WYCHOWYWAĆ DZIECKO W XXI WIEKU?

Współczesne kobiety cenią sobie macierzyństwo, jednak postrzegają je inaczej niż ich własne matki, czy babcie. Są świadome siebie i swoich potrzeb, dlatego każdą decyzję podejmują z rozwagą. Gdy już zdecydują się na bycie mamą chcą zadbać nie tylko o możliwie najlepszą edukację swojego dziecka, ale przede wszystkim sprawić, by wyrosło na szczęśliwego człowieka. Wiedzą, że nie ma jednego i niezawodnego sposobu na dobre wychowanie. Za to rozumieją jak ważne jest rozpoznanie indywidualnych zdolności i rozbudzanie ciekawości świata. Zamiast dostarczać gotowych, utartych rozwiązań starają się podsuwać pomysły na odkrywanie otaczającej rzeczywistości.

18 Paź 2014 S.Z
Komputer cyklu - bezpieczna, zdrowa i wygodna antykoncepcja

Komputery Cyklu – bezpieczna, zdrowa i wygodna antykoncepcja

Płodność kobiety pod kontrolą komputera? Brzmi abstrakcyjnie i nierealnie – a jednak! Inteligentne Komputery Cyklu to nie kolejne elektroniczne gadżety, ale urządzenia, których zadaniem jest pomagać zarówno kobietom, jak i ich partnerom w życiu seksualnym – jako naturalny i skuteczny środek antykoncepcyjny. Pozwalają one cieszyć się bezpiecznym seksem, a także ułatwiają zaplanowanie powiększenia rodziny w odpowiednim momencie.

09 Paź 2014 S.Z
Jesteś w ciąży? Chroń dziecko przed promieniowaniem!

Jesteś w ciąży? Chroń dziecko przed promieniowaniem!

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe do tej samej kategorii czynników ryzyka rozwoju raka co ołów czy chloroform . Tymczasem wciąż niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie mają fale elektromagnetyczne emitowane przez towarzyszące nam niemal nieustannie laptopy, tablety czy smartfony. Szczególne zagrożenie stwarzają dla rozwijającego się płodu oraz małych dzieci.

29 Wrz 2014 S.Z
Pomoc w połogu

Pomoc w połogu

Pierwsze chwile z dzieckiem, choć są niesamowitym doświadczeniem, nie zawsze oznaczają sielankę. Kobieta musi dojść do siebie po porodzie i zadbać o ciało, które w końcu wykonało nie lada wysiłek, aby wydać na świat nowe życie.

20 Lip 2014 S.Z
O staraniach - pozytywnie!

O staraniach – pozytywnie!


Maseczka na twarz z ogórka, kieliszek czerwonego wina, a może wieczorny spacer z mężem? Do dzielenia się swoimi sposobami na poprawę humoru i stworzenia Poradnika pozytywnego myślenia, zachęca przyszłych rodziców portal dla osób starających się o dziecko - www.staraniowy.pl.

12 Lip 2014 S.Z
Podstawy pracy animatora dziecięcego

Podstawy pracy animatora dziecięcego

Animator czasu wolnego dla dzieci to zawód, który od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Dzieje się tak z prostej przyczyny - jest to bardzo perspektywiczna i ciekawa profesja, która odgrywa coraz większą rolę w branży eventowej.

12 Cze 2014 S.Z
Męski rachunek sumienia - dla 67 proc. obowiązki domowe są przyczyną sporów w związku

Męski rachunek sumienia – dla 67 proc. obowiązki domowe są przyczyną sporów w związku

Choć 74 proc. mężczyzn uważa, że powinni angażować się w prace domowe, to jednak 42 proc. z nich nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – wynika z badań przeprowadzonych przez markę SteaMaster. Okazuje się, że sprzątanie to jedna z głównych przyczyn sporów w związkach.

14 Kwi 2014 S.Z
Świadoma mama - zdrowe dziecko

Świadoma mama – zdrowe dziecko

Ciąża to nie tylko czas nieopisanej radości i oczekiwania na narodzenie nowego członka rodziny, ale przede wszystkim okres, w którym każda kobieta powinna wykazać się ogromną odpowiedzialnością i świadomością.

03 Kwi 2014 S.Z
Ciąża - czas podwójnej dbałości o odporność

Ciąża – czas podwójnej dbałości o odporność

W czasie ciąży zapotrzebowanie na żelazo wzrasta o połowę. Także dziewczęta w okresie wzrostu, osoby na dietach, sportowcy, wegetarianie i weganie oraz kobiety w czasie menstruacji powinni szczególnie uważnie dobierać menu, gdyż nasz organizm nie potrafi produkować tego pierwiastka samodzielnie.

05 Mar 2014 S.Z
Sen w czasie ciąży

Sen w czasie ciąży

Choć w trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na sen jest duże, to wiele kobiet nie może spokojnie przespać całej nocy. Przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji jest frustrujące zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu zmęczenie.

28 Lut 2014 S.Z
A kiedy już będę rodzicem...,czyli postanowienia starających się o dziecko

A kiedy już będę rodzicem..., czyli postanowienia starających się o dziecko

A kiedy już będę rodzicem, na pewno zawsze znajdę czas dla swojego dziecka. Poświęcę więcej uwagi swojej kondycji fizycznej, zastosuję zdrową dietę i co najważniejsze – wreszcie przestanę narzekać! Do dzielenia się swoimi postanowieniami zachęca przyszłych rodziców portal dla starających się o dziecko, www.staraniowy.pl

17 Sty 2014 S.Z.
Jak spać i odpoczywać w ciąży

Jak spać i odpoczywać w ciąży?


Ciążowy brzuszek nie sprzyja błogiemu lenistwu. Bóle kręgosłupa, bóle mięśni, częste wizyty w toalecie, troska o komfort dziecka- to tylko niektóre przeszkody uniemożliwiające przyszłej mamie beztroski wypoczynek. Jak właściwie ułożyć się do snu? Jaka jest najwygodniejsza i najbardziej bezpieczna pozycja do spania? Podpowiedz swojej córce.

01 Sty 2014 S.Z.
Mądre upominki pod choinkę

Mądre upominki pod choinkę


Szał przedświątecznych zakupów właśnie się rozpoczyna. I znów pojawia się pytanie, co kupić naszym bliskim? W czasie, gdy półki sklepowe uginają się pod ogromem potencjalnych świątecznych must have'ów, my coraz bardziej staramy się być oryginalni i praktyczni. Słusznie?

26 Lis 2013 S.Z.
Długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia - mówi większość kobiet

Długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia – mówi większość kobiet

Agencja Streetcom Polska na zlecenie portalu dla mam Baby-Shower.pl przeprowadziła badanie opinii wśród rodziców na temat nowych zasad przyznawania urlopów macierzyńskich, które wprowadzono w życie w czerwcu tego roku. Więcej niż połowa badanych uważa, iż aktualna długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia, ale tacierzyński powinien trwać dłużej.

07 Lis 2013 S.Z.
Ona jest Twoja, ale jak przekonać jej rodziców?

Ona jest Twoja, ale jak przekonać jej rodziców?


Pierwsze spotkanie z rodzicami to jak pierwsza randka. Każdy mądry i elegancki facet wie, że wymaga to od niego odpowiednich przygotowań. Najwięcej więc w dużej mierze zależy od pierwszego wrażenia i Twojego wyglądu, dlatego SteaMaster zbadał potrzeby mężczyzn i zestawił to z opiniami kobiet na temat pierwszego wrażenia.

07 Lis 2013 S.Z.
Sen kobiety w ciąży

Sen kobiety w ciąży

Choć nie zawsze mamy na niego tyle czasu, ile byśmy chcieli, jest bardzo ważny. Mowa oczywiście o śnie, które jest podstawowym i najlepszym sposobem na regenerację organizmu. W czasie ciąży, zwłaszcza zaawansowanej, coraz trudniej o znalezienie wygodnej pozycji i spokojne przespanie całej nocy.

02 Lis 2013 S.Z.
Ten dzień należy do mężczyzn - 30 września "Dzień Chłopaka"

Ten dzień należy do mężczyzn

Już niedługo, bo 30 września będziemy obchodzić, zyskujący w ostatnich latach coraz bardziej na popularności, Dzień Chłopaka. Jak spędzić ten dzień? Mamy dla was klika niebanalnych propozycji.

20 Wrz 2013 S.Z.
Mama i maluch w formie - jak pogodzić styl życia z macierzyństwem

Mama i maluch w formie – trenerka radzi, jak pogodzić aktywny styl życia z macierzyństwem


Ciąża jest pięknym okresem w życiu kobiety. Oczekiwanie, a następnie przyjście na świat małego człowieka zmienia wszystko. Jednak oprócz życiowych zmian niesie często ze sobą również zmiany w organizmie i wyglądzie ciała kobiety.

29 Lip 2013 S.Z.
Bezbolesne karmienie piersią - czy to mozliwe?

Bezbolesne karmienie piersią – czy to możliwe?

Początki karmienia piersią pierwszego dziecka mogą okazać się bardzo trudne z kilku powodów – po pierwsze trzeba nauczyć się prawidłowego przystawiania dziecka do piersi. Po drugie - drugie delikatne brodawki piersiowe mogą być podrażnione. U niektórych kobiet już sam fakt urodzenia dziecka i rozpoczęcia laktacji sprawia, że brodawki robią się bardzo wrażliwe i na mocniejszy dotyk reagują bólem.

23 Lip 2013 S.Z.
Cebuszka w nowej odsłonie

Cebuszka w nowej odsłonie

Co kryje się pod nazwą Cebuszka? Wiele mam wie doskonale, jednak tym, które jeszcze o Cebuszce nie słyszały, śpieszymy z wyjaśnieniem.

20 Lip 2013 S.Z.
Najważniejszy mężczyzna w Twoim życiu - Dzień Ojca tuż tuż

Najważniejszy mężczyzna w Twoim życiu

Nagrodzi, skarci, pochwali, wysłucha, ale przede wszystkim wychowa najlepiej jak potrafi. Każdy ojciec dba o swoje dzieci i kocha je najbardziej na świecie. W zbliżający się Dzień Ojca pokażmy swojemu tacie, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za lata cierpliwości i poświęceń.

18 Cze 2013 S.Z.
Ćwiczymy i nawadniamy, czyli porady dla mamy w ciąży i jej dziecka

Ćwiczymy i nawadniamy, czyli porady dla mamy w ciąży i jej dziecka

Wysiłek fizyczny związany z ciążą i porodem porównać można z wysiłkiem sportowca, który bierze udział w maratonie i przygotowuje się do tego przez cały wcześniejszy rok. Kobieta w ciąży powinna więc w tym okresie wyjątkowo zadbać o wszelkie aspekty własnej kondycji – zarówno przez stosowanie odpowiedniej diety oraz picie dużych ilości wody, jak i zaserwowanie organizmowi codziennej dawki ruchu o odpowiedniej intensywności.

14 Cze 2013 Agnieszka Bajer-Ciszewska
Antidotum dla mamy na bolące plecy

Antidotum dla mamy na bolące plecy

Zwykle pojawia się już w czasie ciąży i nie ustępuje po porodzie. Wprost przeciwnie- nasila się z każdym dniem i z każdym dodatkowym kilogramem naszej pociechy. Ból pleców, bo o nim mowa, to prawdziwa zmora przyszłych i świeżo upieczonych mam. Jak sobie z nim radzić?

16 Maj 2013 S.Z.
Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Karmienie piersią to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie odporności dziecka, zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa i tak potrzebnej w pierwszych chwilach życia bliskości.

14 Maj 2013 S.Z.
Przypominamy - 5 marca Dniem Teściowej - co robić w tak piękny dzień?
Teściowa nie taka zła jak ją malują

Teściowa to popularny obiekt żartów. Gdy tylko wspomnimy w towarzystwie o matce naszego małżonka, z pewnością usłyszmy niejeden kawał na jej temat. Niewiele osób jednak wie, że 5 marca obchodzony jest, ustanowiony w latach 80. ubiegłego wieku, Dzień Teściowej. To doskonała okazja, aby sprawić „mamie” miłą niespodziankę i lepiej się poznać.
01 Mar 2013 S.Z./
Zanim podasz kawę - poradź dzieciom nim założą swój biznes gastonomiczny
Zanim podasz kawę…

Jak krok po kroku wygląda otwieranie kawiarni? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Ucz się od najlepszych i poznaj reguły Kawowego Biznesu.
Rodzaj sprzętu, ustalenie menu i decyzja odnośnie dostawcy – to trzy podstawowe zagadnienia, z którymi musi zmierzyć się przyszły gastronom. Powinny one być dobrze przemyślane, a na ostateczny wybór powinno mieć wpływ wiele czynników.
31 Sty 2013 S.Z.
Antidotum na bolące plecy dla mamy
Antidotum na bolące plecy dla mamy


Zwykle pojawia się już w czasie ciąży i nie ustępuje po porodzie. Wprost przeciwnie- nasila się z każdym dniem i z każdym dodatkowym kilogramem naszej pociechy. Ból pleców, bo o nim mowa, to prawdziwa zmora przyszłych i świeżo upieczonych mam. Jak sobie z nim radzić?

02 Sty 2013 S.Z.
Czy do porodu można się przygotować?
Czy do porodu można się przygotować?

O czym powinna pamiętać przyszła mama? Jakie kroki powinna podjąć, aby być w czasie porodu w dobrej formie? I jak przygotować swoje ciało i umysł na jego trudy?
04 Gru 2012 S.Z.
W ciąży za kółkiem
W ciąży za kółkiem

Kobieta w ciąży za kierownicą samochodu to coraz częstszy widok. Trudno się dziwić – wiele przyszłych mam nie chce rezygnować z aktywnego trybu życia. Warto jednak pamiętać o tym, aby podróż samochodem była bezpieczna zarówno dla mamy, jak i dla nienarodzonego dziecka.

22 Lis 2012 S.Z.
Przygotowanie do ojcostwa
Przygotowanie do ojcostwa

Dla mężczyzn ojcostwo może być niełatwą sprawą. Co może zrobić przyszły tata by pomóc sobie i powiększajacej się rodzinie? Jak przygotować się do nowej roli?
01 Lip 2012 Violetta Kruczkowska
Mama na pełnych obrotach

Mama na pełnych obrotach 

Oprócz nieprzespanych nocy z powodu pociechy, sen z oczu młodych mam spędza szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży. Trudno zmobilizować się do ćwiczeń i zachowania odpowiedniej diety, kiedy każda wolna chwila to luksus. Jest jednak kilka sposobów na to, jak opiekując się naszym maluchem zadbać również o siebie.

10 Maj 2012 S.Z.
Baby shower wypiera pępkowe

Baby shower wypiera pępkowe

Tradycja baby shower staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Zwyczaj witania maluszka na świecie tuż przed jego narodzinami przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i szybko podbił serca polskich przyszłych mam.

10 Maj 2012 S.Z.
Autorytet rodzicielski

Autorytet rodzicielski

Wielu rodziców jest przekonanych, że nie mogą stracić tzw. autorytetu rodzicielskiego, ponieważ przestaną „panować” nad swoim dzieckiem.

14 Lut 2012 Violetta Kruczkowska
Hity dla karmiącej mamy

Hity dla karmiącej mamy

Bez tych gadżetów teoretycznie można funkcjonować. Tylko po co? Nic tak nie ułatwia życia  świeżo upieczonym mamom karmiącym i nie czyni go bardziej komfortowym jak te produkty. O czym mowa? Przekonaj się sama. Poznaj top 5 hitów mamy karmiącej!
02 Lut 2012 S.Z.
Do roli rodzica nie trzeba się przygotowywać - prawda czy nie?

Do roli rodzica nie trzeba się przygotowywać – prawda czy fałsz?

Większość rodziców jest przekonana, że do wychowywania dzieci nie potrzeba żadnego specjalnego wykształcenia. Jednocześnie, chcąc przyswoić sobie jakąś nową umiejętność, uczęszczają na kursy i treningi - mało kto odważyłby się prowadzić samochód bez kursu na prawo jazdy.
19 Lip 2011 Violetta Kruczkowska
Piękna w noc poślubną
Piękna w noc poślubną  
 
Ślub to wyjątkowa chwila, podczas której pragniemy skupić na sobie uwagę gości, zachwycać świeżością, wyglądać pięknie i zjawiskowo. Każda ceremonia kończy się jednak nocą poślubną, a wtedy… zrzucamy naszą suknię i odkrywamy przed mężem to, co dotychczas skrzętnie skrywałyśmy. 
20 Maj 2011 DER-MED
Oryginalna pamiątka z czasów cąży

Oryginalna pamiątka z czasu ciąży

Ciąża to jedno z najwspanialszych doświadczeń w życiu kobiety. To stan tyleż fizjologiczny, co metafizyczny. Bo macierzyństwo jest fenomenem. Nie dziwi zatem fakt, że wiele przyszłych mam pragnie zatrzymać te cudowne chwile, złapać je w kadr, unieruchomić. Tak, aby oparły się upływowi czasu.

08 Kwi 2011 Pawlowskamedia
Młoda mama na obcasach - czyli o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim

Młoda mama na obcasach

Polscy pracodawcy coraz częściej decydują się na prorodzinną politykę w swoich firmach. Nie znaczy to, że nie obawiają się absencji młodych mam i zwolnień chorobowych. Pracodawcy jednak zaczynają doceniać zalety pracowników-rodziców.

04 Kwi 2011 Vision Group
Prezent dla przyszłej mamy

Prezent dla przyszłej mamy

Dostałaś zaproszenie na baby shower, by wspólnie z przyszłą mamą i koleżankami świętować narodziny jej dziecka? To bardzo sympatyczna impreza, niepodobna do żadnej innej.

02 Mar 2011 Pawlowskamedia
Z maluchem na zakupy

Z maluchem na zakupy

Wychodzenie na zakupy z kilkulatkiem może się źle skończyć – dzieci wieku przedszkolnym często wymuszają na rodzicach zakup kolejnej zabawki czy słodyczy, albo po prostu rozrabiają, bo nudzą się w sklepie.
07 Lut 2011 S.Z.
Natrętna teściowa

Natrętna teściowa

Od początku zdawałam sobie sprawę, że natrętność mojej teściowej wynika z jej miłości do wnuczki i z chęci pomagania nam.

04 Cze 2010 Aneta
Czy ratować małżeństwo córki?
Czy ratować małżeństwo córki?
 
Latem zeszłego roku wydałam córkę za mąż. Właściwie to sama się wydałą. Nie pytała nas przecież o zdanie.
22 Maj 2010 Smutna Mama
5 marca dniem Teściowej i...Dentysty

5 marca dniem Teściowej i…Dentysty.

 

Zięciowie i Synowe!!! 5 marca to dzień Teściowej ale nie tylko...

 

Międzynarodowy Dzień Teściowej obchodzimy nie tylko w Polsce. Jego rodowód wywodzi się z Francji, a ustanowiono go w latach 80-tych XX wieku czyli całkiem niedawno.

 

05 Mar 2010 Dziadek Funiek
Zwierzenia synowej - zołzy

Zwierzenia synowej – zołzy

Wiadomo kim jestem, piszę o tym w tytule. Mniej więcej rok po weselu nabrałam pewności, że teściowie mnie nie lubią.

02 Lut 2010 Beata
Pogodziłam się z synową, chociaż jej nie lubię.

Pogodziłam się z synową, chociaż jej nie lubię

Tak, zrobiłam to, choć z powodu niezbyt pięknego: przestraszyłam się, że na starość zostanę całkiem sama, a przestraszyłam się na pogrzebie mojego ciotecznego brata, który z powodu swojej matki (czyli mojej ciotki) nigdy nie miał dzieci.

06 Lis 2009 Teresa Marzec
Zanim teściowe zaczną się skarżyć

Zanim teściowe zaczną się skarżyć

 

Myślę, że do tej zakładki będą pisały teściowe, skarżąc się na swoje synowe i zięciów. Zanim więc zaczną się te skargi, ja chcę napisać coś, żeby dać im do myślenia.

 

31 Mar 2009 Mona
Sposób na teściową
Sposób na teściową...

Dowcipy, anegdoty i opowiadania kolegów demonizują matki naszych żon, ale czy teściowa musi być potworem? Oczywiście że nie. Najlepszym przykładem jest mój przypadek.

12 Mar 2009 Marcin z Wrocławia