Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Jak najlepiej wspierać dziecko w rozwijaniu pasji i wiedzy?

Jak najlepiej wspierać dziecko w rozwijaniu pasji i wiedzy? 

Zajęcia dodatkowe, aktywne spędzanie wspólnego czasu, edukacja od najmłodszych lat – tak rodzice starają się zaszczepić w swoich dzieciach pasję. Mnogość dostępnych zainteresowań oraz ścieżek rozwoju sprawia, że młodzież wybiera co raz ciekawsze hobby. Co zrobić jeśli jednak dziecko nie potrafi znaleźć pasjonującej dla siebie dziedziny? Sposobów jest wiele. W większości przypadków siła dziecka zależy od siły rodzica.

18 Lut 2020 S.Z.
Krem do zadań specjalnych

Krem do zadań specjalnych

Czy wiesz, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry u noworodków? Co robić, gdy się pojawi?

03 Lut 2020 S.Z.
Dlaczego szczęście maluszka zależy od pracy brzuszka?

Dlaczego szczęście maluszka zależy od pracy brzuszka?

Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o układzie pokarmowym małego dziecka

02 Lut 2020 S.Z.
Kaszki dla niemowląt okiem eksperta – poznaj 6 faktów na ich temat!

Kaszki dla niemowląt okiem eksperta – poznaj 6 faktów na ich temat!

W okresie wczesnego dzieciństwa tempo wzrostu i rozwoju młodego organizmu jest bardzo intensywne, a kluczowym wsparciem w tym zakresie jest prawidłowo skomponowany jadłospis. Czy wiesz, że produkty zbożowe w postaci kaszek to ważny element menu malucha, który rozpoczął przygodę z rozszerzaniem diety? Fakty na ich temat oraz powody, dla których warto, by zagościły w codziennym menu niemowlęcia przedstawia Ewa Skwarek, ekspert BoboVita.

28 Sty 2020 S.Z.
Ach, ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego polskiemu nastolatkowi się...chce!

Ach, ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego polskiemu nastolatkowi się...chce!

Powszechne przeświadczenie o młodzieży, która skupiona jest wyłącznie na sobie nie znajduje odzwierciedlenia w działaniach młodego pokolenia. Z ostatniego badania, dotyczącego wolontariatów, przeprowadzonego przez GUS wynika, że aż 44,9% osób w wieku od 15 do 24 lat częściej niż przeciętnie angażowało się w działania społeczne. Mogliśmy zaobserwować to podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podaje WOŚP, liczba wolontariuszy z roku na rok rośnie. A jak ta tendencja przekłada się na inne aspekty życia?

25 Sty 2020 S.Z.
Pierwsze ferie poza domem – jak wesprzeć zdrowie i samopoczucie malucha

Pierwsze ferie poza domem – jak wesprzeć zdrowie i samopoczucie malucha

I znów już za chwilę ferie i białe szaleństwo sportów zimowych w tych zakątkach Polski i świata, gdzie śnieg nigdy nie zawodzi. Być może dla naszych dzieci będzie to pierwszy samodzielny wyjazd na obóz narciarski czy zimowisko w górach. Oto parę rad, jak niezawodnie przygotować malucha na ferie, tak abyśmy byli pewni, że wróci zdrowy i szczęśliwy.

23 Sty 2020 S.Z.
Spacery z dzieckiem - jak się do nich przygotować w okresie zimowym?

Spacery z dzieckiem - jak się do nich przygotować w okresie zimowym?

O tym, że dzieci potrzebują świeżego powietrza i powinny spędzać czas poza domem już od pierwszych dni życia, wie chyba każdy. Jednak często, młode mamy obawiają się zabierać swoje pociechy na dwór, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jak zatem przygotować się do takiego spaceru, aby zminimalizować ryzyko niechcianej infekcji? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do wózka.

10 Sty 2020 S.Z.
Kultowy dziecięcy bidon b.box ma już 10 lat...

Kultowy dziecięcy bidon b.box ma już 10 lat. Właśnie pojawił się w sprzedaży w pastelowej kolekcji kolorystycznej

Australijska marka znanych i praktycznych akcesoriów dla maluchów wprowadza swój hit w wersji kolorystycznej gelato: boysenberry, bubblegum, pistachio, tutti frutti i banana split. Ten ceniony przez rodziców i wielokrotnie nagradzany model bidonu jest zaopatrzony w unikalnie obciążoną słomkę, która porusza się wraz z napojem i pozwala dziecku pić pod dowolnym kątem, zapobiegając rozlewaniu. W dodatku rozwija aparat mowy u dzieci, dlatego jest polecany przez neurologopedów i zyskał miano kultowego. Właśnie obchodzi swoje 10-lecie.

05 Sty 2020 S.Z.
Jak najlepiej dbać o higienę dziecka?

Jak najlepiej dbać o higienę dziecka?

Oto chusteczki, które łatwo samemu odkazić w mikrofalówce

29 Gru 2019 S.Z.
Zmiany klimatyczne, a edukacja dzieci – jak wychować proekologiczne pokolenia?

Zmiany klimatyczne, a edukacja dzieci – jak wychować proekologiczne pokolenia?

Następujące zmiany klimatyczne dotyczą każdego z nas, wpływają na środowisko naturalne i często nieodwracalnie zmieniają obraz ziemi. Wiąże się to także z coraz większą potrzebą edukacji w zakresie ekologii i dbałości o dary, jakie dała nam natura. Jednak, czy polskie dzieci uczą się proekologicznych postaw i czy wychowujemy ekologicznie świadome pokolenia?

28 Gru 2019 S.Z.
Materace dla zdrowia najmłodszych

Materace dla zdrowia najmłodszych

Dzięki tkaninom o właściwościach termoregulacyjnych materac może zimą ogrzewać, a latem chłodzić. Regenerację organizmu dziecka wspomagają pokrowce, które zawierają mikrokapsułki z algami morskimi czy tkaninę z aloesem.

15 Gru 2019 S.Z.
Jak zachęcić niemowlę do poznawania różnorodnych smaków?

Jak zachęcić niemowlę do poznawania różnorodnych smaków?

Urozmaicone menu już na etapie rozszerzania diety pomaga pokryć zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze ważne dla jego prawidłowego rozwoju, a także kształtuje preferencje smakowe na kolejne lata życia. Zapoznając malucha z różnorodnymi pokarmami, rodzice uczą go nawyku próbowania i otwartości na nowe smaki. Czasem zdarza się, że wprowadzanie nowych smaków przysparza opiekunom trudności. Co robić, aby urozmaicanie jadłospisu malucha było łatwiejsze?

09 Gru 2019 S.Z.
Spacer z niemowlęciem zimową porą

Spacer z niemowlęciem zimową porą

Jak dbać o skórę niemowląt zimą? Pamiętajmy, że panujące warunki panujące najbardziej dokuczają najmłodszym. Ich delikatna skóra bardzo źle znosi ten trudny okres.

03 Gru 2019 S.Z.
Wymarzone ferie nastolatka?

Wymarzone ferie nastolatka? Obóz reżysersko-filmowy, wyjazd youtuberski i szkolenia z prowadzenia mediów społecznościowych

Młodzi ludzie z utęsknieniem wyczekują zimowej przerwy. Po miesiącach ciężkiej pracy i zdobywaniu nowych umiejętności w szkole, przychodzi czas na zaplanowanie wyjazdu marzeń. Uczniowie, a w szczególności ich rodzice stają przed trudnym wyborem – wycieczka krajowa czy podróż za granicę, regeneracja czy czas spędzony aktywnie?

03 Gru 2019 S.Z.
Pokolenie inteligentne emocjonalnie

Pokolenie inteligentne emocjonalnie

Polskie przedszkole pionierem kształcenia inteligencji emocjonalnej u dzieci

Na warszawskim Mokotowie znaleźć można niezwykłe przedszkole. Kraina Emocji w ramach zajęć uczy dzieci dbania o psychikę i rozwijania inteligencji emocjonalnej na równi z innymi umiejętnościami, a cała kadra została odpowiednio przygotowana do prowadzenia unikatowego programu. I może pochwalić się doskonałymi wynikami.

03 Gru 2019 S.Z.
Czy znasz powody, dla których warto podawać niemowlęciu kaszki?

Drogi Rodzicu, czy znasz powody, dla których warto podawać niemowlęciu kaszki?

Kiedy niemowlę pozna smak pierwszych warzyw i owoców, nadchodzi czas na wprowadzenie do jego jadłospisu zbóż. Nie ma wątpliwości – są źródłem węglowodanów, a także cennych witamin i składników mineralnych, których młody organizm potrzebuje, by mógł się prawidłowo rozwijać. Czy wiesz, że kaszki przeznaczone dla najmłodszych to produkty zbożowe dopasowane do szczególnych potrzeb niemowląt i małych dzieci? Dowiedz się, dlaczego warto uwzględnić je w codziennym menu malucha!

23 Lis 2019 S.Z.
Jak pomóc młodym ludziom wejść w dorosłe życie?

Jak pomóc młodym ludziom wejść w dorosłe życie?

Testy Gallupa, szkolenia i warsztaty – dlaczego warto skorzystać z fachowej pomocy?

29 Paź 2019 S.Z.
Jak prać i prasować pieluchy tetrowe?

Jak prać i prasować pieluchy tetrowe?

Pieluchy tetrowe to coraz częściej niezbędny element wyprawki dla niemowlaka. Są bardzo chłonne, wytrzymałe i przewiewne, dlatego też mają pozytywny wpływ na delikatną skórę dziecka. Tetrowe pieluchy należy prać w wysokiej temperaturze, z kolei ich prasowanie, zwłaszcza delikatną parownicą to doskonały sposób na skuteczną dezynfekcję tkaniny.

26 Paź 2019 W.P.
Wymarzone zawody młodych

Wymarzone zawody młodych

Nietrudno zauważyć, że dzisiejsza młodzież pod wieloma względami różni się od swoich poprzedników. Obowiązują zupełnie inne trendy modowe, zmianie uległy ogólnie obowiązujące standardy zachowań czy sposób spędzania czasu wolnego. Niezmienne pozostały marzenia dotyczące przyszłości- być szczęśli-wym i robić rzeczy ciekawe. Obecni nastolatkowie w większości nie marzą już o wyuczonym przez lata zawodzie takim jak: lekarz, policjant czy pilot, dzisiaj w ich głowach widnieje wizja zostania kimś rozpoznawalnym w mediach społecz-nościowych i to jeszcze w okresie nastoletnim. Marzeniem jest praca jako yo-utuber, instagramowy influencer, występujący na scenie standuper czy znaw-ca streetwearu?

14 Paź 2019 S.Z.
Internet źródłem wiedzy – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

Internet źródłem wiedzy – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, szczególnie dla kilkulatka, który jest ciekawy świata i odkrywa go m.in. poprzez rzeczywistość wirtualną. Dzięki odpowiedniemu podejściu i znajomości zasad użytkowania zasobów internetowych dziecko może zgłębiać wiedzę, rozwijać swoją kreatywność, a nawet poczuć się częścią społeczności. Warto jednak pamiętać, że internet to także potencjalne niebezpieczeństwo: nieprawdziwe informacje, fałszywi znajomi, czy osoby chcące wyłudzić dane osobowe. Jak nauczyć dziecko radzić sobie z zagrożeniami w sieci?

12 Paź 2019 S.Z.
Chwila, moment, 5 minut. Jak nauczyć malucha poczucia czasu?

Chwila, moment, 5 minut. Jak nauczyć malucha poczucia czasu?

Rodzicom często zdarza się kwitować ponaglenia dzieci krótkim „zaraz”, „za moment”. Dla malucha to absolutna nowość – za enigmatycznymi zwrotami kryć się może wszystko. Bujna wyobraźnia dziecka i obserwacja zachowań rodziców podpowiadają mu, że „zaraz” potrafi trwać tydzień, a moment to tyle, ile potrzebuje na posprzątanie zabawek – momenty mogą rozciągać się do niesamowitych rozmiarów, zaburzając w świadomości dziecka faktyczne poczucie czasu. W jaki sposób pomóc mu zrozumieć jego wagę?

02 Paź 2019 S.Z.
Niedoceniane przez dorosłych i uwielbiane przez najmłodszych drewniane zabawki

Niedoceniane przez dorosłych i uwielbiane przez najmłodszych drewniane zabawki

Współczesne dzieci otoczone są na co dzień ciekawymi przedmiotami, drogimi sprzętami i modnymi gadżetami, przez co stają się bardzo wybrednymi i wymagającymi klientami. Sprawienie miłej niespodzianki w postaci interesującej zabawki jest prawdziwym wyzwaniem dla darczyńcy nawet w przypadku kilkuletnich odbiorców takich prezentów.

27 Wrz 2019 W.P.
Smoczki bez śladu tworzyw sztucznych

Na rynek wchodzą pierwsze na świecie kolorowe smoczki bez śladu tworzyw sztucznych

Dziś wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi niszczycielskiego wpływu tworzyw sztucznych na środowisko i dlatego coraz głośniej domagamy się rozwiązań pozbawionych plastiku. Jednocześnie wielu rodziców poszukuje kolorowych i estetycznych produktów, które będą pasować do modnych ubranek ich dzieci. Duńska marka Hevea znalazła na to idealne rozwiązanie – bezpieczne dla zdrowia maluchów i przyrody smoczki z naturalnego kauczuku. Właśnie mają swoją premierę pierwsze kolorowe modele.

27 Wrz 2019 S.Z.
Poznaj 4 powody, dla których warto zapisać dziecko na basen

Kiepska pogoda, wady postawy i nuda po szkole? Poznaj 4 powody, dla których warto zapisać dziecko na basen

Lato to już praktycznie wspomnienie - świeże, ale coraz większy chłód i kapryśna pogoda za oknem nie pozostawiają złudzeń. Wszyscy fani rodzinnego pluskania się nad wodą muszą więc zapomnieć o rozgrzanym piasku, morzu czy jeziorze i przeprosić się z krytym basenem. Nic straconego -zwłaszcza, że to idealnie miejsce do nauczenia kilkuletniego szkraba pływać. Najlepiej zapisać go na grupowe lekcje, gdzie ma zapewnioną rozrywkę, nauczy się różnych stylów pływackich i ostatecznie przełamie ewentualny strach przed wodą.

17 Wrz 2019 S.Z.
Maniery i cierpliwość, czyli jak przetrwać wizytę z dzieckiem w restauracji

Maniery i cierpliwość, czyli jak przetrwać wizytę z dzieckiem w restauracji

Krzyk, płacz, rozbryzgane dookoła resztki jedzenia, walenie sztućcami w naczynia, krzywe spojrzenia i niewybredne komentarze innych gości lokalu oraz pretensje obsługi. Z takimi dantejskimi scenami często trzeba się liczyć, wybierając się do restauracji z dzieckiem. Ale wcale tak być nie musi, jeśli tylko wcześniej odpowiednio przygotujesz malca i będziesz bacznie go pilnować. Radzimy, jak spędzić ten czas w szerokim rodzinnym gronie przyjemnie i nie zostać na koniec persona non grata.

09 Wrz 2019 S.Z.
Pięć sposobów na zdrowy powrót do szkoły

Pięć sposobów na zdrowy powrót do szkoły

Wakacje dobiegły końca. Czas zacząć przygotowania do roku szkolnego. To również ostatni dzwonek, by zadbać o zdrowie naszego malucha – bo często powrót do szkoły wiąże się z powrotem do nieustających przeziębień. Nic w tym jednak niezwykłego – układ immunologiczny dziecka kształtuje się do 12 roku życia, a pobyt w często przepełnionych klasach ułatwia roznoszenie się wirusów i bakterii. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zdrowy powrót do szkoły

04 Wrz 2019 S.Z.
Lunchbox malucha na 5 z plusem!

Lunchbox malucha na 5 z plusem!

Za pasem wrzesień, a więc początek roku szkolnego. Choć wakacje dobiegają końca, wiele dzieci nie może doczekać się na spotkanie z rówieśnikami i opowieści na temat letnich podróży. Przed nimi kolejne miesiące nauki i poznawania świata. Zadbaj o to, aby dieta Twojego malucha pomagała mu w zdobywaniu wiedzy oraz pozytywnie wpływała na jego rozwój, w tym ważnym okresie życia.

31 Sie 2019 S.Z.
Szkoła państwowa czy niepubliczna - którą wybrać?

Szkoła państwowa czy niepubliczna - którą wybrać?

Wybór szkoły podstawowej dla naszej pociechy jest niezwykle trudny. Z jednej strony musimy wziąć pod uwagę zainteresowania i predyspozycje dziecka, z drugiej różnorodność programów, oferowanych zajęć czy poziom nauki, jaki zapewnia placówka edukacyjna. Rodzice często wahają się pomiędzy szkołą niepubliczną a państwową. Dlatego warto przyjrzeć się, jakie są zalety jednej i drugiej, i na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

27 Sie 2019 S.Z.
Jak wybrać tornister dla dziecka

Wrzesień już za pasem, sprawdź więc jak wybrać tornister dla dziecka

Są takie akcesoria, których nie powinno kupować się w ciemno. Jednym z nich jest szkolny plecak. Nie ma jednego modelu dobrego dla wszystkich w określonej grupie wiekowej, bo rówieśnicy bardzo się między sobą różnią. I nawet najlepszy plecak, chwalony przez specjalistów i rodziców, nie musi sprawdzić się w przypadku twojego dziecka. Warto więc poświęcić nieco wakacyjnego czasu na pobuszowanie po sklepach.

20 Sie 2019 S.Z.
Jaka edukacja przedszkolna jest kluczem do szczęścia i sukcesu w dorosłym życiu?

Jaka edukacja przedszkolna jest kluczem do szczęścia i sukcesu w dorosłym życiu?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko jak najlepiej poradziło sobie w dorosłości. Wszyscy wiemy, że nie jest celem prowadzenie dziecka „za rączkę” przez całe życie, tylko wyposażenie go w odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie umiało wykorzystywać swoje mocne strony, talenty i potencjał, i żyć pełnią życia. Brzmi nierealnie? Bynajmniej. Kluczem do szczęścia i sukcesu dziecka w dorosłym życiu jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat.

13 Sie 2019 S.Z.
5 pomysłów na udany weekend z maluszkiem

5 pomysłów na udany weekend z maluszkiem

Ciepłe dni w okresie letnim bez wątpienia zachęcają do rodzinnych wypadów za miasto. Wielu świeżo upieczonych rodziców może mieć jeszcze wątpliwości, czy na podróżowanie z maluchem nie trzeba poczekać aż dziecko nieco podrośnie. W pierwszych miesiącach życia lepiej nie zabierać niemowlęcia na dalekie zagraniczne wyprawy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować weekendową wycieczkę niedaleko domu. Dowiedz się, gdzie wybrać się z maluszkiem, aby ciepłe dni były pełne atrakcji.

10 Sie 2019 S.Z.
Najpiękniejsze tornistry w stylu vintage, których pozazdrościsz swoim dzieciom. Tak właśnie kształtuje się szkolna moda

Najpiękniejsze tornistry w stylu vintage, których pozazdrościsz swoim dzieciom. Tak właśnie kształtuje się szkolna moda

Potrzeba budowania swojego wizerunku, wyraźnie akcentowanego dzięki ubraniom i wszelkim akcesoriom, cechuje nie tylko dorosłych. Dzieci także pragną wyróżnić się z tłumu. Dlatego możemy już spokojnie mówić o uformowaniu się szkolnej mody, której nieodłączną część na pewno stanowi ubiór. Ale tak naprawdę równie ważnym elementem tej wizualnej układanki jest elegancki tornister. Dzięki niemu maluch skutecznie wyrazi siebie i podkreśli swój indywidualny styl, hołdując jednocześnie klasyce oraz najlepszym edukacyjnym tradycjom.

31 Lip 2019 S.Z.
Niezbędnik na plażę

Niezbędnik na plażę

Lato i wakacje w pełni. Odpoczynek na plaży i orzeźwiająca kąpiel w morzu wspaniale zregenerują siły. Mogą też niestety stać się przyczyną problemów. Jak temu zapobiec?

27 Lip 2019 S.Z.
Bujanie, które rozwija.

Bujanie, które rozwija.

Jak powstała pierwsza deska do balansowania dla dzieci

26 Lip 2019 S.Z.
Plażowanie z dziećmi: o czym pamiętać, by stało się przyjemnością

Plażowanie z dziećmi: o czym pamiętać, by stało się przyjemnością

Kiedy byliśmy dziećmi, czas spędzony na plaży – czy to przy brzegu lokalnej rzeczki, nad jeziorem czy też morzem – należał do najmilszych momentów lata. Pewnie niejeden z nas wspomina tę beztroskę z rozrzewnieniem... Dziś, kiedy sami jesteśmy rodzicami, wiemy, że za tą beztroską stoi nieustanna uwaga i odpowiedzialność dorosłych. Błogi relaks przy maluchach? Nie ma szans. Chyba, że wcześniej odpowiednio się przygotujemy. By ułatwić wam nieco to zadanie, przygotowaliśmy poradnik plażowy dla rodzica. Z nim na pewno o niczym nie zapomnicie!

14 Lip 2019 S.Z.
Jak zapewnić dobrą edukację dziecku z autyzmem?

Jak zapewnić dobrą edukację dziecku z autyzmem?

Przedszkole i szkoła kształtują przyszłość dzieci ¬– są miejscem rozwoju, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności oraz nawiązywania relacji z rówieśnikami. Wybór odpowiedniej placówki edukacyjnej jest szczególnie ważny dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwoju. Zrozumienie, otwartość i indywidualne podejście są kluczowe dla stworzenia przestrzeni edukacyjnej, która zapewni dziecku możliwość rozwoju, nauki i integracji z rówieśnikami.

04 Lip 2019 S.Z.
Kiedy posadzić dziecko przed komputerem i jakie warunki mu zapewnić?

Kiedy posadzić dziecko przed komputerem i jakie warunki mu zapewnić? Poznaj 4 złote zasady

Dzień Dziecka już za nami, ale rodzice zastanawiają się nadal nad kupnem odpowiedniego prezentu (imieniny, urodziny). Jeśli pociecha osiągnęła wiek 4-5 lat, można zastanowić się już nad wprowadzeniem go w świat gier i bajek, oglądanych na komputerze. Musimy tylko pamiętać, żeby ze względu na dobro dziecka nie siedziało ono przed ekranem zbyt długo, a sprzęt powinien spełniać określone warunki.

01 Lip 2019 S.Z.
Niedosłuch u noworodka. Nie zwlekaj!

Niedosłuch u noworodka. Nie zwlekaj!

W Polsce 5 milionów osób ma problemy ze słuchem. Przewiduje się, że w nadchodzących latach ta liczba wzrośnie. Wszystko przez wszechobecny hałas w naszym otoczeniu oraz postępujące starzenie się społeczeństw. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, iż problem dotyczy 466 milionów ludzi na świecie. Wada słuchu staje się chorobą cywilizacyjną. W Dniu Dziecka eksperci przypominają, że bez względu na wyniki badań przesiewowych rodzice powinni zachować czujność słuchową i jednocześnie zadbać o właściwą profilaktykę oraz ochronę słuchu swojego dziecka.

28 Cze 2019 S.Z.
Jak mądrze wybierać słodkości dla dzieci?

Jak mądrze wybierać słodkości dla dzieci?

Każdy rodzic pragnie dla swojego maluszka wszystkiego co najlepsze. A dzieci bardzo lubią słodycze. Czekają aż wyciągniemy je z tajemniczej skrytki lub zaglądają do toreb z zakupami w poszukiwaniu łakoci. W sklepach możemy znaleźć całą masę słodyczy w kolorowych opakowaniach, które z pewnością skradają wiele dziecięcych spojrzeń. Jednak rodzice są od tego, by je selekcjonować i wybierać te najlepsze. Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet i unikanie niektórych składników. Na co zwracać uwagę?

14 Cze 2019 S.Z.
Przygotuj dziecko na zieloną szkołę

Przygotuj dziecko na zieloną szkołę

Nadejście ciepłych dni i powoli zbliżający się koniec roku szkolnego oznaczają rozpoczęcie sezonu wycieczkowego. Dla młodszych dzieci kilkudniowa rozłąka z rodzicami może stanowić nie lada przeżycie, ale wiele z nich traktuje ją jak pełną atrakcji przygodę. Zielona szkoła to nie tylko próba samodzielności dla dziecka, ale również wyzwanie logistyczno-organizacyjne dla rodzica. Sprawdź, o czym musisz pamiętać pakując swoją pociechę na kilkudniowy wyjazd.

19 Maj 2019 S.Z.
Prezent komunijny last minute

Prezent komunijny last minute

Sezon komunijny zbliża wielkimi krokami, a wciąż brak pomysłu na prezent? Co kupić dziecku, aby prezent sprawił mu radość, ale też wyciągnął go z czterech ścian? Odpowiedź jest oczywista: rower elektryczny.

09 Maj 2019 S.Z.
Kąpiel noworodka - zestaw idealny

Kąpiel noworodka - zestaw idealny

Nie wiesz jakich używać kosmetyków do kąpieli noworodka? Mamy dla Ciebie duet doskonały, dzięki któremu skóra Twojego maleństwa będzie dobrze oczyszczona i odpowiednio nawilżona, a włoski lśniące i łatwe do rozczesania.

06 Kwi 2019 S.Z.
Maluszek choruje – rodzinie czasu brakuje

Maluszek choruje – rodzinie czasu brakuje

Zima mija i wydawać się może, że najgorsze mamy za sobą. Niestety, przełom przedwiośnie to czas, kiedy osłabiony zimą organizm dziecka jest bardziej podatny na przeziębienia. Jest to związane między innymi z niedoborami witaminy D czy uboższą w warzywa i owoce dietą.

21 Mar 2019 S.Z.
Pierwsze kolonie twojego dziecka? Nie ma się czego bać!

Pierwsze kolonie twojego dziecka? Nie ma się czego bać!

Rodzice boją się wysłać dziecko na kolonie czy obóz po raz pierwszy. Bo jak sobie poradzi, na jakiego opiekuna trafi, jacy będą koledzy? Zamiast się zamartwiać, wystarczy wybrać takie biuro podróży, które zwraca uwagę na bezpieczeństwo i jak najlepsze dopasowanie programu do wymagań i możliwości wszystkich dzieci, a w szczególności tych najmłodszych.

14 Mar 2019 S.Z.
Czy zabawki edukacyjne są lepsze?

Czy zabawki edukacyjne są lepsze?

Zabawki towarzyszą dzieciom niemalże od pierwszych chwil życia. Inwestując w codziennych kompanów malucha warto wybrać przedmioty, które oprócz dostarczania rozrywki i wywoływania uśmiechu, będą również pozytywnie wpływały na jego rozwój. Jakie zabawki wybrać, aby umożliwić dziecku intensywne poznawanie świata, dostarczając mu jednocześnie radości i rozbudzając zainteresowanie otoczeniem?

06 Mar 2019 S.Z.
Piątka piątce nierówna! Ocenianie kształtujące, czyli przyszłość nauczania

Piątka piątce nierówna! Ocenianie kształtujące, czyli przyszłość nauczania

Sprawdziany i stopnie nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Mimo świadomości, że powszechnie stosowany system oceniania ma wiele wad, niewiele placówek decyduje się na poszukiwanie nowych rozwiązań. Coraz większą sympatię nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów zyskuje ocenianie kształtujące - metoda, która odpowiada na pytanie, czego i w jakim celu będziemy się uczyć.

03 Mar 2019 S.Z.
Smok, dyduś, moniek – czyli o smoczkach z nieco innej strony

Smok, dyduś, moniek – czyli o smoczkach z nieco innej strony

Mamy to wiedzą – smoczek to coś więcej, niż drobny gadżet dla Maluszka. Każdy smoczek ma swoją historię, swoje znaczenie, wiele określeń i ukrytych tajemnic. Zbadaliśmy smoczek z nieco innej strony i... nie będziemy zdradzać za dużo na wstępie – zapraszamy Cię Mamo wraz z Twoją Pociechą do tajemniczej smoczkowej krainy. Na pewno się w niej odnajdziecie i mamy nadzieję, że dowiecie się czegoś zupełnie nowego o smoczkach ; )

21 Lut 2019 S.Z.
Zabawki kiedyś i dziś

Zabawki kiedyś i dziś

Każde pokolenie ma... swoje ulubione zabawki. Bez nich nasze dzieciństwo byłoby mniej kolorowe. Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się trendy w przemyśle zabawkowym? Z jakich zabawek cieszyli się nasi dziadkowie, a za czym szaleją współczesne szkraby?

02 Lut 2019 S.Z.
ABC rodzinnego wyjazdu na ferie zimowe – jak uniknąć stresujących sytuacji?

ABC rodzinnego wyjazdu na ferie zimowe – jak uniknąć stresujących sytuacji?

Kosztowny parking strzeżony, o którym nie było mowy w ofercie zimowego wyjazdu. Zakupiony sprzęt narciarski dla dziecka, które oświadcza, że nie chce już więcej jeździć. Zgubione dokumenty i wiecznie rozładowany telefon, gdy pilnie potrzebujemy zadzwonić. Znudzeni i poirytowani domownicy, którzy wieczorem najchętniej wyrywaliby sobie pilot do telewizora w pokoju hotelowym. Jak uniknąć niepotrzebnego stresu i mile spędzić czas z bliskimi na zimowym wyjeździe?

27 Sty 2019 S.Z.
Wyjazd z małym dzieckiem w góry

Wyjazd z małym dzieckiem w góry

Wybierasz się z dzieckiem na narty? Nie zapomnij o zabraniu odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Te przygotowane specjalnie na niskie temperatury, w górach sprawdzą się najlepiej.

27 Sty 2019 S.Z.
Wpływ snu na prawidłowy rozwój dziecka

Wpływ snu na prawidłowy rozwój dziecka

Agnieszka Piotrowska „DobraNocka”

Najmłodsze dzieci i niemowlęta spędzają blisko połowę swojego życia śpiąc. Przedszkolaki, dzieci szkolne i wreszcie nastolatki stopniowo potrzebują coraz mniej snu na dobę – większość dzieci rezygnuje z dziennych drzemek między 3 a 4 rokiem życia a sen nocny skraca się z 11-13 godzin u 3-5 latków do 8-9 godzin u 12-18 latków. Tak duża potrzeba snu w pierwszych latach, a szczególnie miesiącach życia, wskazuje na jego istotną rolę w rozwoju dziecka.

15 Sty 2019 S.Z.
5 pomysłów na prezent, który pomoże w edukacji finansowej najmłodszych

5 pomysłów na prezent, który pomoże w edukacji finansowej najmłodszych

Każdego roku przy przy różnych okazjach wydajemy duże pieniądze na prezenty dla naszych pociech. Niestety, większość upominków bardzo szybko ląduje w koszu na śmieci lub w czeluściach szafy. Dlaczego? Bo szybko się nudzą, nie są kreatywne i rozwijające. Bawią przez jeden dzień, a potem... no cóż. Co zatem warto kupić?

10 Sty 2019 Natalia Olszewska
Dzieci – drogie oczko w głowie!

Dzieci – drogie oczko w głowie! 

Polacy to wyjątkowo troskliwi i szczodrzy rodzice. Decydując się na założenie rodziny, liczą się z dodatkowymi – ogromnymi – kosztami związanymi z wychowaniem i wykształceniem potomstwa, a mimo to nie oszczędzają nawet na wszechstronnym rozwoju dzieci. Jak wynika z raportu „Ile kosztuje dziecko w Polsce?” platformy do obniżania rachunków MAM, zdecydowana większość młodych Polaków, bo aż 70%, już od pierwszych lat życia uczęszcza na zajęcia dodatkowe i korzysta również z różnorodnych atrakcji, na które rodzice wydają najczęściej od 250 do 300 zł miesięcznie. Na co dokładnie przeznaczane są te kwoty?

09 Sty 2019 S.Z.
Nie bój się zimowych zabaw na powietrzu! Twojemu dziecku wyjdą one na zdrowie!

Nie bój się zimowych zabaw na powietrzu! Twojemu dziecku wyjdą one na zdrowie!

Zima to wspaniały czas na aktywną zabawę na powietrzu – każde dziecko przyzna, ze nie ma nic radośniejszego od sanek, łyżew czy rzucania śnieżkami. Ilość aktywności, które można realizować w tym okresie jest przeogromna. Jedno jest pewne. Gdy już spędzimy cały dzień z dziećmi na dworze, nic nie będzie smakowało tak dobrze, jak ciepły budyń lub kisiel, będące idealnym zwieńczeniem rodzinnego popołudnia!

04 Sty 2019 S.Z.
Czy prace domowe mają sens?

CZY PRACE DOMOWE MAJĄ SENS?

Na ilość prac domowych narzekają zarówno dzieci, jak i rodzice. To już standard, że uczniowie odrabiają zadania do późnej nocy i nie mają czasu na zabawę, spotkania z rówieśnikami i rozwijanie swoich hobby. Jak zatem podchodzić do prac domowych, by wspomagały proces przyswajania wiedzy, a nie zniechęcały do nauki?

30 Gru 2018 S.Z.
Dlaczego nauczanie dwujęzyczne to przyszłość edukacji?

Dlaczego nauczanie dwujęzyczne to przyszłość edukacji?

Żyjemy w czasach, w których aby odnieść sukces, trzeba znać kilka języków obcych. Język angielski to podstawa i bez jego znajomości nasze dziecko nie wyjedzie na studia za granicę ani nie znajdzie dobrej pracy. Ba, nawet na wakacjach nie porozumie się z lokalnymi mieszkańcami. Warto zapewnić swemu dziecku dobry start w przyszłość i od najmłodszych lat uczyć go języków obcych. Najszybciej i najefektywniej przyswoi je w dwujęzycznym przedszkolu i szkole.

25 Gru 2018 S.Z.
Wiedza to najlepszy prezent

Wiedza to najlepszy prezent

Szczęścia, spokoju, pieniędzy i sukcesów w pracy – to jedne z najpopularniejszych życzeń, które słyszymy przy wigilijnym stole.

24 Gru 2018 S.Z.
Sprawdź, czy przypadkiem nie podarujesz dziecku niebezpiecznej zabawki

Sprawdź, czy przypadkiem nie podarujesz dziecku niebezpiecznej zabawki

Już niedługo pod choinkami grzeczne dzieci znajdą wyczekiwane prezenty. Jednak pod ładnym opakowaniem mogą się kryć zabawki, które są nieodpowiednie, a nawet niebezpieczne dla naszych maluchów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kilka prostych zasad, dzięki którym rodzice ze spokojem będą mogli podarować dziecku prezent.

21 Gru 2018 S.Z.
Nauka samodzielnego jedzenia

Nauka samodzielnego jedzenia

Kiedy dziecko jest jeszcze małe i zaczynamy wprowadzać do jego menu urozmaicone jedzenie, konsumpcja odbywa się przeważnie za pomocą rączek maluszka. Lecz im szkrab jest starszy, tym częściej chce naśladować rodziców - i jeść sztućcami. Jako pierwsza w ruch pójdzie łyżeczka. Tylko co na niej podać?

28 Lis 2018 S.Z.
Czy edukacja przedszkolna może być kluczem do sukcesu w dorosłym życiu?

Czy edukacja przedszkolna może być kluczem do sukcesu w dorosłym życiu?

Zdolność do uczenia rozwija się najszybciej w pierwszych latach życia. Około 50% możliwości dziecko nabywa w wieku przedszkolnym, a następne 30% rozwija się w wieku wczesnoszkolnym. Wynika z tego, że wybór przedszkola jest jedną z najistotniejszych decyzji dotyczących edukacji i przyszłości naszej pociechy.

24 Lis 2018 S.Z.
Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce!

Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce!

Systemy edukacji na całym świecie ulegają obecnie znaczącym przeobrażeniom. Wynika to z potrzeby lepszego dostosowania założeń polityki oświatowej do potrzeb rynku pracy. Kluczowe stają się kompetencje XXI wieku, a co za tym idzie edukacja w nurcie STEAM. Tym bardziej cieszy fakt, iż na rynku polskim zadebiutował właśnie Abilix, światowy lider robotyki edukacyjnej.

05 Lis 2018 S.Z.
Pożegnanie z butelką - w jaki sposób odzwyczaić dziecko od picia z butelki?

Pożegnanie z butelką - w jaki sposób odzwyczaić dziecko od picia z butelki?

Odzwyczajenie dziecka od picia z butelki może stanowić nie lada wyzwanie dla początkujących rodziców. Proces ten przypomina nieco moment odstawienia dziecka od piersi matki. Musi więc, być przeprowadzany stopniowo. Należy pamiętać, żeby nic nie robić na siłę. Gwałtowne decyzje mogą zniechęcić i zrazić malucha do picia z czegoś innego, niż butelka. Wszystko musi przybrać formę zabawy i odbyć się powoli. Dziecko, w trakcie zdobywania nowych umiejętności, powinno być ciekawego nowego przedmiotu i samodzielnie po niego sięgać. Na początku, można dać pusty kubeczek do zabawy. Szkrab oswoi się z nim i przekona, że to nic strasznego.

04 Lis 2018 S.Z.
Pielęgnacja dzieci w mroźne dni

Pielęgnacja dzieci w mroźne dni

Jak pielęgnować skórę dzieci w mroźne i wietrzne dni? Jaki krem będzie najbardziej odpowiedni dla najmłodszych? Przecież niekorzystne warunki panujące w okresie jesienno-zimowym najbardziej dokuczają właśnie dzieciom.

01 Lis 2018 S.Z.
Pomysły na przyjęcie Halloween’owe dla dzieci

Pomysły na przyjęcie Halloween’owe dla dzieci

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Jest to szczególny czas dla dzieci, które liczą na udział w cudownie „straaaasznej” zabawie z rówieśnikami. To doskonała okazja, aby spełnić marzenie dziecka o byciu gospodarzem imprezy, na której obecni będą wszyscy najbliżsi szkraba. Chęć jest, ale brak Ci pomysłów na oryginalną imprezę pełną „upiornych” dodatków? Skorzystaj z naszych porad, a Twoje dziecko zostanie okrzyknięte królem wieczoru!

29 Paź 2018 S.Z.
Sposób na niejadka

Sposób na niejadka 

Brak apetytu u dziecka to poważny problem. Często zdarza się, że nasza pociecha odmawia zjedzenia warzyw, owoców czy nawet całego posiłku. Kiedy zacząć się martwić i jak poradzić sobie z małym niejadkiem? Poznaj nasze sposoby!

28 Paź 2018 S.Z.
Tadek - niejadek

Tadek – niejadek

Trudno nadążyć za preferencjami smakowymi maluchów, a jak wiadomo, dziecko powinno jeść, by rozwijało się prawidłowo. Posiłek zjadany przez dziecko ze smakiem to dla wielu rodziców wymarzony obraz, bowiem temat jedzenia jest jednym z trudniejszych, z jakim borykają się w codziennych wyzwaniach. Istnieje jednak kilka uniwersalnych sposobów, aby dziecko chętniej jadło i próbowało nowych rzeczy.

24 Paź 2018 S.Z.
Idealna pomadka dla Twojego dziecka

Idealna pomadka dla Twojego dziecka

W okresie jesienno-zimowym szczególnie dbamy o naskórek ust u małych dzieci. Regularnie smarowane pomadkami będą dobrze nawilżone i zdrowe.

22 Paź 2018 S.Z.
Sposób na złagodzenie kolki u niemowląt

Sposób na złagodzenie kolki u niemowląt

Z kolką jelitową boryka się wiele dzieci. Kolka u maluszka przejawia się poprzez krzykliwy płacz, podkurczanie nóżek, zaciskanie piąstek. Brzuszek jest twardy i wzdęty. Rodzicom bardzo trudno jest zdiagnozować przyczyny kolek i skutecznie im zapobiegać. Istnieją jednak skuteczne sposoby łagodzenia kolkowych dolegliwości. Jakie?

21 Paź 2018 S.Z.
Noworodek śpi w... pudełku

NOWORODEK ŚPI W PUDEŁKU?

Takie rozwiązanie mogą – bez specjalnych przygotowań i wydatków – zastosować mamy, które swoje dzieci urodziły w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny. Od początku października wszystkie maluchy dostaną tu wyprawkę, którą szpital przygotował w formie tzw. fińskiego pudełka – dużego kartonu z rzeczami, potrzebnymi do pielęgnacji dziecka, a także materacem, dzięki czemu pudło można zmienić w łóżeczko. Szpital w Brzezinach jest pierwszym w Polsce, który rozdaje takie wyprawki.

09 Paź 2018 S.Z.
Zadbaj o odporność przedszkolaka

Zadbaj o odporność przedszkolaka

Przygotowanie malucha na pójście do przedszkola nie kończy się na rozmowach edukacyjnych, zakupie plecaka czy podpisaniu piżamki. Równie ważne jest, by zawczasu wzmocnić odporność dziecka i... dalej o nią dbać.

06 Paź 2018 S.Z.
O czym należy wiedzieć, zanim zapiszemy nasze dziecko na kolejne zajęcia sportowe?

O czym należy wiedzieć, zanim zapiszemy nasze dziecko na kolejne zajęcia sportowe?

Zajęcia sportowe dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością – szczególnie teraz wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym wielu rodziców zastanawia się, na które z nich zapisać swojego syna czy córkę. Aktywność fizyczna przede wszystkim powinna sprawiać dzieciom radość, jednak lista korzyści jest zdecydowanie dłuższa. Sport pozwala utrzymać zdrową sylwetkę, prawidłową postawę ciała, a także rozwija zmysły – uczy zarówno zdrowej rywalizacji, jak i pracy zespołowej. Jednak, jeśli nasze pociechy regularnie uczestniczą w treningach – warto zadbać o ich zdrowie i wiedzieć, jakie wykonać badania, aby sprawdzić czy taka aktywność jest dla nich bezpieczna. Na to pytanie odpowiada Patrycja Król, fizjoterapeuta w Centrum Medycznym Damiana.

05 Paź 2018 S.Z.
Słodki i spokojny sen dziecka...

SŁODKI I SPOKOJNY SEN DZIECKA – ŻYCZENIE KAŻDEGO RODZICA

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególnie ważny jest u dzieci, ponieważ wpływa na ich rozwój. Ustalone i regularne godziny przeznaczone na drzemkę malucha, porządkują życie całej rodziny. Praktycznie każdy rodzic marzy, by jego dziecko przesypiało całą noc, nie wstawało o świcie, a także, by chciało spać samo we własnym łóżeczku. Rzeczywistość zwykle nie bywa aż tak kolorowa, istnieje jednak kilka ogólnych rad, których mogą nam pomóc.

02 Paź 2018 S.Z.
Przedszkole bez stresu...

PRZEDSZKOLE BEZ STRESU DLA DZIECKA I RODZICA

Dla trzylatka pobyt w przedszkolu to kompletne wywrócenie dotychczasowego trybu jego życia. Dzieci zostają same, bez rodziców, w obcym miejscu, na wiele godzin. Nic dziwnego, że to dla nich ogromny stres. Jak zatem przygotować oraz wspierać swoją pociechę podczas tych pierwszych, trudnych dni? Warto poznać złote rady i przydatne wskazówki, które ułatwią maluchom aklimatyzację w przedszkolu, a przede wszystkim wybrać się ze swym dzieckiem na otwarte, bezpłatne zajęcia adaptacyjne „Mała Ciuchcia”, prowadzone przez doświadczonych pedagogów Pomarańczowej Ciuchci.

01 Paź 2018 S.Z.
Dziecko i sport. Jaką dyscyplinę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dziecko i sport. Jaką dyscyplinę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Czym kierować się wybierając aktywność fizyczną dla dziecka? Co może zyskać maluch, dzięki regularnemu uprawianiu sportu? Na te pytania odpowiadają Mateusz Oszust i Dominik Dyhdalewicz – fizjoterapeuci Szkoły Motoryki Legii Warszawa, wspólnego projektu Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji enel-sport i Legia Soccer Schools.

28 Wrz 2018 S.Z.
Jaki prezent kupić dla noworodka?

Prezent dla nowonarodzonego dziecka

Kiedy parze ludzi rodzi się maleństwo, świat ich bliskich i przyjaciół na chwilę staje na głowie. Każdy pragnie obejrzeć noworodka, potrzymać go w ramionach, nacieszyć się jego słodkim zapachem i oczywiście - podarować mu prezent. Ale prezent ten musi być inny niż wszystkie, wyjątkowy i cudowny jak sam obdarowany nim dzidziuś. Gdzie i jak szukać niebanalnych podarunków dla noworodka?

27 Wrz 2018 W.P.
Czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo?

Czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo? Fizjoterapeutyka w pierwszych latach życia

Wady postawy i schorzenia układu kostno-szkieletowego to coraz częstszy problem wśród dzieci. W wielu przypadkach problemom można zapobiec i ograniczyć pogłębianie się dolegliwości dzięki wczesnej profilaktyce. Jak dbać o kręgosłup dziecka? W jakiej sytuacji powinniśmy zgłosić się z pociechą do specjalisty? Na pytania odpowiada dr n. med. Krzysztof Mozol – specjalista z zakresu ortopedii dziecięcej z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji enel-sport.

22 Wrz 2018 S.Z.
Kilogramy na barkach dziecka

Kilogramy na barkach

Podręczniki i zeszyty, piórniki, jedzenie, napoje, zabawki, a nawet urządzenia elektryczne typu tablet, czy telefon – nasze dzieci przeciętnie noszą na swoich barkach od 6 do prawie 10 kg. Tymczasem lekarze są zgodni: to zbyt duży ciężar, by obyło się bez negatywnych skutków w przyszłości. – Maksymalna waga plecaka nie powinna przekraczać 20 proc. wagi ciała.– przestrzega dr Tomasz Konaszczuk ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.

06 Wrz 2018 s.z.
Najlepszy sport dla dziecka w wieku szkolnym

Najlepszy sport dla dziecka w wieku szkolnym

Wielu rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego staje przed dylematem, jaka aktywność będzie najlepsza dla rozwoju ich dziecka. Najmłodsi kumulują w sobie olbrzymie pokłady energii, dlatego odczuwają potrzebę ruchu oraz beztroskiej zabawy. Przesiadywanie w piaskownicy może być zbyt nudne nawet dla pięciolatka, dlatego warto zainteresować go sportem, aby nie zniechęcił się do podejmowania aktywności.

29 Sie 2018 S.Z.
Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

Zdrowy kręgosłup to zdrowe dziecko. Niestety, statystyki są alarmujące: według danych Zakładu Ochrony i Promocji Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka nawet 90 proc. dzieci cierpi na wady postawy. Za główne przyczyny takiego obrotu sprawy uważa się między innymi: siedzący tryb życia, niską aktywność fizyczną, nieprawidłową pozycję podczas siedzenia (niedostosowane krzesełka i stoliki) oraz codzienne dźwiganie ciężkich książek, zeszytów i przyborów szkolnych. U dzieci, kiedy kształtuje się kręgosłup i jego naturalne krzywizny, źle dobrany plecak lub tornister generuje i nasila zaburzenia postawy. Ekspert Grupy LUX MED, fizjoterapeuta mgr Joanna Zawadzka radzi, czym powinien charakteryzować się prawidłowo dopasowany plecak bądź tornister, by wspierał rozwój właściwej postawy dziecka.

23 Sie 2018 S.Z.
Co kupisz za wyprawkę 300PLUS dla Twojego dziecka?

Co kupisz za wyprawkę 300PLUS dla Twojego dziecka?

Od momentu wejścia w życie nowej ustawy dotyczącej szkolnych wyprawek i programu 300PLUS, ruszyła fala wypełnianych wniosków, tak aby zdążyć z zakupami przed pierwszym dzwonkiem. Najlepszym rozwiązaniem dla rodziców są zakupy w sklepie internetowym. Takie zakupy eliminują do minimum dodatkowe zachcianki dzieci, czy ich marudzenie podczas biegania między półkami. Dodatkowo zaoszczędzimy czas przeznaczony na stanie w kolejkach i nie będziemy dźwigać ciężkich toreb.

18 Sie 2018 S.Z.
Wyprawka szkolna przez internet? Czemu nie?

Wyprawka szkolna przez internet? Czemu nie?

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie przyborów szkolnych online

Przełom sierpnia i września to gorący okres dla sprzedawców oferujących przybory szkolne i podręczniki. Coraz więcej rodziców rezygnuje ze sklepowych kolejek i decyduje się na zakupy zza monitora domowego komputera. Podczas zakupowego szaleństwa w sieci warto jednak pamiętać o kilku zasadach, którymi należy się kierować, a zapoznanie się z regulaminem sklepu czy opiniami na jego temat to tylko niektóre z nich. Sprawdźcie, na co uważać, aby nie trafić ze stacjonarnego deszczu pod internetową rynnę.

14 Sie 2018 S.Z.
Jak wybrać plecak dla nastoletniego indywidualisty?

Jak wybrać plecak dla nastoletniego indywidualisty?

Mądre przysłowie mówi: małe dzieci – mały problem, duże dzieci – duży problem. Zauważają to zwłaszcza rodzice nastolatków, których gusta oraz zainteresowania mogą zmieniać się w mgnieniu oka. W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego podpowiadamy jak dobrać plecak dla nastoletniego indywidualisty biorąc pod uwagę takie aspekty jak modny wygląd, funkcjonalność, wygoda oraz przede wszystkim nietuzinkowość.

12 Sie 2018 S.Z.
Kolacja dla niejadka - przepisy

Kolacja dla niejadka

Nie smakuje mi! Nie zjem tego! – Ile razy usłyszałaś takie stwierdzenia z ust swojej pociechy? Gotowanie dla niejadka to prawdziwe wyzwanie, szczególnie gdy dziecko lubi wybrzydzać, a przy każdym posiłku potrafi zamienić kuchnię w prawdziwe pobojowisko. Co zatem podać maluchowi, by z apetytem zjadł kolację? Jest na to kilka sposobów.

08 Sie 2018 S.Z.
Twój maluszek ma alergię? Przyczyny poszukaj w ... szafie!

Twój maluszek ma alergie? Przyczyny poszukaj w... szafie!

Na delikatnym, aksamitnym ciałku maluszka pojawiają się niepokojące zaczerwienienia, uciążliwe, swędzące wysypki, a od pewnego czasu towarzyszą mu nawracające duszności? Jedną z prawdopodobnych przyczyn mogą być właśnie ubranka dziecka, które coraz częściej stają się przyczyną alergii i jej groźnych powikłań.

04 Sie 2018 S.Z.
Upalne lato - uwaga na upały - jak chronić maluszka przed wysoką temperaturą?

Upalne lato - uwaga na upały - jak chronić maluszka przed wysoką temperaturą

Upalne lato może okazać się dla małego dziecka bardziej uciążliwe, niż sroga zima. Wystawione na wysokie temperatury ciało malca nie potrafi poradzić sobie z wysoką temperaturą, gdyż jego system termoregulacji nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Jednak możemy zrobić naprawdę dużo, aby letnie miesiące minęły w zdrowiu i dobrym humorze zarówno nam, jak i maluszkowi.

02 Sie 2018 S.Z.
Niezbędnik małego podróżnika...

NIEZBĘDNIK MAŁEGO PODRÓŻNIKA - czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

01 Sie 2018 S.Z.
3 (nie)oczywiste rozwiązania podczas doboru odpowiedniego tornistra

3 (nie)oczywiste rozwiązania podczas doboru odpowiedniego tornistra szkolnego

Ostatni dzwonek w szkole dla dzieci oznacza upragnione wakacje, a dla rodziców, zwłaszcza tych pociech, które jesienią po raz pierwszy przekroczą próg szkoły, sporządzanie listy zakupów związanych z wyprawką. Wybór najważniejszego elementu szkolnego wyposażenia „pierwszaka”, czyli tornistra, wcale nie prosty. Jak go wybrać, aby służył dziecku możliwie najdłużej?

27 Lip 2018 S.Z.
Praktyczne porady na wakacyjny wyjazd z niemowlęciem

Praktyczne porady na wakacyjny wyjazd z niemowlęciem

Nieważne, czy nad morze, w góry, a może nad jezioro – podróż z maluszkiem zawsze jest ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Szczególnie, jeśli będzie to pierwszy wyjazd we trójkę. Kiedy miejsce wypoczynku zostało już wybrane, rodzice stają przed szeregiem wyzwań: jakie ubranka i zabawki spakować, jak będzie przebiegać podróż, jak planować wycieczki, a w końcu – jak poza domem karmić maluszka, któremu wyłączne karmienie piersią już nie wystarcza?

11 Lip 2018 S.Z.
Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka?

Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka?

Polscy rodzice odpowiadają
Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon, w jaki sposób można wykorzystać urządzenie w procesie wychowania i czym kierować się przy jego wyborze? Ponad połowa polskich rodziców zapytanych przez GfK Polonia na zlecenie Huawei wskazało, że 10 rok życia to odpowiedni wiek na podarowanie dziecku pierwszego telefonu. Najważniejszą potrzebą rodziców - stojącą za zakupem urządzenia - jest pozostawanie w stałym kontakcie z dzieckiem. Z badań wynika, że głównymi kryteriami wyboru smartfona dla najmłodszych są: atrakcyjna cena, solidne wykonanie i pojemna bateria.

08 Lip 2018 S.Z.
Bezpieczeństwo dla dziecka i wygoda dla rodziców;

Bezpieczeństwo dla dziecka i wygoda dla rodziców

Już od pierwszych dni życia malucha, rodzice pragną, by ich dziecko było bezpieczne, a jego sen spokojny. Chcą mieć dziecko jak najbliżej siebie, by móc czuwać przy nim przez całą noc. Jednak spanie z noworodkiem w jednym łóżku może być niebezpieczne. Właśnie dlatego został stworzony Kosz Mojżesza Shnuggle, który może być używany jako pierwsze łóżeczko dla dziecka. Kosz ten powstawał w odpowiedzi na potrzeby rodziców. Jego ostateczny kształt to wynik wielu rozmów z setkami rodziców, którzy na podstawie własnych doświadczeń, dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tradycyjnych koszy. Tak powstał lekki, przenośny i wygodny kosz wykonany z mocnego, hipoalergicznego i łatwego do czyszczenia materiału.

17 Cze 2018 S.Z.
Pampers Splashers - nowe pieluchomajtki do pływania

Nowe pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers!

Pasują jak strój kąpielowy, chronią jak Pampers*
Zajęcia na basenie, wakacje na plaży czy wycieczka do parku wodnego? Teraz to nie problem! Z Pampers Splashers wszystkie małe rybki mogą teraz pluskać się bez ograniczeń! Z myślą o wspieraniu prawidłowego rozwoju motorycznego najmłodszych, marka Pampers stworzyła jednorazowe pieluchomajtki do pływania dla niemowląt Pampers Splashers! Produkt jest częścią linii Pampers Pants.

15 Cze 2018 S.Z.
Bezpieczne wakacje z maluchem

Bezpieczne wakacje z maluchem

Wakacje z maluchem rządzą się swoimi prawami. Aby mieć pewność, że ten czas będzie udany, zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo dziecka wybierając cel podróży oraz sposób spędzania wolnego czasu. O czym należy pamiętać?

13 Cze 2018 s.z.
Rzeczy, którymi szkodzimy dzieciom zupełnie o tym nie wiedząc

Rzeczy, którymi szkodzimy dzieciom zupełnie o tym nie wiedząc

Świat młodych rodziców bywa przerażający i podstępny ;). Brak doświadczenia i wiedzy, w szpitalu nikt nie dołącza instrukcji obsługi do nowonarodzonego malucha, no a rodzicami nie kieruje nic innego, jak najszczersze chęci, żeby zrobić wszystko dobrze. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem dóbr, które mają ułatwić rodzicielstwo i sprawić, że dzieci będą rosły zdrowo i szczęśliwie, oczywiście przy ogólnej radości opiekunów. Czasem jednak okazuje się, że moda, trendy i markowe metki nie ratują przed popełnianymi błędami i próbując robić dobrze, wyrządza się sporą krzywdę.

27 Maj 2018 S.Z.
Dziecko i tablet - czym kierować się przy wyborze urządzenia dla najmłodszych?

Dziecko i tablet – czym kierować się przy wyborze urządzenia dla najmłodszych?

Tablety mogą otworzyć przed dzieckiem zupełnie nowy, nieznany dotąd świat. Mogą bawić, uczyć, a nawet być pomocne w budowaniu relacji z rodzicami. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy używane są w odpowiedzialny sposób, a do tego oferują rozwiązania bezpieczne dla pociech. Na co zwrócić uwagę, wybierając tablet dla dziecka?

23 Maj 2018 S.Z.
Milowe kroki w rozwoju Maluszka i jego brzuszka

Milowe kroki w rozwoju Maluszka i jego brzuszka

Każdego dnia bacznie obserwujesz, jak Twoje dziecko rośnie i odkrywa otaczający je świat. Być może już postawiło swoje pierwsze kroczki albo ten ważny moment jest jeszcze przed Wami. Musisz wiedzieć, droga Mamo, że nawet, jeżeli Twój maluch dopiero raczkuje, za nim już kilka naprawdę ważnych kroków w rozwoju! To właśnie teraz trwa okres 1000 pierwszych dni życia Twojego dziecka, w którym młody organizm, w tym mały brzuszek, rozwija się najintensywniej.

22 Maj 2018 S.Z.
Codzienne spacery - stały element dnia polskich mam!

CODZIENNE SPACERY - STAŁY ELEMENT DNIA POLSKICH MAM!

Prawie 100% mam, które wzięły udział w ankiecie marki NUK, codziennie wychodzi na dwór ze swoim dzieckiem. Jest to stała aktywność w ciągu dnia, która przynosi wiele korzyści maluchom i ich opiekunom. Niektórzy spędzają na zewnątrz nawet cały dzień, dlatego warto odpowiednio przygotować spacerowy niezbędnik.

19 Maj 2018 S.Z.
Wózek świetnie doposażony

Wózek świetnie doposażony 

Awans kobiety na mamę niemal w każdym przypadku sprawia, że kobieta choćby świetnie zorganizowana, staje się... jeszcze lepiej zorganizowana. Wraz z pojawieniem się małego człowieka zasób czasu maleje drastycznie, za to wydłuża się lista zadań. W takiej sytuacji nie ma innej opcji, jak dobrze się zorganizować - jak choćby na spacerach czy w podróży.

19 Maj 2018 S.Z.
Polka stworzyła innowacyjną metodę nauki języka - Raczkuj z angielskim

Polka stworzyła innowacyjną metodę nauki języka– Raczkuj z angielskim

Znajomość języków obcych współcześnie jest niezbędna. Nie tylko ułatwia funkcjonowanie w świecie, ale jest często obowiązkowa w dorosłym, zawodowym życiu. Małe dzieci są ciekawe świata i najlepiej uczą się języków obcych. Ich chłonne umysły przyjmują nową wiedzę nie jako coś obowiązkowego, lecz przez zabawę. Wielu z nas zachodzi w głowę jak nauczyć dziecko mówić w obcym języku lub jak ćwiczyć język obcy z dzieckiem w domu. Filolog angielski i pedagog Agnieszka Andrys, stworzyła innowacyjną metodę nauki języka, która jest nie tylko bardzo skuteczna, ale też jako jedyna na rynku bezpłatna, bo nauczycielem jest... rodzic.

16 Maj 2018 S.Z.
Czystość zabawek dziecka - o tym powinna pamiętać każda mama

Czystość zabawek dziecka – o tym powinna pamiętać każda młoda mama.

Nasze maluchy często wkładają sobie do ust wszystko, co wpadnie im w ręce. To jest ich sposób na poznawanie otaczającego je świata. Dzieci przez pierwsze lata życia są oczkiem w głowie swoich rodziców. Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było bezpieczne, dlatego młodzi rodzice nieustannie pilnują swoich pociech.

12 Maj 2018 S.Z.
"Destination: Mars" zachęća dzieci do odkrywania...

"Destination: Mars" zachęca dzieci do odkrywania sekretów Czerwonej Planety

Już wkrótce nauczyciele i rodzice będą mogli w prosty sposób rozbudzić ciekawość dzieci w zakresie nauk ścisłych, robotyki i kreatywnego myślenia. Wirtualna przygoda edukacyjna zatytułowana "Destination: Mars" pomoże uczniom rozwinąć umiejętności związane z drukiem 3D, programowaniem i inżynierią, a także pokaże im, że nauka może być świetną zabawą, znacznie wykraczającą poza znane im schematy edukacji.

19 Kwi 2018 S.Z.
Twój sposób na piękne i oryginalne dziecięce ubranka

WE ARE KNITTERS - Twój sposób na piękne i oryginalne dziecięce ubranka

Rodzice mają różne podejście w kwestii ubioru swojego dziecka. Dla jednych kluczową rolę odgrywa funkcjonalność ubrania, inni stawiają na jakość i cenę, a jeszcze inni pragną, by ich pociecha wyglądała modnie. Dziecięca moda daje nieskończoną ilość możliwości. Jeśli pragniesz, aby Twoje dziecko zawsze wyglądało modnie i stylowo, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertę produktów WE ARE KNITTERS.

16 Kwi 2018 S.Z.
Pierwsze kolonie - sposób na rozbudzenie pasji u dziecka!

PIERWSZE KOLONIE – SPOSÓB NA ROZBUDZENIE PASJI U DZIECKA!

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami komputerów i telewizorów, co może niekorzystnie wpływać na ich wzrok i postawę. Cierpią na tym także ich umiejętności społeczne, w tym nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Rozwiązaniem tych problemów może być uprawianie sportu. Tylko jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?

15 Kwi 2018 S.Z.
Wózek poszukiwany! 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Wózek poszukiwany! Sprawdź 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Zakup wózka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wiąże się on bowiem z poważnym wydatkiem, który warto zaplanować z głową i uwzględnić w rodzinnym budżecie. Najważniejsze jest to, by wiedzieć czym się kierować – określenie potrzeb naszych, jak i dziecka, znacznie ułatwi wybór tego jedynego. Dzięki temu, będziemy mogli być w pełni zadowoleni z zakupu i mieć pewność, że nasz maluch podróżuje bezpiecznie i komfortowo. O jednym należy jednak pamiętać, nie ma takiego, który spełniłby wszystkie oczekiwania przyszłych rodziców.

11 Kwi 2018 S.Z.
Jak dobrze spędzić z dzieckiem czas na świeżym powietrzu?

Jak dobrze spędzić z dzieckiem czas na świeżym powietrzu? Spacer spacerowi nie równy.

Spacer z dzieckiem to wspaniały sposób na aktywne spędzenie czasu. Bez względu na to, czy spacerować będziemy z noworodkiem czy kilkulatkiem, korzyści z wyjścia z domu jest wiele. Trzeba tylko wiedzieć, jak je wykorzystać.

09 Kwi 2018 S.Z.
Jak inwestować, by zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci?

JAK INWESTOWAĆ, BY ZABEZPIECZYĆ PRZYSZŁOŚĆ SWOICH DZIECI?

System emerytalny w obecnej postaci nie jest gwarantem emerytury dla dzisiejszych trzydziestoparolatków. Coraz bardziej świadome osoby biorą więc sprawy w swoje ręce, inwestując np. w aktywa finansowe. Obok bezpiecznej starości ważnym celem długoterminowego oszczędzania jest także przyszłość naszych dzieci. Im wcześniej o to zadbamy, tym lepiej. Od czego zacząć?

09 Kwi 2018 S.Z.
Chroś swoje dziecko przed smogiem

Chroń swoje dziecko przed smogiem

W grupie osób najbardziej zagrożonych smogiem, dzieci zajmują jedno z pierwszych miejsc. Są małe (a więc przez większość czasu znajdują się na poziomie samochodowych wyziewów), pozostają w ciągłym biegu (wdychając tym samym znacznie więcej powietrza niż dorosły człowiek). Do tego zazwyczaj oddychają przez usta, a ich układy oddechowe wciąż jeszcze się rozwijają.

23 Mar 2018 S.Z.
Jak chronić dziecko przed przegrzaniem lub zmarznięciem...

Jak chronić dziecko przed przegrzaniem lub zmarznięciem – czyli o utrzymaniu odpowiedniej ciepłoty ciała niemowlaka.

Ubieranie maleńkich dzieci właściwie o każdej porze roku jest problematyczne. Nie wiadomo co jest gorsze, zima kiedy nie zewnątrz panuje siarczysty mróz, czy lato ze strasznymi upałami. A z dziećmi wychodzić trzeba. Pytanie tylko jak je odpowiednio na te warunki atmosferyczne przygotować?

15 Mar 2018 S.Z.
Nauka przez zabawę...

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ, CZYLI JAK RODZICE MOGĄ WSPIERAĆ SWOJE DZIECI W ROZWOJU.

Nasza inteligencja w 50% jest uwarunkowana genetycznie, a w 50% stanowi wynik wpływów środowiskowych . Wiedząc o tym, warto już od najmłodszych lat wspierać dzieci w rozwoju ich umiejętności, pamięci, kreatywności czy koncentracji. Dzięki temu będą one lepiej radzić sobie w szkole, a w dalekiej przyszłości – w życiu zawodowym. Jak się okazuje (i co podkreślają psycholodzy), najlepsze efekty przynosi edukacja poprzez zabawę, w tym wspólną – rodziców z ich pociechami. Wobec tego zamiast zapisywać dzieci na kolejne dodatkowe zajęcia, może warto po prostu spędzać z nimi czas?

13 Mar 2018 S.Z.
Do kiedy dziecko karmi się mlekiem?

Do kiedy dziecko karmi się mlekiem?

W życiu każdego malucha przychodzi czas, kiedy żegna się on z jedzeniem, które towarzyszyło mu od pierwszych chwil życia: mleko stopniowo zastępowane jest przez „dorosłe” posiłki, a do odruchu ssania dołączane są nowe umiejętności – gryzienie, żucie i ciamkanie. Kiedy wykonać ten milowy krok? I czy istnieje konkretny moment, w którym dziecko musi definitywnie pożegnać się z mlekiem?

09 Lut 2018 S.Z.
Karnawał w pełni, a dzieci się nudzą? Czas na imprezę!

Karnawał w pełni, a dzieci się nudzą? Czas na imprezę!

Jest początek roku. A to oznacza dwie rzeczy – jest za zimno na zabawy na zewnątrz, ale jest też karnawał. Skoro dzieci od siedzenia w domu – zwłaszcza te, które spędzają w nim ferie - rozsadza energia, dlaczego by jej nie spożytkować na wspólnej domówce?

25 Sty 2018 S.Z.
5 powodów dla których dzieci i dorośli kochają Kubusia Puchatka

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA.
5 POWODÓW ZA CO DZIECI I DOROŚLI GO KOCHAJĄ

Uwielbiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Jest przyjacielem nie tylko miłośników miodu, ale także uniwersalnych mądrości życiowych. Kubusia Puchatka, bo o nim mowa, nie da się nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, nawet za łakomstwo i mały rozumek. Wchodząc w jego świat uczymy się, odkrywamy i co najważniejsze - doskonale się przy tym bawimy, bowiem poczucie humoru to jego cecha charakterystyczna. 18 stycznia pamiętamy o nim szczególnie, ponieważ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

18 Sty 2018 S.Z.
Rozrywki, które uatrakcyjnią zimowe ferie mieście

Rozrywki, które uatrakcyjnią zimowe ferie w mieście

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne ferie, a niektórzy już je mają. Nie wszystkie dzieci będą miały szansę, aby wyjechać na zimowy wypoczynek, a czasy spędzania go na łyżwach i sankach odchodzą powoli w zapomnienie. Dziś standardowe atrakcje dla dzieci, jak kino czy basen, ustępują miejsca bardziej oryginalnym rozrywkom. Jakie aktywności możemy zaproponować naszym pociechom, aby wywołać uśmiech na ich twarzy i pozostawić dobre wspomnienia z ferii – podpowiada specjalista ds. rozrywki.

15 Sty 2018 S.Z.
Palcem po mapie

Palcem po mapie

Na jakim kontynencie leży najgłębsze jezioro świata? Kim był Krzysztof Kolumb? Gdzie żyją niedźwiedzie grizli i kolibry? Na wszystkie te pytania odpowiedzi dostarcza geografia. Jak jeszcze naszemu dziecku może pomóc ta dyscyplina w codziennym życiu?

11 Sty 2018 S.Z.
Oliwki pielęgnacyjne górą!

Oliwki pielęgnacyjne górą!

Oliwka dla niemowląt to najprostszy oraz bezpieczny emolient. Wybierz dla Twojego maleństwa to, co najlepsze!

02 Sty 2018 S.Z.
Jaki rower wybrać dla dziecka pod choinkę?

Jaki rower wybrać dla dziecka pod choinkę?

Dwa kółka stanowią doskonały pomysł na prezent dla naszej pociechy. W ofercie mamy istne zatrzęsienie modeli, ale trzeba je dopasować do wieku i wzrostu dziecka. Ten dylemat nie należy do najprostszych. Dlatego przedstawiamy kilka fachowych porad, które ułatwią wybór tak, by podarunek był na pewno trafiony.

21 Gru 2017 S.Z.
Skóra noworodka, niemowlęcia i dziecka - czym się różni?

Skóra noworodka, niemowlęcia i dziecka – czym się różni?

Skóra małego dziecka różni się nie tylko od skóry dorosłego człowieka. Zasadnicze różnice w budowie i funkcjonowaniu skóry występują już pomiędzy noworodkiem, niemowlęciem czy kilkumiesięcznym dzieckiem. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobieranie produktów do mycia i pielęgnacji w zależności od wieku dziecka.

13 Gru 2017 S.Z.
Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

O tym, jak zaszczepić pasję w dziecku
Niejednokrotnie zdarza się, że pasja zaszczepiona w dzieciństwie, kształtuje przyszłość malucha. Miłość do tańca, fascynacja geografią czy zdolności pisarskie, dostrzeżone odpowiednio wcześnie i skutecznie rozwijane, mogą zaowocować szczęściem i spełnieniem zawodowym w dorosłym życiu.

06 Gru 2017 S.Z.
Kąpiel nawilżająca dla dzieci i osób z suchą skórą

Kąpiel nawilżająca dla dzieci i osób z suchą skórą

Olejek do kąpieli z olejem lnianym to odpowiednie nawilżenie skóry najmłodszych dzieci, osób starszych, a także wszystkich tych, których skóra jest sucha, podrażniona, łuszczy się lub swędzi.

04 Gru 2017 S.Z.
Pomysł na... idealne prezenty mikołajkowe dla dziecka

Pomysły na... idealne prezenty mikołajkowe dla dziecka

Już niedługo Mikołajki, a wraz z nimi przedsmak świątecznej gorączki – kolorowe skarpety rozwieszone na kominku, pisanie listów do Mikołaja i wyczekiwane prezenty. Wybór upominku nie zawsze jest prostym zadaniem, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Co włożyć swojemu maluchowi pod poduszkę, by podarunek nie był kolejną zabawką rzuconą w kąt? Podpowiadają Okazje.info.

03 Gru 2017 S.Z.
Jak wybrać wartościowy prezent dla malucha?

Jak wybrać wartościowy prezent dla malucha?

Każde dziecko z utęsknieniem czeka na podarunki, pozostawione pod świątecznym drzewkiem. Rodzice mają nie lada wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom pociech i wśród tysięcy propozycji, znaleźć coś wartościowego. Co zrobić, by prezent gwiazdowy był trafionym wyborem?

03 Gru 2017 S.Z.
Jak uniknąć nietrafionych prezentów? 5 ciekawych pomysłów na upominki mikołajkowe

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? Oto 5 pomysłów na ciekawe upominki mikołajkowe

Kupowanie prezentów to prawdziwa sztuka. W dobrym tonie jest podziękować za każdy otrzymany upominek, jednak w praktyce nie każdy potrafi skutecznie ukryć rozczarowanie. Nadąsane dziecko szybko rzuca niechcianą zabawkę edukacyjną w kąt, teściowa czuje się upokorzona eleganckim kremem, który odbiera jako wytknięcie złego wyglądu, a brat już na drugi dzień wystawia swój upominek na serwisie aukcyjnym. Jak uniknąć podobnych sytuacji w tym roku?

22 Lis 2017 S.Z.
Mali eksperci polubili nową butelkę...

Mali eksperci polubili nową butelkę NUK NATURE SENSE

Wybór butelki to dla rodziców nie lada wyzwanie. A ową, każdy chce mieć pod ręką, ponieważ jest alternatywą dla mam karmiących naturalnie, ale także tych, które dokarmiają mlekiem modyfikowanym, bądź które z różnych powodów nie mogą karmić piersią swoich pociech. Przeprowadzone wśród mam testy pokazały, iż butelki NUK NATURE SENSE, dzięki innowacyjnej formie smoczka, doskonale odpowiadają na potrzeby ich dzieci, dzięki czemu rodzice i ich pociechy mogą spać spokojnie.

18 Lis 2017 S.Z.
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Umiejętność samodzielnego przemieszczania się jest ekscytująca dla każdego dziecka. Niemowlę, które większość swojego życia spędziło nieruchomo, zaczyna odkrywać świat na nowo. Dla małego eksploratora odkrywanie kolejnych zakamarków mieszkania jest fascynującą przygodą. Zadbaj jednak o to, żeby była to przygoda bezpieczna.

05 Lis 2017 S.Z.
Jak dziecku dobrać zajęcia...

JAK DOBRAĆ ZAJĘCIA DO ZAINTERESOWAŃ I PREDYSPYZCJI SWOJEGO DZIECKA?

Małe dzieci bardzo często przejawiają zainteresowania różnymi aktywnościami – jedne maluchy od najmłodszych lat lubią śpiewać albo tańczyć, a inne przejawiają zdolności matematyczne lub artystyczne. Wszyscy rodzice zadają sobie pytanie jak dbać o te wczesne pasje dziecka oraz na jakie zajęcia je zapisać, aby się zdrowo rozwijało.

03 Lis 2017 S.Z.
Czy warto kupować zabawki z drewna?

Czy warto kupować zabawki drewniane?

Wybór zabawek jest tak przeogromny, że wielu rodziców czuje się nieco zagubionych i nie wie, co kupić swoim dzieciom. Często stają przed wyborem, czy wybrać bajecznie kolorową i grającą zabawkę z plastiku, czy też zdecydowanie prostszą zabawkę drewnianą. Zobaczmy, czy warto wybrać tę z drewna.

19 Paź 2017 W.P.
Spacer z maluszkiem w chłodne dni

Spacer z maluszkiem w chłodne dni

Jesienne i zimowe spacery zawsze są wyzwaniem dla mamy z dzieckiem, nie tylko ze względu na konieczność odpowiedniego ubioru, który zabezpieczy maleństwo przed niskimi temperaturami, ale też ze względu na konieczność podania dziecku ciepłego mleka.

13 Paź 2017 S.Z.
Kosmetyczka małej księżniczki

Kosmetyczka małej księżniczki

Potrzebę dbania o higienę należy wyrabiać u dziecka już od najmłodszych lat. Co w takim razie powinno znaleźć się w kosmetyczce Twojej kilkuletniej córeczki, aby zachęcić ją do samodzielnej kąpieli? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

07 Paź 2017 S.Z.
Jesienne sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem

Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem

Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna! Wówczas każdą chwilę warto spędzić na świeżym powietrzu. Zabawy w parku, gdy na ziemi pełno różnokolorowych liści z pewnością są atrakcją dla naszych pociech. Co jednak, kiedy pada deszcz, a pogoda nie zachęca do spacerów? Podpowiadamy jak spędzić czas z dzieckiem zarówno w ciepłe dni, jak i w trakcie kapryśnej pogody.

06 Paź 2017 S.Z.
Nie tylko kredki i plecak...

Nie tylko kredki i plecak – emocjonalna wyprawka dla malucha na powrót do szkoły

Pierwszy dzień szkoły to duże przeżycie dla każdego dziecka. Niezależnie od tego, jak bardzo tęskniło się za kolegami albo ulubioną panią, powrót do codziennej rutyny i obowiązków po pełnych swobody wakacjach nie jest łatwy. Nowy tornister czy zestaw kredek na pewno poprawi mu humor, ale każdy rodzic powinien zadbać też o emocjonalną wyprawkę dla swojego malucha.

31 Sie 2017 S.Z.
Szach - mat w przedszkolu

Szach-mat w przedszkolu

Szachy to trudna gra, która wymaga zapamiętania reguł, praktyki i skupienia. Jednak wbrew pozorom z powodzeniem mogą grać w nią dzieci – nawet te przedszkolne. Ta królewska rozrywka rozwija m.in. myślenie logiczne, wyobraźnię i pamięć.

29 Sie 2017 S.Z.
Pielęgnacja niemowląt - skóra dobrze nawilżona

Pielęgnacja niemowląt – skóra dobrze nawilżona

Skóra małych dzieci jest cienka, wrażliwa i łatwo traci wodę. Szczególnie należy zadbać o jej nawilżenie po powrocie z wakacji. Wysokie temperatury i morska bryza przyspieszają bowiem wysuszanie delikatnego naskórka.

26 Sie 2017 S.Z.
Szkolna wyprawka - niezbędne elementy i przydatne gadżety

Szkolna wyprawka – niezbędne elementy i przydatne gadżety

Książki, zeszyty, nowy plecak i piórnik z pełnym wyposażeniem – wyprawka szkolna to niemałe wyzwanie dla każdego rodzica, które stanowi często także znaczne obciążenie dla domowego budżetu. Z badania przeprowadzonego na zlecenie grupy Okazje.info wynika, że prawie połowa ankietowanych ma problem ze skompletowaniem ekwipunku dla ucznia. O czym powinniśmy pamiętać przygotowując dziecko do nowego roku szkolnego? Podpowiadamy.

12 Sie 2017 S.Z.
Weekend z dzieckiem w Polsce - gdzie się nie nudzić?

Weekend z dzieckiem w Polsce – gdzie dzieci nie będą się nudzić?

Wakacje to ulubiony okres w roku dla naszych dzieci, a dla pracujących rodziców to wyzwanie jak zaplanować im czas, by nie było w nim miejsca na nudę. Dla dzieci szczególnie rozwojowe są rodzinne wypady w miejsca, w których oprócz rozrywki, doświadczą i nauczą się czegoś nowego. Z myślą o rodzicach, którzy szukają ciekawych pomysłów na rodzinną wycieczkę, HomeToGo przygotowało propozycje miejsc w Polsce na weekendowe wyjazdy z dzieckiem.

07 Sie 2017 S.Z.
Jak chronić dziecko przed upałem...

Mama wie lepiej: Uff jak gorąco – dowiedz się, czego absolutnie nie wolno robić i jak chronić dziecko przed upałem.

Przed nami miesiące pełne słońca i wysokich temperatur – czas wyjazdów, wypadów nad wodę, całych dni spędzanych na placach zabaw i w parkach oraz długich godzin spacerów z maluszkami, które właśnie przeżywają swoje pierwsze czy drugie lato w życiu. Ciesząc się piękną wakacyjną aurą musimy jednak pamiętać, że upały potrafią być bardzo niebezpieczne – zwłaszcza dla małych dzieci.

23 Lip 2017 S.Z.
Obozowe ABC - czego możesz naudzyć dziecko, które jedzie na obóz?

Obozowe ABC – czego możesz nauczyć dziecko, które jedzie na obóz?

Lato – czas, kiedy spod opiekuńczych matczynych skrzydeł wymykają się nasze pociechy, by zdobywać świat na obozach i koloniach. Często w tym czasie, gdy pomagamy w pakowaniu plecaka, orientujemy się jak bardzo zmienił się świat i nowe technologie zawładnęły życiem nas samych i naszych dzieci. Co warto dorzucić do kolonijnego bagażu, by nasze dziecko wróciło dojrzalsze, pewniejsze siebie, nieco odkleiło się od telefonu i zaimponowało kolegom?

19 Lip 2017 S.Z.
Letni niezbędnik dla maluszka

Letni niezbędnik dla maluszka

Wybierasz się z dzieckiem na pierwsze wakacje i nie wiesz jakie kosmetyki zabrać dla niego? Nie panikuj. Choć półki sklepowe są pełne przeróżnych preparatów, Twojemu maleństwu wystarczy kilka sprawdzonych produktów. Przekonasz się sama.

04 Lip 2017 S.Z.
Wakacyjna szkoła językowa - jak uczyć dziecko języków obcych?

Wakacyjna szkoła językowa – jak uczyć dziecko języków obcych?

8 tygodni wakacji to wystarczający czas na nauczenie się choćby podstaw języka obcego. Wykorzystując proste techniki, możemy wzbogacić słownictwo naszego dziecka – bez konieczności wysyłania go na obóz językowy, w dowolnie wybranym przez nas miejscu i czasie.

30 Cze 2017 S.Z.
Jakie koła do wózka gwarantują wygodne i bezpieczne spacery...

Mama wie lepiej: Piankowe, pompowane, małe, duże? Czyli jakie koła do wózka gwarantują wygodne i bezpieczne spacery mamie i dziecku 

Wybór wózka dziecięcego nie jest łatwą sprawą. Producenci prześcigają się w innowacyjnych pomysłach wypuszczając na rynek coraz to nowe modele, które mają sprostać rosnącym oczekiwaniom rodziców. Niemniej jednak, mimo usilnych starań wyprodukowanie wózka idealnego, który spełni wszystkie potrzeby i dopasuje się do każdej sytuacji jest raczej niemożliwe. Poszukując zatem wózka, który będzie wygodny, praktyczny i bezpieczny należy zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii, między innymi takich jak rozmiar, waga, sposób składania, dodatkowe wyposażenie oraz... koła! Brzmi zaskakująco? Nic podobnego! Warto mieć na uwadze, że na komfort i bezpieczeństwo maluszka wpływa nie tylko wielkość i funkcjonalność wózka, lecz także koła, w które jest wyposażony.

22 Cze 2017 S.Z.
Dziecko w samolocie - jak się przygotować do pierwszego lotu?

Dziecko w samolocie – jak się przygotować do pierwszego lotu?

Podróż samolotem z dzieckiem może być kłopotliwa i wiązać się z dodatkowymi potrzebami małego pasażera. O czym trzeba pamiętać, wybierając się w daleką podróż? Jak się przygotować i pomóc maluchowi uporać się z dolegliwościami? Pokonajcie wspólnie lęk podczas startu oraz lądowania i zostańcie Superbohaterami podróży

 

20 Cze 2017 S.Z.
Czy wiesz, że.... (o zakażeniach górnych dróg oddechowych)

Czy wiesz, że....

Dzieci są bardziej podatne niż dorośli na zakażenia górnych dróg oddechowych

10 Cze 2017 S.Z.
Wyjazdy wakacyjne rozwojowym energetykiem dla dzieci

Wyjazdy wakacyjne rozwojowym energetykiem dla dzieci

Wyjazdy wakacyjne, zarówno dzieciom jak i rodzicom, kojarzą się z czasem wolnym, zabawą i leniuchowaniem. Letni odpoczynek może być również czasem intensywnego rozwoju dzieci. Wakacje wpływają bowiem pozytywnie na rozwój systemów mózgowych, kreatywność, koncentrację oraz IQ. HomeToGo zapytało ekspertów i rodziców podróżujących z dziećmi o ich opinie i doświadczenia związane z wpływem wakacji na najmłodszych.

08 Cze 2017 S.Z.
Kosmetyki nawilżające dla niemowląt

Kosmetyki nawilżające dla niemowląt

Skóra małych dzieci jest cienka, wrażliwa i łatwo traci wodę. Do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest stała opieka i pielęgnacja

07 Cze 2017 S.Z.
Kosmetyki dla najmłodszych. Jakie mają zadanie?

Kosmetyki dla najmłodszych. Jakie mają zadanie?

Kremy, oliwki, pudry, maści i inne preparaty przeznaczone dla dzieci od 1. dnia życia, których na rynku jest tak wiele. Czy trzeba używać wszystkich? Kiedy i po które warto sięgać?

04 Cze 2017 S.Z.
Dzień dziecka - jaką zabawkę wybrać?

Dzień Dziecka – jaką zabawkę wybrać?


Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich milusińskich, czyli Dzień Dziecka. To idealna okazja do spędzenia czasu ze swoimi pociechami w wyjątkowy sposób. Jednak główną atrakcją tego dnia są prezenty, których nie może zabraknąć. Wybierając zabawkę dla dziecka, warto sugerować się nie tylko jego wiekiem, ale również zainteresowaniami oraz charakterem. Dobrze dobrana zabawka rozwija logiczne myślenie i kreatywność, sprawia radość i nie nudzić. Propozycje prezentów z okazji Dnia Dziecka przygotowała porównywarka cen Okazje.info.

28 Maj 2017 S.Z.
Jak wyrobić w dziecku nawyk czytania książek?

Jak wyrobić w dziecku nawyk czytania książek?

Dzieci już od najmłodszych lat interesują się książeczkami. Już przedszkolaki proszą rodziców o kupienie książeczki i przeczytanie jej dziecku. Oglądając książeczkę często pytają rodziców, co tam jest napisane, jaka to litera, jakie to słowo. W dziecku odzywa się chęć nauki czytania, chęć poznawania liter, pragnienie zdobywania wiedzy.

17 Maj 2017 W.P.
Jak przygotować bezpieczną przestrzeń dla dziecka

Jak przygotować bezpieczną przestrzeń dla dziecka

Gdy w domu pojawia się małe dziecko nowi rodzice często mają obawy, że zawładnie ono całym wnętrzem. Wizja porozrzucanych wszędzie zabawek, konieczności przemeblowania salonu, pozbycia się ulubionych dodatków może czasami przytłaczać. Największym wyzwaniem dla rodziców jest przygotowanie bezpiecznej do raczkowania przestrzeni, szczególnie jeśli nie jesteśmy fanami dywanów, a nasze mieszkanie wyłożone jest płytkami, panelami lub parkietem. Co w takiej sytuacji zrobić? Okazuje się, że można przygotować mieszkanie na pojawienie się malucha dobierając elementy tak, aby tworzyły z naszym wnętrzem całość. Odpowiedzią właśnie na takie potrzeby jest Mata Playspot Black Cream GEO Skip Hop.

16 Maj 2017 S.Z.
Metoda trzech kroków do czystego noska

Metoda trzech kroków do czystego noska

Czy wiesz, że usuwanie wydzieliny z noska Twojego dziecka jest kluczowe w walce z infekcją kataralną? Maluch nie może pozbyć się jej samodzielnie, zastosuj więc Metodę 3 kroków i pomóż mu swobodnie oddychać.

11 Maj 2017 S.Z.
Mydło na cenzurowanym

Mydło na cenzurowanym

Mydła, mydełka, płyny, emolienty... wybór kosmetyków dla dzieci i niemowląt jest ogromny. Jaki produkt wybrać? Który będzie najlepszy dla Twojego maluszka?

01 Maj 2017 S.Z.
Ekologiczna edukacja dzieci...

Ekologiczna edukacja dzieci. Najlepszy sposób, by zadbać o przyszłość natury

Coraz gorsza jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci oraz ginące gatunki roślin i zwierząt. Oto efekt działań człowieka na Ziemi. Działań, których skutki odczuwać będą coraz dotkliwiej przyszłe pokolenia. Dlatego, oprócz pracy nad własną postawą wobec natury, niezbędna jest także edukacja proekologiczna dzieci. To najlepsza droga do tego, by w przyszłości przyroda otrzymała pomoc ze strony człowieka: zwierzęta i rośliny odzyskały należny im szacunek, a zasoby naszej planety były wykorzystywane racjonalnie. Najlepiej, aby edukacja ekologiczna rozpoczynała się od najmłodszych lat, tak by wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszyły dzieciom także w ich dorosłym życiu.

18 Kwi 2017 S.Z.
Kreatywność istotniejsza niż schemat. Na co powinna stawiać współczesna edukacja?

Kreatywność istotniejsza niż schemat. Na co powinna stawiać współczesna edukacja?


Świadectwo z czerwonym paskiem i pochwały wychowawców cieszą każdego rodzica, ale czy rzeczywiście oceny powinny być miernikiem rozwoju i umiejętności dzieci? Zmiany zachodzące m.in. na rynku pracy powodują, że coraz większe znaczenie, oprócz posiadanej wiedzy, mają: umiejętność współpracy w zespole, zdolność analitycznego myślenia, kreatywność czy samodzielne rozwiązywanie problemów. Czy edukacja we współczesnych szkołach zapewnia uczniom rozwój tych kompetencji?

05 Kwi 2017 S.Z.
Bezpieczny i wygodny leżaczek dla niemowlaka

Bezpieczny i wygodny leżaczek dla niemowlaka

Gdy nasze dziecko trochę podrośnie i z noworodka przemieni się w niemowlę, zacznie być tak ciekawe świata, że leżenie w łóżeczku nie będzie mu wystarczało. Taki bobas chce uczestniczyć we wszystkim i towarzyszyć mamie w każdej z domowych czynności. Ale każda mama wie, że noszenie dziecka cały czas na rękach jest niemożliwe. Z jednej strony nie wytrzyma tego żaden kręgosłup - dzieci potrafią naprawdę rosnąć jak na drożdżach, z drugiej strony uniemożliwia to zrobienie czegokolwiek. W jaki sposób zaspokoić potrzebę dziecka związaną z oglądaniem otaczającego go świata i krzątającej się po domu mamy, a jednocześnie mieć wolne ręce, aby ugotować obiad, wstawić pranie, czy zwyczajnie posprzątać dziecięce zabawki? Z pomocą może przyjść specjalny leżaczek dla niemowlaka.

22 Mar 2017 S.Z.
Co powinno się znaleźć w idealnej wyprawce dla niemowlwka?

Co powinno się znaleźć w idealnej wyprawce dla niemowlaka?

Pojawienie się w domu nowego człowieka jest ogromną zmianą dla każdego z domowników. Każda mama chce się do tego momentu przygotować jak najlepiej. Od miesięcy trwają zakupy łóżeczka, wózka, kołyski, przewijaka i innych mebli. To z pewnością najważniejsze przedmioty, które pojawiają się w domu wraz z noworodkiem.

16 Mar 2017 S.Z.
Wychować małego Leonardo

Wychować małego Leonardo

Maluchy czują naturalną potrzebę eksperymentowania z różnymi formami ekspresji. To właśnie sztuka uwrażliwia na otaczający je świat, rozbudza ciekawość, a także uczy wyrażania samego siebie. To priorytety w Przedszkolu Włoskim Piccolo Leonardo, gdzie wychowanie przez sztukę jest codziennością.

02 Mar 2017 S.Z.
Zachęć dziecko do aktywności fizycznej

Jak i dlaczego warto zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i oderwać od telewizora?

Brak ruchu, wady postawy, wzrok psujący się od wpatrywania w ekrany komputera i telewizora – to coraz częstsze problemy, także polskich dzieci. Jeśli więc nie chcemy, aby nasze pociechy borykały się z problemami zdrowotnymi wynikającymi ze złego trybu życia, powinniśmy szukać sposobu na to, by od najmłodszych lat zachęcić je do ruchu i aktywnego spędzania czasu.

25 Lut 2017 S.Z.
5 metod nauczania, które opanuję edukację w 2017 roku

5 metod nauczania, które opanują edukację w 2017 roku


Sposoby przekazywania wiedzy uczniom z pokolenia na pokolenia zmieniają się. Nauczyciele naszych rodziców i dziadków stosowali zupełnie inne metody nauczania, niż te wykorzystywane współcześnie. Dziś nauka w dużym stopniu wspomagana jest przez nowe technologie, zmienia się również podejście nauczycieli i rodziców do nauczania dzieci. Jak będzie wyglądała szkoła przyszłości?

04 Lut 2017 S.Z.
Lokalizator GPS W2 - prosty patent na bezpieczeństwo dziecka

Lokalizator GPS W2 – prosty patent na bezpieczeństwo dziecka


W ofercie sklepu Spy Shop pojawił się właśnie produkt, który powinien zainteresować każdego rodzica, chcącego w prosty i skuteczny sposób zadbać o bezpieczeństwo dziecka. GPS W2 to kolorowy zegarek dziecięcy z wbudowanym telefonem oraz lokalizatorem GPS. Dla dziecka to nowy gadżet, kolorowy zegarek, posiadający kilka nietypowych funkcji, dla rodzica natomiast – udogodnienie umożliwiające błyskawiczne sprawdzenie, gdzie znajduje się jego pociecha i szybkie skontaktowanie się z nią.

31 Sty 2017 S.Z.
Jak rozwijać inteligencję dziecka?

Jak rozwijać inteligencję dziecka?

Inteligencja zależy zarówno od oddziedziczonego genotypu jak i od wpływu środowiska. Aby ją rozwijać dziecko powinno przebywać w stymulującym je otoczeniu. W tym kontekście nieoceniona jest rola przedszkola, które zapewnia zarówno odpowiednie zajęcia, jak i możliwość spędzania czasu w grupie rówieśników.

30 Sty 2017 S.Z.
Multimedia w szkole - gadżety czy innowacje?

MULTIMEDIA W SZKOLE – gadżety czy innowacje?

Czy mamy obecnie erę innowacyjności i czy jest one obecna w polskiej szkole?

22 Sty 2017 Andrzej Peć
Mądra Polka... przed szkodą!

Mądra Polka... przed szkodą!


Polskie zimy bywają, przynajmniej od kilku lat, bardzo różne. Choć w ubiegłych sezonach temperatura rzadko kiedy spadała poniżej zera, a zamiast śniegu częściej padał deszcz, ostatnie tygodnie pokazują, że na dobre nie pożegnaliśmy się jeszcze z prawdziwymi mrozami. W takim kontekście problem tego, w co ubierać malucha na zimowe spacery, pozostaje nadal aktualny.

22 Sty 2017 S.Z.
Homeschooling - niestandardowy sposób nauki rośnie w siłę

Homeschooling – niestandardowy sposób nauki rośnie w siłę


Rodzice, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad edukacją ich dziecka i metodami przekazywania wiedzy, coraz częściej decydują się zamienić swój własny dom w salę lekcyjną. Homeschooling, czyli nauczanie domowe, to coraz popularniejszy trend w edukacji. Czy skala tego zjawiska jest duża? W jakiej sytuacji znajdują się obecnie zwolennicy domowej edukacji w Polsce i na świecie?

21 Sty 2017 S.Z.
Zima nie musi być nudna - spędzajcie ferie aktywnie

Zima nie musi być nudna. Zachęcajmy dzieci do aktywnego spędzania ferii

Wkrótce dzieci z radością powitają dwa tygodnie zimowych ferii. To czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej. Również zimą ruch to istotny element dzieciństwa. Dzięki temu można oderwać wzrok od ekranu komputera, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w dalszej części roku. Tymczasem, dla wielu rodziców zaproponowanie form ruchu, które w oczach dziecka wygrają z grą komputerową lub programem telewizyjnym to spore wyzwanie.

16 Sty 2017 S.Z.
Muzyczna książeczka dla niemowląt

Muzyczna książeczka dla niemowląt

Każdej mamie zależy na tym, aby zabawki, którymi będzie bawiło się jej maleństwo będą nie tylko rozrywką, ale także będą miały charakter edukacyjny. Warto już od pierwszych miesięcy wybierać takie, które będą stymulowały rozwój maluszka, zarówno ten ruchowy jak i umysłowy. Zadbanie o odpowiedni dobór zabawek z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a ciekawa zabawka zajmie dziecko na kilka chwil.

25 Gru 2016 S.Z.
4 sposoby na spokojny sen dziecka

4 matki zdradzają swoje sposoby na spokojny sen dziecka


Spokojny sen dziecka to marzenie każdego rodzica. Otulacz, maskotka z bijącym sercem, mniej wrażeń w ciągu dnia i dobrze wywietrzony pokój mogą zdziałać cuda. Pytamy 4 matek, jakie miały sposoby, aby ich dziecko przespało noc.

21 Gru 2016 S.Z.
Eksperci radzą, jak wybrać prezent dla dziecka

Eksperci radzą, jak wybrać prezent dla dziecka


Według firmy badawczej Deloitte 70% osób pozostawia kupienie prezentów na grudzień. Jeśli nadal nie możesz zdecydować się, jaki prezent będzie najlepszy dla małego dziecka, to koniecznie przeczytaj porady naszych ekspertów: pedagoga, psychologa i eksperta ds. bezpieczeństwa, którzy podpowiadają jak najlepiej wybrać, aby zarówno maluch, jak i rodzice byli zadowoleni z upominku.

06 Gru 2016 S.Z.
Zamiast zabawek podaruj dziecku swoją uwagę...

Zamiast zabawek podaruj dziecku swoją uwagę – czy poświęcamy jej wystarczająco dużo?

Nic tak nie cieszy dzieci jak wspólna zabawa z rodzicami. Jako rodzice, odpowiedzmy sobie jednak na pytanie: ile razy zdarzyło się, że nasza pociecha domagała się naszej uwagi, ale byliśmy zbyt zajęci pozornie ważniejszymi obowiązkami? W dobie chronicznego braku czasu, warto pamiętać, że wspólne chwile spędzone z dzieckiem, to najpiękniejszy prezent, jaki możemy mu podarować. Czy współcześni rodzice mają czas dla swoich dzieci?

20 Lis 2016 S.Z.
Jak poradzić sobie z zatkanym noskiem u niemowlaka?

Jak poradzić sobie z zatkanym noskiem u niemowlaka?

Niemowlęta nie potrafią oddychać przez usta. Dlatego, gdy u małego dziecka pojawi się katar, jest to dla niego bardzo niekomfortowe - nie może oddychać swobodnie, nie może jeść, nie może spać, nie może ssać smoczka.

12 Lis 2016 S.Z.
Wielojęzyczność kluczem do sukcesu

Wielojęzyczność kluczem do sukcesu.


Jak wychować dziecięcego poliglotę?

Kiedy i w jaki sposób zacząć uczyć dzieci języka obcego? – to pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. Podejść do tematu jest tak wiele, jak opinii w Internecie. W tym szaleństwie jednak jest metoda. Trzeba znaleźć złoty środek, dopasować potrzeby do swojego dziecka, wykazać się cierpliwością i pamiętać o systematyczności.

04 Lis 2016 S.Z.
Ruch w harmonijnym rozwoju dziecka

Ruch w harmonijnym rozwoju dziecka

Ile ruchu potrzebuje dziecko? Bardzo dużo – jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju malucha, który odczuwa naturalną potrzebę aktywności fizycznej. Warto zadbać o poranną gimnastykę, spacer i dynamiczne zabawy. W Piccolo Leonardo młodsze dzieci uczestniczą również w zajęciach z ruchu rozwijającego, a starsze – w gimnastyce ogólnorozwojowej oraz tańcach świata i balecie.

28 Paź 2016 S.Z.
Jaki wybrać prezent dla dziecka?

Masz problem z wyborem prezentu dla dziecka? Postaw na personalizowane upominki


Wybór prezentu dla naszej pociechy jest nie lada wyzwaniem. Za każdym razem zastanawiamy się co przyniesie dziecku największą radość i z czego będzie się najbardziej cieszyć. W takich przypadkach warto jest pomyśleć o spersonalizowanym upominku. Taki drobiazg, nawet jeśli od razu nie przypadnie malcowi do gustu, po latach może stać się wspaniałą pamiątką z dzieciństwa.

25 Paź 2016 S.Z.
Jak wyprawić dziecku urodziny marzeń?

Jak wyprawić dziecku urodziny marzeń?


Kiedyś było łatwiej. Przyjęcie odbywało się zazwyczaj w weekend wypadający tuż po dniu urodzin. Gości stanowiła grupa najbliższej rodziny oraz koleżanek i kolegów z klasy, którzy w strojach galowych ustawiali się by wręczyć skromny prezent solenizantowi. Później pozostało już tylko zdmuchnąć świeczki na torcie i... można było rozpocząć zabawę w dziecięcym pokoju.

23 Paź 2016 S.Z.
Jak wspierać ambicje dziecka i sprawić, że polubi naukę?

Jak wspierać ambicję dziecka i sprawić, że polubi naukę?


Pamiętamy doskonale czasy, gdy nauka do sprawdzianu z historii nie należała do najciekawszych zajęć, bo za oknem świeciło słońce, a koledzy grali w piłkę. Przy dobrych wzorcach przekazywanych od najmłodszych lat przez rodziców, uczenie się nowych rzeczy wcale nie musi być męką. Co zrobić, by nie zniechęcić naszego dziecka do nauki, a wręcz przeciwnie – skutecznie je zmotywować?

21 Paź 2016 S.Z.
Nieszablonowa edukacja maluchów...

Nieszablonowa edukacja maluchów – metoda projektu badawczego

Dzieci kochają się uczyć... przynajmniej dopóki nie rozpoczną formalnej edukacji. Metoda projektów badawczych, stosowana w Piccolo Leonardo, podtrzymuje tę naturalną skłonność i sprawia, że maluchy z zapałem eksplorują nowe dla nich obszary. Same decydują, jaki temat chcą zgłębić i jak to zrobią. W efekcie nie tylko opanowują podstawę programową edukacji przedszkolnej, lecz także uczą się stawiać pytania i hipotezy na tematy, które je interesują oraz samodzielnie je weryfikować.

18 Paź 2016 S.Z.
Zdrowy rok szkolny czyli jak kompleksowo zadbać o przedszkolaka i ucznia

Zdrowy rok szkolny czyli jak kompleksowo zadbać o przedszkolaka i ucznia


Podręczniki, nowy plecak, piórnik, buty do szkoły. Gorączka wrześniowych przygotowań szkolnych już za nami. Nadszedł czas na zadbanie o zdrowie naszych dzieci, które jest bardzo ważnym czynnikiem szkolnego sukcesu. Okres przedszkolno-szkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego, dlatego warto na bieżąco kontrolować stan zdrowia dziecka, aby jak najszybciej wykryć wszelkie problemy ze zdrowiem.

07 Paź 2016 S.Z.
Prawidłowa higiena intymna u dziewczynek

Prawidłowa higiena intymna u dziewczynek

Potrzebę dbania o higienę warto wyrobić u dziecka już od najmłodszych lat. O czym należy bezwzględnie pamiętać? Czego unikać? I dlaczego warto sięgnąć po kosmetyk do higieny intymnej dla dzieci?

03 Paź 2016 S.Z.
Jak zapisać dziecko na kurs językowy i nie zwariować?

Jak zapisać dziecko na kurs językowy i nie zwariować?

Oferta językowa jest ogromna. Od ilości szkół, kursów i cen niejednego rodzica może rozboleć głowa. Jak znaleźć szkołę, która spełnia twarde kryteria nauczania i spodoba się małym słuchaczom, radzi ekspertka Langzie.pl.

18 Wrz 2016 S.Z.
Co dzieciom wolno w czasie wolnym?

Co dzieciom wolno w czasie wolnym?


Wyniki badania Squla.pl „Dzieci po szkole – wolne czy zajęte”
74% dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym czas wolny najczęściej spędza na świeżym powietrzu z rówieśnikami, a odrabianie lekcji zajmuje im średnio 1-2 godzin dziennie – pokazują wyniki badania „Dzieci po szkole – wolne czy zajęte ”, przeprowadzone przez platformę edukacyjną Squla.pl. Jakie obowiązki i aktywności wypełniają czas wolny po szkole naszych dzieci oraz jaki jest w tym udział rodzica lub szkoły?

11 Wrz 2016 S.Z.
Matematyka przyjazna dla trzylatka

Matematyka przyjazna dla trzylatka

Czy dzieci mogą polubić matematykę? Okazuje się, że tak. W dużej mierze decyduje o tym nastawienie do niej ukształtowane w dzieciństwie – w domu, w przedszkolu czy w szkole. W Piccolo Leonardo dzieci od samego początku przekonują się, że cały otaczający je świat opiera się na matematyce, która jest fascynująca. Dlaczego to się udaje? Dzieci nie uczą się abstrakcyjnych dla nich pojęć, cyfr czy działań matematycznych. Królową nauk poznają w praktyce i poprzez zabawę.

10 Wrz 2016 S.Z.
Pomoc godna olimpijskiego medalu

Pomoc godna olimpijskiego medalu


W dniach 18-21 sierpnia, gdy oczy kibiców na całym świece zwrócone były jeszcze w stronę Rio, na stadionie lekkoatletycznym AWF w Warszawie rozegrane zostały VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2016”, na starcie których stanęły dzieci i młodzież dotknięte chorobą nowotworową. W wydarzenie – organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń – po raz kolejny zaangażowała się warszawska spółka budowlana RD bud.

07 Wrz 2016 S.Z.
Szkolne drugie śniadanie...

Zacznij nowy rok szkolny ze sprytnymi patentami!

Wakacyjny odpoczynek dobiega końca, a więc rozpoczynamy rok szkolny. Dla uczniów to czas powrotu do regularnego trybu życia oraz wysiłku intelektualnego i fizycznego. By w szkolnych ławkach dzieciom nie zabrakło dobrej energii, warto pamiętać o roli zdrowej diety, a w szczególności – drugiego śniadania. Z marką Gosia można je przygotować w bardzo prosty sposób.

30 Sie 2016 S.Z.
Metoda umuzykalniania Orffa...

Metoda umuzykalniania Orffa, czyli jak wykorzystać muzykę do celów wychowawczych

Umiejętność ekspresji uczuć, poczucie własnej wyjątkowości a równocześnie odpowiedzialności za grupę, otwarcie się na inne osoby i uwrażliwienie na świat sztuki. Tak wiele może zaoferować dzieciom metoda umuzykalniania Carla Orffa stosowana z powodzeniem w Przedszkolu Włoskim Piccolo Leonardo.

28 Sie 2016 S.Z.
Umiejętnośc programowania wśród najmłodszych

UPC Polska wspiera supermoce dzieci i promuje umiejętności programowania wśród najmłodszych

Wystartował program dla dzieci, który uczy nowych technologii. UPC Future Makers - to inicjatywa, której głównym celem jest stworzenie najmłodszym możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie programowania. Ma za zadanie zaszczepić w dzieciach fascynację nowymi technologiami przez naukę i zabawę. Na kreatywne wspieranie rozwoju dzieci stawia UPC Polska i fundacja CoderDojo.

27 Sie 2016 S.Z.
Jak zapewnić dziecku lepszy szkolny start?

Jak zapewnić dziecku lepszy szkolny start?


Nie ma uniwersalnego przepisu na wychowanie szóstkowego ucznia. Wyniki badań naukowych wskazują jednak, jak dzięki nieskomplikowanym metodom sprawić, by edukacja była przyjemniejsza, prostsza i bardziej skuteczna.

24 Sie 2016 S.Z.
Powroty nie takie straszne, jak je malują!

Powroty nie takie straszne, jak je malują!


Wrzesień zdecydowanie nie zasłużył na sympatię. Dzieciom i młodzieży miesiąc ten kojarzy się z porannym wstawaniem i powrotem do szarej codzienności, a jak wiadomo powroty bywają ciężkie. Każdy rodzic w tym okresie stara się złagodzić skutki wrześniowej aury. Jak to zrobić?

22 Sie 2016 S.Z.
Jakie auta używane wybierają młodzi kierowcy?

Jakie auta używane wybierają młodzi kierowcy?


Opel, Skoda i Ford na podium
Auto według młodych ma cieszyć wzrok i stanowić reprezentację statusu oraz dążeń życiowych, a bezpieczeństwo schodzi na drugi plan

17 Sie 2016 S.Z.
Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka


Wydaje się, że skompletowanie wyprawki dla noworodka to prosta sprawa? Okazuje się, że wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Lista wyprawkowych niezbędników jest długa. A i wybór ogromny. Aby uniknąć rozczarowań, niepotrzebnych stresów i nietrafionych zakupów, najlepiej zacząć o niej myśleć z wyprzedzeniem.

15 Sie 2016 S.Z.
Wakacyjny niezbędnik kosmetyczny

Wakacyjny niezbędnik

Jakie kosmetyki zabrać na wakacje? Które są niezbędne? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twojej wakacyjnej kosmetyczce.

25 Lip 2016 S.Z.
Czy warto kupować zabawki edukacyjne?

Czy warto kupować zabawki edukacyjne?

Czasy, kiedy rodzice kupowali najbardziej kolorowe i głośne zabawki bezpowrotnie minęły. I bardzo dobrze! W dzieciństwie mamy największą szansę na kształtowanie osobowości i rozwijanie umiejętności, które w przyszłości na pewno przydadzą się naszemu dziecku, dlatego warto wybierać mądrze! Z pomocą przyszli producenci, którzy coraz częściej wypuszczają na rynek tzw. zabawki edukacyjne. Spotkałaś się z tym określeniem, ale właściwie nie wiesz, co się pod nim kryje? Nic straconego! Poniżej dowiesz wszystkiego na temat zabawek edukacyjnych.

24 Lip 2016 S.Z.
Papieroplastyka - twórcza zabawa dla małych rączek

Papieroplastyka – twórcza zabawa dla małych rączek

Budowanie z klocków, lepienie z plasteliny, rysowanie – to nie po prostu dziecięce zabawy, ale ważne elementy w edukacji dziecka. Łączy je to, że pomagają kształtować motorykę małą, czyli sprawność dłoni i palców, która odpowiada za codzienne funkcjonowanie. Powinniśmy stymulować jej rozwój, podsuwając maluchowi odpowiednie zajęcia – jednym z nich jest papieroplastyka, pokochana przez przedszkolaków z Piccolo Leonardo.

22 Lip 2016 S.Z.
Jak poszerzać wiedzę podczas wakacji z dzieckiem?

Jak poszerzać wiedzę podczas wakacji z dzieckiem?


Wakacje – na to hasło każde dziecko czeka cały rok szkolny. Dwa miesiące laby i braku obowiązków jak najbardziej należy się naszym dzieciom i wcale nie oznacza, że w tym okresie chłonny umysł dziecka przestaje się rozwijać. Wręcz przeciwnie – wypoczęta głowa łatwiej przyswaja wiedzę, co można sprytnie wykorzystać przy różnych okazjach, przemycając wiedzę wtedy, kiedy nasze dzieci nawet tego nie zauważą. Jak to zrobić?

16 Lip 2016 S.Z.
Jak przygotować dziecko do adaptacji w przedszkolu?

Jak przygotować dziecko do adaptacji w przedszkolu?

Kilkugodzinne rozstanie z małym dzieckiem, które właśnie rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem, to często ogromne przeżycie zarówno dla malucha, jak i dla rodziców. Możemy jednak zadbać o to, aby wiązało się ono bardziej z przygodą niż z trudnym doświadczeniem. Wiele zależy od nastawienia opiekunów oraz wcześniejszych przygotowań. Jak pomóc sobie i dziecku doradza Marta Załuskowska, psycholog i Dyrektor Przedszkola Włoskiego Piccolo Leonardo w Warszawie.

28 Cze 2016 S.Z.
Nietypowe rozrywki dla dzieci w polskich miastach

Nietypowe rozrywki dla dzieci w polskich miastach


Polskie miasta prześcigają się w pomysłach na niespotykane rozrywki dla najmłodszych. Standardowe atrakcje dla dzieci jak kino czy aquapark ustępują miejsca bardziej nietypowym i oryginalnym miejscom. Angażują one dziecko w niestandardowe aktywności wywołując emocje i na długo pozostają w pamięci.

23 Cze 2016 S.Z.
Higiena intymna dzieci

HIGIENA INTYMNA DZIECI


Nosisz je pod sercem przez 9 miesięcy, a kiedy pojawia się na świecie obdarzasz miłością i troską, by było szczęśliwe i zdrowe. Dbasz o swojego maluszka, pielęgnujesz jego delikatną skórę. Podczas tych zabiegów zwróć szczególną uwagę na miejsca intymne – właściwe nawyki i odpowiednie preparaty to podstawa w profilaktyce utrzymania zdrowego układu moczowo – płciowego Twojego dziecka.

18 Cze 2016 S.Z.
Pielęgnacja dzieci w różnym wieku

Pielęgnacja dzieci w różnym wieku

Jak dbać o skórę dziecka i jak wyrobić u niego prawidłowe nawyki higieny? Przecież to, w jaki sposób dbamy o skórę już we wczesnych latach, ma duży wpływ na jej późniejszy stan.

01 Cze 2016 S.Z.
"Jeśli Ty nie kupisz, to poproszę dziadka" - jak wybrać telefon dla dziecka

„Jeśli Ty mi nie kupisz, to poproszę dziadka”, czyli na co zwracać uwagę przy wyborze telefonu dla dziecka

Mamo, jeśli Ty nie kupisz mi telefonu, to poproszę dziadka” powie dziecko, które zapragnie własnego telefonu. Maluchy od najmłodszych lat bawią się smartfonami rodziców oraz podpatrują, z jakich gadżetów mobilnych korzystają ich koledzy. Rodzice nie unikną zatem próśb dziecka o własny telefon. Na jakie elementy zwracać uwagę przy wyborze pierwszego smartfona dla naszej pociechy?

01 Cze 2016 S.Z.
Wymarzone wakacje rodzinne tylko w Legolandzie

WYMARZONE RODZINNE WAKACJE TYLKO W LEGOLANDZIE!


Gdzie spędzić wymarzone rodzinne wakacje, które nie tylko dostarczą mnóstwo zabawy i radości, ale także rozwiną kreatywność i wyobraźnię dzieci? Odpowiedź jest prosta: w świecie zbudowanym z kultowych klocków LEGO®. W tym roku największą atrakcją w parku rozrywki LEGOLAND® Billund w Danii jest pierwsza na świecie strefa NINJAGO World, nawiązująca do uwielbianej przez dzieci na całym świecie serii LEGO® NINJAGO. Na małych wojowników ninja czeka gwarantująca dreszczyk emocji zabawa oraz specjalnie zaaranżowane, tematyczne pokoje NINJAGO w hotelu LEGOLAND!

29 Kwi 2016 S.Z.
Jak zadbać o wizerunek dziecka w sieci? O zjawisku sharentingu

Jak zadbać o wizerunek dziecka w sieci? O zjawisku sharentingu


Każdy dumny rodzic lubi chwalić się zdjęciami swoich dzieci, a media społecznościowe znacznie im to ułatwiły. Choć w dobie Internetu jest to zupełnie naturalny proces, niektórzy rodzice robią to zbyt pochopnie i bez selekcji. Ponad ¾ rodziców przyznaje, że zna osoby, które zdecydowanie zbyt często dzielą się zdjęciami swoich pociech w sieci, nie zważając na zagrożenia i konsekwencje. O czym musimy pamiętać, udostępniając zdjęcia dziecka w sieci i jak inaczej utrwalać wspomnienia maluchów?

25 Kwi 2016 S.Z.
Magiczny świat mamy i córki z nowym zestawem LEGO® ELVES

MAGICZNY ŚWIAT MAMY I CÓRKI Z NOWYMI ZESTAWAMI LEGO® ELVES


Jak wejść do sekretnego świata córki i poznać jej potrzeby, pragnienia i marzenia? Wystarczy przenieść się do Elvendale! Sześć nowych zestawów LEGO Elves, pełnych przygód zwykłej dziewczynki Emily Jones w krainie elfów i smoków, umożliwiają matce i córce zbudowanie ich własnego, magicznego świata. Wspólna zabawa jeszcze nigdy nie była fascynująca i kreatywna!

13 Kwi 2016 S.Z.
Wyprawka dla maluszka - jak wybrać najlepsze artykuły?

Wyprawka dla maluszka – jak wybrać najlepsze artykuły?

Coraz większymi krokami zbliża się dzień, w którym zostaniemy dziadkami? A może maleństwo już pojawiło się na świecie? Najwyższy czas zaopatrzyć mamę i dziecko w najważniejsze artykuły – jak wybrać te najlepsze?

08 Kwi 2016 W.P.
Niemowlę na basenie

Niemowlę na basenie


Coraz więcej młodych rodziców zabiera swoje pociechy na basen. Co więcej, na pływalniach debiutują naprawdę małe dzieci. Dziś już nikogo nie dziwi widok kilkutygodniowego malucha w wielkiej wodzie. I bardzo dobrze! Ponad wszelką wątpliwość udowodniono bowiem, że ruch to świetna inwestycja w rozwój fizyczny i psychiczny dziecka, zwłaszcza ten na basenie.

29 Mar 2016 S.Z.
Pomaganie dzieciom w nauce języków obcych...

Pomaganie dzieciom w nauce języków obcych na miarę XXI wieku


Formy aktywności społecznej są przeróżne. Na bardzo oryginalny sposób pomocy wpadły licealistki prowadzące projekt United Fellows, który między innymi wspiera młodych Polaków w nauce języków obcych i jednocześnie umila czas seniorom z amerykańskich domów opieki nad osobami starszymi. W ramach projektu prowadzona jest także zbiórka materiałów edukacyjnych dla dzieci ze Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci.

29 Mar 2016 S.Z.
Pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry

Czy wiesz, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry okresu noworodkowego i niemowlęcego? Co robić, gdy się pojawi? Porady udziela ekspert Skarbu Matki

28 Mar 2016 S.Z.
Jakie prezenty przyniesie wielkanocny króliczek w tym roku?

JAKIE PREZENTY KRÓLICZEK WIELKANOCNY PRZYNIESIE W TYM ROKU?


Wielkanoc - czas kolorowych jajek i spotkań rodzinnych - tuż tuż. Każdy maluch czeka na wymarzony prezent, by móc bawić się nim bez końca. Zestawy LEGO® DUPLO® mogą być dla wielkanocnego króliczka dużą inspiracją i pomocą w doborze podarków.

11 Mar 2016 S.Z.
Po co otulać niemowlę?

Po co otulać niemowlę?


Otulanie to jedna z najstarszych, a jednocześnie najbardziej znanych, lubianych i cenionych metod radzenia sobie z niemowlęciem. O pozytywnym wpływie otulania na rozwój noworodka powiedziano już niemal wszystko, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że to dobry, bezpieczny i sprawdzony sposób na długi sen noworodka. Ale nie tylko.

28 Lut 2016 S.Z.
Pierwsze kroki z pierwszą łyżeczką

Pierwsze kroki z pierwszą łyżeczką


W życiu każdego malucha przychodzi czas, kiedy samo mleko przestaje mu wystarczać, a zainteresowanie niezanymi smakami staje się coraz większe. Wprowadzanie nowych pokarmów wiąże się także z zaznajamianiem dziecka z nowymi sposobami podawania posiłków. Malec, który do tej pory korzystał z butelki lub którego mama karmiła piersią, jest przyzwyczajony do odruchu ssania. Jedzenie za pomocą łyżeczki będzie więc niemałym wyzwaniem, jednak przy odrobinie cierpliwości i znajomości kilku podstawowych zasad bardzo łatwo pomóc dziecku opanować tę umiejętność.

25 Lut 2016 S.Z.
Przestrzeń dla wyobraźni - Piccolo Leonardo zaprasza

Przestrzeń dla wyobraźni – Piccolo Leonardo zaprasza!

Kameralna Biblioteka, przestronna Sala Sportowa, Atelier i pokój do zajęć filmowo-teatralnych… z zamkiem. Wnętrza żłobka i przedszkola włoskiego Piccolo Leonardo to przestrzeń zaaranżowana z myślą o potrzebach najmłodszych oraz wspieraniu ich kreatywnego rozwoju. Od stycznia br. zajęcia dla dzieci odbywają się w nowym budynku.

20 Lut 2016 S.Z.
Łóżeczko które rośnie razem z dzieckiem

Łóżko, które rośnie razem z dzieckiem


Mówi się, że dzieci rosną jak na drożdżach. Może to potwierdzić każdy rodzic, który zdążył już wymienić dziecięce ubranka czy mebelki na większe. Na rynku pojawiło się natomiast łóżko, które rośnie razem z dzieckiem. Jego funkcjonalność doceniono już podczas 4 Design Days gdzie zdobyło nagrodę w konkursie „Meble Plus – Produkt 2016” w kategorii Mebel dziecięcy i młodzieżowy za produkt: Łóżko dziecięce.

16 Lut 2016 S.Z.
Kolorowa zima z Bambino

Kolorowa zima z Bambino

„W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Kiedy plucha za oknem nie pozwala na zimowe szaleństwa, poszukaj alternatywnego sposobu na spędzanie czasu. W erze wszechobecnych ekranów, warto oderwać swoją pociechę od jednego z nich. Uruchom wyobraźnię, chwyć kredkę i wspólnie z dzieckiem stwórzcie kolorowy świat.

08 Lut 2016 S.Z.
Domowe ferie zimowe....

Domowe ferie zimowe, czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem podczas zimowych wakacji?


Ferie bez kolonii, nart i śniegu? Dla dziecka może to zabrzmieć jak kara, a dla rodzica oznacza konieczność wymyślania mu ciekawych zajęć. Zimowisko w górach to jednak nie jedyny sposób na spędzenie zimowej przerwy od szkoły, zwłaszcza, że nie każdy rodzic może sobie pozwolić na taki wydatek. Jak sprawić, żeby ferie w domu były dla dziecka atrakcyjne i nie stały się czasem bezużytecznie spędzonym przed telewizorem?

28 Sty 2016 S.Z.
Pielęgnacja skóry głowy niemowlaka podczas zimy

Pielęgnacja skóry głowy niemowlaka podczas zimy

Jak często i czym myć główkę niemowlaka? Jak skutecznie pozbyć się ciemieniuchy? Przedstawiamy kilka porad jak odpowiednio i skutecznie pielęgnować skórę główki dziecka podczas zimy.

23 Sty 2016 S.Z.
Co zrobić, by maluch polubił kąpiele?

Co zrobić, by maluch polubił kąpiele?


Są takie dzieci, które kąpiele wprost uwielbiają. Są i takie, które na widok wanienki z wodą wybuchają płaczem. Co zrobić, aby niemowlę polubiło pluskanie się w wodzie? Jak przełamać dziecięce lęki i sprawić, by maluch pokochał wieczorną pielęgnację?

11 Sty 2016 S.Z.
Jak wygrać wyścig lub połączyć kolory - o klockch Duplo

JAK WYGRAĆ WYŚCIG LUB POŁĄCZYĆ KOLORY?


W ZABAWIE Z LEGO® DUPLO® WSZYSTKO JEST PROSTE
Maluchy zaczynają odkrywać otaczający je świat około 18 miesiąca życia, a rodzice chętnie pomagają im w jego eksplorowaniu. Poprzez zabawę dzieci mogą doskonalić swe społeczne i poznawcze umiejętności, rozwijać się emocjonalnie i zdobywać pewność siebie, potrzebną do zaangażowania się w nowe doświadczenia. Budowanie i łączenie przedmiotów jest dla dziecka pierwszą próbą stworzenia struktury i nadania sensu swojemu światu. Poziom dziecięcej zabawy i jej różnorodność wzrastają wraz z wiekiem. Dorośli mogą grać rolę przewodników, zachęcając swe pociechy do różnych aktywności i wprowadzając balans w zabawie w domu i poza domem przez cały rok.

09 Sty 2016 S.Z.
Dysleksja w cuglach nauki angielskiego

Dysleksja w cuglach nauki angielskiego

Opanowanie języka angielskiego to często duże wyzwanie dla dziecka z dysleksją. Pomogą w tym metody nauki angażujące różne zmysły, częste i ciekawe powtórki materiału oraz motywowanie. Dobrze też wybrać szkołę wykorzystującą metodę inteligencji wielorakich, tak jak Warsaw Bilingual School, w której nauczyciele indywidualizują pracę z uczniami.

09 Sty 2016 S.Z.
5 rad jak zbudować więź opartą na przyjaźni z dzieckiem

5 rad jak zbudować więź opartą na przyjaźni z dzieckiem


Gdy dziecko wstępuje w wiek szkolny, przestaje patrzeć na rodzica bezkrytycznie. Dziecko w okresie buntu często w rodzicu widzi wroga i strażnika, który próbuje je „zagonić” do lekcji. Jak sprawić, żeby więź między dzieckiem a rodzicem była oparta na przyjaźni, a nie ciągłej walce o to „kto ma rację”?

09 Sty 2016 S.Z.
Efektywna nauka - wielka sprawa każdego ucznia

Efektywna nauka – wielka sprawa każdego ucznia

Dzieci zarówno podczas zabawy, jak i nauki nastawione są na poznawanie otaczającej je rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu ich naturalnych zainteresowań i predyspozycji, zdobywanie wiedzy stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

07 Sty 2016 S.Z.
Proste triki na skuteczną i przyjemną naukę języka angielskiego

Proste triki na skuteczną i przyjemną naukę języka angielskiego

Opanowanie języka obcego nie jest łatwe, ale może być bardziej efektywne, jeżeli dobierzemy metody dopasowane do własnych predyspozycji. Warto też zadbać o maksymalne zróżnicowanie sposobów nauki, dzięki korzystaniu z interesujących pomocy szkolnych, oglądaniu bajek i filmów w oryginale czy po prostu dobieraniu ciekawych treści. Takie sztuczki sprawdzą się w edukacji zarówno dorosłych, jak i dzieci, o czym przekonuje Agata Żurowska, założycielka Warsaw Bilingual School Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej.

12 Gru 2015 S.Z.
Umysł na najwyższych obrotach

Umysł na najwyższych obrotach


Koncentracja czy jesienno-zimowa senność? Uczniowie nie mają takiego wyboru i od poniedziałku do piątku muszą przez kilka godzin zmuszać swój umysł do uwagi i kreatywności. Łatwiej będzie tym, którzy przestrzegają zbilansowanej diety oraz zachowują równowagę pomiędzy czasem przeznaczonym na naukę oraz ruch, zabawę i odpoczynek.

10 Gru 2015 S.Z.
NOWE ZESTAWY LEGO® STAR WARS™ INSPIROWANE FILMEM „GWIEZDNE WOJNY™

NOWE ZESTAWY LEGO® STAR WARS™ INSPIROWANE FILMEM „GWIEZDNE WOJNY™: PRZEBUDZENIE MOCY” JUŻ W POLSCE!


Galaktyczna przygoda w świecie LEGO® Star Wars™ trwa! Polska premiera kinowa najnowszego odcinka kultowej sagi filmowej o walce dobra ze złem planowana jest na 18 grudnia, a pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pod dowództwem nowego pojazdu Sokół Millennium™ już wylądowały nowe modele LEGO® Star Wars™ inspirowane oryginalnymi statkami kosmicznymi z najnowszego epizodu „Gwiezdne wojny™: Przebudzenie mocy”. Dzięki temu chłopcy i dziewczynki będą mogli przenieść świat przedstawiony na wielkim ekranie do własnego, realnego świata i przeżywać niesamowite przygody w swoich domach!

06 Gru 2015 S.Z.
Prezenty na gwiazdkę, które bawią i uczą

Prezenty na gwiazdkę, które bawią i uczą


Mówiąca lalka z reklamy, kolejka górska, sterowany samochodzik, który ma każdy w klasie – lista świątecznych życzeń każdego dziecka jest długa, a żywot tych prezentów i zabawek – krótki. Zanim postanowimy spełnić wszystkie życzenia dziecka z listu do Świętego Mikołaja, zastanówmy się, czy zakupione prezenty będą miały wartość edukacyjną i nie dołączą szybko do grona zabawek zapomnianych.

02 Gru 2015 S.Z.
Niezbędnik na zimowe spacery z maluchem

Niezbędnik na zimowe spacery z maluchem

Okres jesienno-zimowy wymaga szczególnych przygotowań pod względem kompletowania garderoby dla maluszka. Ciepłe akcesoria sprawią, że nawet w mroźne dni nie trzeba będzie rezygnować ze spacerów.

20 Lis 2015 W.P.
Jak spędzić z wnukiem wspaniały dzień w mieście?

Jak spędzić z wnukiem wspaniały dzień w mieście ?

Więź dziecka z dziadkami jest niezmiernie ważną relacją w życiu malca, więc należy jak najlepiej o nią dbać. Dziadkowie zresztą dość często opiekują się maluchem, odciążając w ten sposób jego rodziców. Co ciekawe, mają znacznie więcej cierpliwości oraz spokoju. Taki kontakt z babcią czy dziadkiem daje więc maluchowi poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo miłości. Warto jednak zadbać również o to, aby wspólne spotkania były pełne atrakcji, a wspólnie spędzony czas dawał radość zarówno wnukom, jak i dziadkom. Jak zatem spędzić wspólnie wspaniały dzień w mieście ?

13 Lis 2015 W.P.
Oświetlenie dla małej księżniczki

Oświetlenie dla małej księżniczki

Pozwól swojej małej księżniczce przenieść się w odległą krainę fantazji. Niech zasypia przy delikatnych dźwiękach odgłosów przyrody i cudownych obrazach przeniesionych wprost z bajki.

11 Lis 2015 S.Z.
Pokolenie Multitasking - czy wielozadaniowość to dobra cecha?

Pokolenie Multitasking – czy wielozadaniowość to dobra cecha?


Młode pokolenie nieustannie pozostaje pod wpływem wielu bodźców, a ich świat składa się z tysiąca puzzli, w których układaniu są mistrzami. Potrafią wykonywać parę czynności na raz i bez problemu przechodzą ze świata offline do online. Z tego powodu zwykło się ich nazywać pokoleniem multitasking. Jednak czy te cechy powodują, że trudniej jest im przyswajać wiedzę? Czy współczesny rodzic ma mieć z tego względu powody do obaw?

09 Lis 2015 S.Z.
Warsaw Bilingual School w nowym budynku...

Warsaw Bilingual School w nowym budynku, z nowymi możliwościami

Uczniowie Warsaw Bilingual School rozpoczęli bieżący rok szkolny w nowym, większym i wygodniejszym budynku. Zmiana siedziby Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej spowodowana jest rosnącym zainteresowaniem jej ofertą edukacyjną.

07 Lis 2015 S.Z.
Warszawskie atrakcje dla najmłodszych - jak spędzić miło czas?

Warszawskie atrakcje dla najmłodszych – jak spędzić miło czas?

W Warszawie czeka mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla maluchów – restauracje, kawiarnie, muzea, galerie sztuki, place zabaw i zoo czy też ciekawe wydarzenia kulturalne. Gdy zastanawiasz się, jak spędzić miło czas całą rodziną, zapraszamy do sprawdzenia naszych niezawodnych propozycji!

02 Lis 2015 W.P.
Jak wspierać dziecko w nauce?

Jak wspierać dziecko w nauce?

Nawet mały geniusz potrzebuje wsparcia ze strony rodziców w nauce. Tym bardziej jest ono potrzebne dzieciom, które nie ze wszystkim sobie doskonale radzą. Jak postępować z uczniem? Interesować się przebiegiem jego edukacji oraz pomagać, ale nie wyręczać!

30 Paź 2015 S.Z.
Jesień sprzyja hartowaniu odporności

Jesień sprzyja hartowaniu odporności

Jesień rządzi się swoimi prawami: choć bywa deszczowo, zimno, wietrznie, to nie brakuje też ciepłych, słonecznych, kolorowych dni. Taka pogodowa huśtawka to świetny trening dla rozwijającej się właśnie odporności Twojego dziecka.

10 Paź 2015 S.Z.
Top 5 produktów o których marzy każda mama

Top 5 produktów o których marzy każda mama


Nowinki technologiczne to nie tylko domena mężczyzn. Kobiety również śledzą najnowsze trendy i uwielbiają produkty, które nie tylko cieszą oko, ale też wyręczają je z domowych obowiązków.
O jakich produktach marzy mama XXI wieku? Prezentujemy listę produktów dostępnych na Feedo.pl, które pokazują, jak świat dziecka łączy się ze światem techniki!

08 Paź 2015 S.Z.
Odkryj świat z Dumel Discovery

Odkryj świat z DUMEL Discovery

Dziecko zdobywa wiedzę na temat otaczającego go świata na różne sposoby: poprzez obserwowanie, naśladowanie, naukę, a także zabawę. I to właśnie podczas zabawy uczy się najintensywniej i najchętniej. Jakie zabawki wybrać, aby były edukacyjne, a także interesujące dla dziecka?

30 Wrz 2015 S.Z.
Bolesne mleczaki - jak pomóc dziecku przetrwać ząbkowanie?

Bolesne mleczaki – jak pomóc dziecku przetrwać ząbkowanie?


Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces kształtowania się mlecznych zębów trwa do 3. roku życia, a ból z nim związany przysparza dziecku i rodzicom niemało stresu. Jak krok po kroku przebiega proces ząbkowania? Jakie są jego objawy i sposoby na złagodzenie bólu? Radzą eksperci z Feedo.pl.

24 Wrz 2015 S.Z.
Energia, aby zdobyć świat

Energia, aby zdobywać świat

Co je Twoje dziecko w szkole? Zbilansowana dieta ucznia to podstawa prawidłowego rozwoju organizmu i troski o zdrowie. Co więcej, sposób odżywania ma wpływ również na koncentrację oraz efekty w nauce! Dostrzega to Warsaw Bilingual School, oferująca pełne wyżywienie swoim uczniom.

22 Wrz 2015 S.Z.
Kąpiemy noworodka

Kąpiemy noworodka

Kąpiel noworodka powinna być krótka, ale też przyjemna. W tym celu należy odpowiednie preparaty myjące dobrać do wieku dziecka oraz typu jego skóry.

11 Wrz 2015 S.Z.
Jak poprawić odporność dziecka?

Jak poprawić odporność u dziecka?

Jak dbać o pociechę, by zapewnić jej zdrowie? Co robić, aby układ immunologiczny dziecka działał tak jak powinien? Jak poprawić odporność dziecka? Oto kilka kroków do zdrowia i świetnej formy malucha.

10 Wrz 2015 S.Z.
Jak zwiększyć edukacyjne szanse dziecka?

Jak zwiększyć edukacyjne szanse dziecka?


Choć od lat analizuje się zależności pomiędzy najróżniejszymi aspektami funkcjonowania dziecka a jego wynikami w nauce, wciąż nie udało się znaleźć recepty na wychowanie szóstkowego ucznia. Uogólniając wnioski naukowców można jednak wskazać kilka obszarów kluczowych dla edukacyjnego sukcesu.

10 Wrz 2015 S.Z.
Skarpety dla dzieci od Woli - do wyboru, do koloru, do woli...

Skarpetki dla dzieci od Woli - do wyboru, do koloru, do woli...

Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko, że jego zdanie jest dla nas ważne i dawać możliwość wyboru. W przyszłości ugruntuje to w nim pewność siebie oraz odwagę w podejmowaniu decyzji. Jak to zrobić? Zacząć od drobnych codziennych spraw jak np. dobór garderoby. W ten sposób tworzymy dziecku przestrzeń, w której własne decyzje kształtują jego świat.

10 Wrz 2015 S.Z.
Interaktywne zabawki Dumel

Dumel prezentuje interaktywne zabawki

20 sierpnia na konferencji prasowej firma Dumel zaprezentowała zabawki, które już wkrótce zdobędą serca dzieci. Ambasadorzy marki – Kasia Cichopek i Marcin Łopucki prezentowali nowości z oferty firmy: m.in. grę Prawda czy Fałsz i uroczego potworka, który wraz z dzieckiem tworzy bajki – Storidoo.

09 Wrz 2015 S.Z.
Pieluszki jednorazowe kontra wielorazowe

Pieluszki jednorazowe kontra wielorazowe – które z nich są bezpieczniejsze?


Wiele mam zastanawia się nad bezpieczeństwem pampersów. Panująca moda na produkty ekologiczne spowodowała, że niektóre mamy decydują się na powrót do pieluch tetrowych. Zdania w kwestii pieluszek są podzielone.

06 Wrz 2015 S.Z.
Mój pierwszy samochodzik

Mój pierwszy samochodzik

Wybór pierwszej zabawki dla syna to ważny i wzruszający moment. Co kupić bobasowi? Oczywiście, samochodzik! Byle nie pierwszy lepszy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że to, czym bawi się pociecha, ma ogromne znaczenie dla jej rozwoju i bezpieczeństwa. Na co więc zwracać uwagę, kupując pierwsze autko?

04 Wrz 2015 S.Z.
Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. A im bliżej do rozpoczęcia roku szkolnego, tym więcej pytań o akcesoria dla ucznia. Zwłaszcza, gdy dziecko debiutuje w szkole, a my- w charakterze rodzica pierwszoklasisty.

01 Wrz 2015 S.Z.
Powrót do szkoły - w dobrym stylu i w dobrej cenie!

Powrót do szkoły – w dobrym stylu i w dobrej cenie!

Szkolna wyprawka potrafi nadwerężyć niejeden domowy budżet. Oprócz podręczników na liście obowiązkowych wydatków znajdują się również zeszyty, plecak, buty i strój na zajęcia sportowe, a nierzadko także zestaw nowych ubrań. Jak przygotować dziecko do szkoły, wybierając dla niego modną odzież i akcesoria w przystępnej cenie?

01 Wrz 2015 S.Z.
Pierwsze dni w przedszkolu - jak bez stresu rozpocząć rok szkolny?

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU - JAK BEZ STRESU ROZPOCZĄĆ ROK SZKOLNY?

Koniec wakacji dla wielu maluchów oznacza wielką zmianę w życiu – po raz pierwszy idą do przedszkola. To dla nich wielkie wyzwanie. Wszystko jest nowe, inne - musza oswoić się z nowym otoczeniem, grupą rówieśniczą i paniami przedszkolankami, a przede wszystkim pokonać strach przed rozłąką z rodzicami.

31 Sie 2015 S.Z.
Gdy niemowlę nie chce spać

Gdy niemowlę nie chce spać


O pozytywnej roli snu dla rozwoju malucha nie trzeba przekonywać nikogo. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że w czasie snu maluchy rosną, zbierają siły na odkrywanie świata, szybko się regenerują. A dzięki typowemu dla drzemki i snu spowolnieniu pracy serca i nerek dziecko naprawdę wypoczywa. Ale i to nie wszystko. Niemowlę, które dobrze śpi, ma większą odporność, szybciej się uczy i lepiej rozwija.Tylko co zrobić, gdy pociecha spać nie chce?

29 Sie 2015 S.Z.
Rewolucyjne rozwiązanie w karmieniu niemowląt

Rewolucyjne rozwiązanie w karmieniu niemowląt

Twoje maleństwo nie chce przyjmować stałych pokarmów ani poznawać nowych smaków, a każda kolejna próba karmienia kończy się niepowodzeniem, rozstrojem nerwowym i płaczem dziecka? Koniecznie sięgnij po podajnik pokarmu KidsMe, a sukces będzie gwarantowany.

28 Sie 2015 S.Z.
Kuchnia śródziemnomorska w diecie przedszkolaka

Kuchnia śródziemnomorska w diecie przedszkolaka

Rodzice przy wyborze przedszkola powinni kierować się nie tylko jego ofertą edukacyjną. Równie ważne jest to, jak dzieci będą się odżywiać. Doskonałym rozwiązaniem, które wpłynie na prawidłowy rozwój kilkulatków, jest przedszkole zapewniające dietę śródziemnomorską.

23 Sie 2015 S.Z.
Udany początek roku szkolnego - przygotuj swoje dziecko!

Udany początek roku szkolnego – przygotuj swoje dziecko!

Rozpoczęcie nauki w szkole to dla większości dzieci ogromne przeżycie – przede wszystkim dla tych, które swoją przygodę z systemem edukacji dopiero zaczynają. W takim momencie rola rodziców jest niezwykle ważna. To od nich w dużej mierze zależy podejście przyszłego ucznia do szkolnych obowiązków. Dorota Masiak, pedagog i dyrektor Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Warsaw Bilingual School, radzi, jak przygotować dziecko na ten wyjątkowy dzień.

20 Sie 2015 S.Z
Być jak Leonardo da Vinci

Być jak Leonardo da Vinci

Chęć nauki i otwarty umysł pełen pomysłów. Mnóstwo energii i wszechstronne zainteresowania. Wyszukiwanie niestandardowych rozwiązań i błyskawiczne przyswajanie nowej wiedzy. Jak myślisz, kogo opisują te cechy: wielkiego Leonarda da Vinci czy dziecko w wieku przedszkolnym?

07 Sie 2015 S.Z
Kindii - sięgnij po nowe, lepsze!

Kindii – sięgnij po nowe, lepsze!


Wszystkie mamy z pewnością ucieszy wiadomość, że marka Kindii – ekspert w pielęgnacji dziecięcej skóry – wprowadza na rynek nowe, udoskonalone wersje ich ulubionych chusteczek nawilżanych. Dzięki nowoczesnym recepturom chusteczki Kindii zapewnią maluszkom jeszcze lepszą pielęgnację i optymalną ochronę każdego dnia.

06 Sie 2015 S.Z
Idealna huśtawka dla Twojego wnuczka

Idealna huśtawka dla Twojego dziecka

Czy wiesz, że łagodne kołysanie ma wpływ nie tylko na samopoczucie malca, ale również na jego prawidłowy rozwój?

06 Sie 2015 S.Z
Jak ryba w wodzie

Jak ryba w wodzie


Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę pływania, tym dla niego lepiej. Specjaliści nie mają bowiem wątpliwości, że zabawy w wodzie to świetny sposób na stymulowanie rozwoju psychicznego i fizycznego najmłodszych. Jak to działa?

05 Sie 2015 S.Z
Cena edukacji - jak zadowolić dziecko i domowy budżet?

Cena edukacji – jak zadowolić dziecko i domowy budżet?

Według najnowszych badań CBOS na początku roku szkolnego 2014/2015 ponad połowa rodziców (52%) deklarowała, że zamierza posłać swoje dziecko na pozaszkolne zajęcia edukacyjne . Ile średnio są skłonni wydawać rodzice i które spośród zajęć dodatkowych cieszą się największą popularnością? Czy są one efektywne? Jak inaczej wspierać osiągnięcia dziecka? Radzą eksperci ze Squla.pl.

03 Sie 2015 S.Z
Zabawy w ogrodzie dla babci i dziadka

Zabawy w ogrodzie dla babci i dziadka

Ogród to miejsce, w którym uwielbiamy odpoczywać. Idealnie nadaje się również na zabawy z naszymi wnukami. Każdej pory roku, znajdziemy mnóstwo sposobów na niezwykle udane zabawy w ogrodzie z najmłodszymi.

31 Lip 2015 S.Z
Plażowy niezbędnik malucha

Plażowy niezbędnik malucha


Co ze sobą zabrać, wybierając się z pociechą na plażę? Co można zostawić w domu, a bez czego ani rusz? Oto lista wakacyjnego must have - wykaz rzeczy, bez których na słoneczną plażę wybrać się po prostu nie można.

21 Lip 2015 S.Z
Czy niemowlaki źle znoszą upały?

Czy niemowlaki źle znoszą upały?

Za oknem 30°C w cieniu, jesteś zmęczona upałem, a Twoje niemowlę płacze. Jemu też jest ciepło, w dodatku musi leżeć w pieluszce. Co zrobić, żeby poczuło się choć trochę lepiej?

21 Lip 2015 S.Z
Początek wakacji - zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Początek wakacji – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Rozpoczynające się wakacje oznaczają dwumiesięczny okres wolny od zajęć dla wszystkich uczniów. Dla ich rodziców problemem będzie zapewnienie swoim pociechom opieki nie tylko w trakcie pobytu w domu, ale przede wszystkim podczas wyjazdów na kolonie czy zagraniczne obozy. Przy okazji pakowania walizki, kupowania polisy ubezpieczeniowej warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą opiekunom kontrolować, co robią ich dzieci i gdzie aktualnie przebywają.

16 Lip 2015 S.Z
Jak wybrać dobre przedszkole?

JAK WYBRAĆ DOBRE PRZEDSZKOLE?

Choć zbliżają się wakacje, wielu rodziców myśli już o nowym roku szkolnym. Zwłaszcza Ci, których dzieci rozpoczynają pierwszy etap edukacji – od września staną się przedszkolakami, a tym samym wejdą w etap bardzo intensywnego rozwoju. Dlatego tak ważny jest wybór placówki, która da im szansę, by jak najlepiej wykorzystać drzemiący w nich potencjał.

27 Cze 2015 S.Z
Dziecko w zaczarowanym ogrodzie Praktikera

Dziecko w zaczarowanym ogrodzie Praktikera

Pełen pięknych kwiatów i krzewów, z wygodnymi meblami oraz wyodrębnionym miejscem do grillowania – oto nasz wymarzony ogród. Aranżując przestrzeń wokół domu nie zapomnijmy jednak również o najmłodszych. Praktiker podpowiada jak stworzyć dla nich magiczny, bajkowy świat.

20 Cze 2015 S.Z
Jak wybrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka?

Jak wybrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka?


Dzieci najchętniej i najszybciej poznają świat poprzez zabawę. Odpowiednio dobrana zabawka do wieku malucha może przyspieszyć jego rozwój psychofizyczny i wpłynąć na kreatywność. Jak więc wybrać zabawkę, która nie tylko bawi, ale też rozwija dziecko na kolejnych etapach jego życia? Radzą eksperci z Feedo.pl – sklepu internetowego z artykułami dla najmłodszych.

12 Cze 2015 S.Z
Wybieramy rolki dla wnuka

Wybieramy rolki

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest aktywny tryb życia. Lepsze samopoczucie, więcej energii, ładniejsza sylwetka. Sport uprawiany rekreacyjnie od małego dba także o nasze zdrowie i sprawi, że na stare lata, będziemy sobie wdzięczni za to, że regularnie wstawaliśmy od komputera, by trochę się poruszać.

11 Cze 2015 S.Z
Jak zaskoczyć dziecko w dniu jego święta?

Jak zaskoczyć dziecko w dniu jego święta?


Dzień Dziecka to święto, na które pociechy czekają z niecierpliwością. Rodzice starają się, aby ich dzieci tego dnia czuły się wyjątkowo i na długo zapamiętały ten dzień w pamięci. Jak co roku stają przed dylematem jak zorganizować dziecku dzień pełen niespodzianek, aby sprawić mu radość i moc pozytywnych wrażeń.

01 Cze 2015 S.Z
Jak uspokoić niemowlę?

Jak uspokoić niemowlę?


Płacz to podstawowe narzędzie komunikacji niemowlęcia ze światem. To właśnie w ten sposób maluch wyraża swoje niezadowolenie, zmęczenie czy rozdrażnienie. Płacząc, informuje o pustym brzuszku, mokrej pieluszce i każdym odczuwanym dyskomforcie. Z rozkapryszeniem, kwileniem i popłakiwaniem rodzic zwykle radzi sobie szybko. Problem zaczyna się, gdy płacz trwa wiele godzin i jest związany z odczuwanym przez malucha dyskomfortem. Jak wówczas uspokoić niemowlę?

01 Cze 2015 S.Z
Szściolatki do zerówki !

Sześciolatki do zerówki!

Twoje dziecko ma odroczony obowiązek szkolny? Powinno uczestniczyć w edukacji przedszkolnej? Wykorzystaj jak najlepiej nadchodzący rok. Wybierz wyjątkową specjalistyczną zerówkę w Dwujęzycznym Przedszkolu Tęczowy Ogród.

27 Maj 2015 S.Z
5 rad jak wychować małego geniusza

5 rad jak wychować małego geniusza


Genialne dziecko to zasługa genów, treningu, wychowania, czy przypadku? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic, a badacze od lat spierają się, czy istnieje gen odpowiedzialny za ponadprzeciętne uzdolnienia. Eksperci z platformy edukacyjnej Squla.pl prezentują skuteczne sposoby, które pozwolą wydobyć naturalnie wrodzone zdolności każdego dziecka.

20 Maj 2015 S.Z
Wózek dziecięcy - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Wózek dziecięcy – na co zwracać uwagę przy kupnie

Przez pierwsze lata swojego życia dziecko spędza całkiem sporo czasu właśnie w wózku. Dlatego tak istotne jest, aby był on nie tylko bezpieczny i funkcjonalny, ale również wygodny. Jednocześnie jest to jedna z droższych pozycji w wyprawce każdego niemowlęcia. Warto więc dokładnie wiedzieć na co zwracać uwagę, kupując właśnie ten sprzęt.

06 Maj 2015 W.P.
Dlaczego małe dzieci powinny bawić się na świeżym powietrzu

Dlaczego małe dzieci powinny bawić się na świeżym powietrzu

Problemy ze wzrokiem, z kręgosłupem i z nadwagą u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wynikają - w dużej mierze - ze złego trybu życia. Coraz rzadziej można spotkać maluchy, biegające za piłką, czy dokazujące na placu zabaw. A to bardzo źle, ponieważ zabawa na świeżym powietrzu niesie z sobą mnóstwo korzyści, nie tylko dla maluchów, ale również - dla ich rodziców.

05 Maj 2015 W.P.
Edukacja przez gryfikację - na czym to polega?

Edukacja przez gryfikację – na czym to polega?


Aż 72% dzieci w wieku od 3 do 16 lat gra regularnie w gry komputerowe . Współcześni eksperci od edukacji właśnie w grach widzą szansę na rewolucję w nauczaniu. Jak wykorzystać naturalny pęd dzieci do gier i zabaw w domowej nauce na co dzień? Radzą eksperci z interaktywnej platformy edukacyjnej Squla.pl.

04 Maj 2015 S.Z
Pisz szybciej niż superbohater!

Pisz szybciej niż superbohater!

Twoje dziecko pisze na klawiaturze dwoma palcami? Czas to zmienić! Na rynku pojawił się właśnie Kaczor Donald Reporter - pierwszy w Polsce program do nauki szybkiego pisania stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Z jego pomocą czas potrzebny na napisanie wypracowania można skrócić nawet o połowę!

03 Maj 2015 S.Z
Umiejętności przyszłości, które musi posiadać Twoje dziecko

Umiejętności przyszłości, które musi posiadać Twoje dziecko

Dzisiejsi uczniowie będą mieć trudniejszy start w dorosłe życie niż pokolenie ich rodziców – wynika z badania przeprowadzonego dla wydawnictwa Nowa Era. To dlatego rodzice inwestują w zajęcia dodatkowe. Pierwszą piątkę umiejętności, które planują rozwijać u swoich dzieci otwierają: prowadzenia samochodu, programowanie, selekcja informacji, bezwzrokowe pisanie na klawiaturze i znajomość technik komunikacji.

30 Kwi 2015 S.Z
Posiłki dla niemowlęcia - domowe czy ze słoiczka?

Posiłki dla niemowlęcia – domowe czy ze słoiczka?


Czy dietę niemowlęcia można rozszerzać gotowymi daniami ze słoiczka? Czy są one w stanie zastąpić mamine obiadki i czy na pewno są bezpieczne? W ustalaniu diety malucha te kwestie wzbudzają zawsze najwięcej wątpliwości wśród mam. Eksperci z Feedo.pl przedstawiają prawdy i mity na ten temat.

19 Kwi 2015 Administrator
Co kupić w prezencie na Pierwszą Komunię?

Tablet, rower a może gra? Co kupić w prezencie na Pierwszą Komunię ?


Już wkrótce zaczyna się czas Pierwszych Komunii Świętych w polskich parafiach. W tym roku, podobnie jak i w 2014, nie odbędą się one we wszystkich regionach kraju. Taka zmiana związana jest z reformą szkolnictwa i sześciolatkami w szkołach podstawowych. W roku 2015 Komunii nie przyjmą między innymi drugoklasiści z województwa łódzkiego i regionów Rzeszowa.

18 Kwi 2015 S.Z
Innowacyjne metody nauki kluczem do sukcesu Twojego dziecka (wnuka)

Innowacyjne metody nauki kluczem do sukcesu Twojego dziecka (wnuka)


Dobrej przyszłości dziecka pragnie każdy troskliwy rodzic. Rozwijając umiejętności i talenty dziecka już od najmłodszych lat, dajemy mu mocny fundament do budowania sukcesów w dorosłym życiu. Jak to zrobić, podpowiada Agata Żurowska, pedagog i Prezes Warsaw Bilingual School.

15 Kwi 2015 S.Z
Jak nauczyć dziecko sprzątać

Jak nauczyć dziecko sprzątać


Wiosenne porządki to dobry pretekst do wprowadzania malucha w świat czystości. Od czego zacząć? Od pokazania dziecku, że sprzątanie może być fajne! Tak, tak- dbanie o porządek może być świetną okazją do udanej zabawy i ciekawym sposobem na to, jak miło i pożytecznie spędzić razem czas. A więc do dzieła!

12 Kwi 2015 S.Z
Pobranie w laboratorium krwi od dziecka

Pobranie w laboratorium krwi od dziecka

Wizyta w laboratorium medycznym, w celu pobrania krwi, jest stresująca dla wielu osób dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Aby uniknąć lęku najmłodszych pacjentów podczas zabiegu, konieczne jest psychiczne przygotowanie, współpraca personelu i rodziców, a także przystosowanie punktu pobrań.

10 Kwi 2015 Danuta Kozłowska i Monika Stańda
5 kroków do kreatywności naszych pociech

5 KROKÓW DO KREATYWNOŚCI, CZYLI NAWYKI, KTÓRE WZMOCNIĄ TWÓRCZY POTENCJAŁ I ROZWINĄ WYOBRAŹNIĘ TWOJEGO DZIECKA


Każdy rodzi się kreatywnym i ciekawym świata. To cechy, dzięki którym już od pierwszych dni życia dzieci tak szybko się rozwijają, nabywając coraz to nowych umiejętności. Jaki jednak poziom kreatywności zachowamy dorastając zależy w dużym stopniu od tego, czy w dzieciństwie była ona odpowiednio wzmacniana i pielęgnowana przez nasze najbliższe otoczenie: rodzinę i nauczycieli.

06 Kwi 2015 Katarzyna Eljasz
Jak urządzić urodziny dla starszego dziecka?

Jak urządzić urodziny dla starszego dziecka?


Kiedyś było łatwiej. Przyjęcie odbywało się zazwyczaj w weekend wypadający tuż po dniu urodzin. Gości stanowiła grupa najbliższej rodziny oraz koleżanek i kolegów z klasy, którzy w strojach galowych ustawiali się by wręczyć skromny prezent solenizantowi. Później pozostało już tylko zdmuchnąć świeczki na torcie i... można było rozpocząć zabawę w dziecięcym pokoju.

30 Mar 2015 S.Z
3 pojazdy RC, którymi zaskoczysz chłopca. Ranking redakcji

3 pojazdy RC, którymi zaskoczysz chłopca. Ranking redakcji

Twoje dziecko marzy o pojeździe RC? Sprawdź, który z modeli przypadnie mu szczególnie do gustu, a z jakim nie będzie chciał rozstać się nawet po wielu latach zabawy. Na nasze zestawienie składają się ponadczasowe zabawki PC wiodących producentów.

02 Mar 2015 W.P.
Chrzciny - wszystko o organizacji tej imprezy

Chrzciny - wszystko o organizacji tej imprezy

Chrzest – impreza rodzinna, która jest dedykowana naszemu dziecku. Od tego momentu nasz maluch staje się członkiem kościoła katolickiego. Aby impreza przebiegała bez problemów, warto pamiętać o jej najważniejszych elementach.

26 Lut 2015 W.P.
Marchewka lepsza od kija - jak oceniać, by nie zniechęcić do nauki

Marchewka lepsza od kija – jak oceniać, by nie zniechęcić do nauki – komentarz eksperta

Odpowiednia motywacja do nauki to jeden z najważniejszych elementów składowych sukcesu. Aby osiągać efekty w danej dziedzinie, musi ona wypływać z wewnętrznego przekonania, że jest się w stanie opanować dane umiejętności i posiąść niezbędną wiedzę. By dzieci i nastolatki mogły zyskać tę pewność, konieczne jest odpowiednie nastawienie rodziców i otoczenia.

18 Lut 2015 S.Z
Wsparcie na starcie

Wsparcie na starcie


Każde wsparcie może się przydać. Zwłaszcza na starcie - gdy kobieta dopiero debiutuje w roli mamy i gdy dopiero przekonuje się na własnej skórze, że karmienie piersią nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przynajmniej na początku.

15 Lut 2015 S.Z
Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek

Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek


Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość z nich, wykonana jest niestety z toksycznych składników. Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których naturalny skład przekonuje zatroskanych rodziców, a ich pociechom gwarantują wcale nie mniejszą frajdę z zabawy.

10 Lut 2015 S.Z
Jak przygotować się do spaceru z dzieckiem?

Jak przygotować się do spaceru z dzieckiem?

Niezależnie od pory roku, pogoda bywa kapryśna. Warto o tym pamiętać, zabierając malucha na spacer. Aby zimowe spacery czy pierwsze wiosenne wyjścia nie zakończyły się przemarznięciem lub przegrzaniem, a w efekcie i przeziębieniem, trzeba być przygotowanym na wszystko. Co to oznacza w praktyce?

09 Lut 2015 S.Z
Maluch w kąpieli

Maluch w kąpieli


Kąpiel niemowlęcia bywa wyzwaniem. Zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców, którzy dopiero uczą się opieki nad pociechą. Co robić, by dziecko w kąpieli czuło się dobrze, pewnie i wygodnie? Jak uniknąć stresu?

08 Lut 2015 S.Z
Czy umiejętność pisania jest ważna w dzisiejszych czasach?

Czy umiejętność pisania jest ważna w dzisiejszych czasach?

Zastanawialiście się kiedyś, skąd w dzisiejszych czasach tyle literówek wszędzie? Znajomość ortografii i gramatyki to jedno i różnie z nią bywa, ale wszystkiego nie tłumaczy.

27 Sty 2015 S.Z
Walka o suchą pościel, czyli problem nocnego moczenia u dzieci

Walka o suchą pościel, czyli problem nocnego moczenia u dzieci


Ponad 400 tysięcy dzieci w Polsce powyżej piątego roku życia dotyka problem nocnego moczenia. Jest to zjawisko szczególnie wstydliwe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jakie są przyczyny tej krępującej dolegliwości? Jak pomóc swojemu dziecku? Radzą eksperci z Feedo.pl.

23 Sty 2015 S.Z
Najmodniejsze imiona dla dzieci

Najmodniejsze imiona dla dzieci


Jakie imiona najczęściej nadawano małym Polakom w 2014 roku? Okazuje się, że miniony rok był kontynuacją trendów znanych od lat. Znów królowały imiona rodzime, swojsko brzmiące, tradycyjne.

19 Sty 2015 S.Z
Matematyka w sam raz dla 3-latka

Matematyka w sam raz dla 3-latka


Podczas swojej wizyty w Polsce, założycielka międzynarodowej grupy edukacyjnej Helen Doron ogłosiła, że we wrześniu 2015 w naszym kraju pojawi się metoda nauczania matematyki dla 3-latków.

18 Sty 2015 S.Z
Matematyczni geniusze z przedszkola - jak nie zaprzepaścić ich potencjału?

Matematyczni geniusze z przedszkola – jak nie zaprzepaścić potencjału najmłodszych?

Komentarz eksperta - Małgorzata Grymuza, Dyrektor Regionalny MathRiders Polska
Wśród dzieci w wieku 5-6 lat połowa jest uzdolniona matematycznie, a aż ¼ wykazuje ponadprzeciętne zdolności w tym kierunku. Jak pokazują badania, okres przedszkolny jest kluczowy dla rozpoznania matematycznych kompetencji dziecka i ich naturalnego rozwoju. Dlatego edukacja w tym zakresie powinna rozpoczynać się w pierwszych latach życia i być odpowiednio kontynuowana na etapie szkolnym.

15 Sty 2015 S.Z
My się zimy nie boimy

My się zimy nie boimy!


Zimowe spacery sama przyjemność. I ogromna porcja zdrowia. Okazuje się bowiem, że maluchy, które zimą spędzają poza domem minimum dwie godziny dziennie, lepiej sypiają, więcej zjadają, rzadziej chorują, szybciej rozprawiają się z infekcjami. Ważne jednak, aby do zimowego szaleństwa odpowiednio się przygotować. Co to oznacza w praktyce?

05 Sty 2015 S.Z
E-korepetycje przeciwko fabrykom gotowców

E-korepetycje.net przeciwko fabrykom gotowców

„Zadania domowe, prace dyplomowe - tanio, na każdy temat, szybka wysyłka". W Internecie ogłoszeń o takiej treści można znaleźć setki, jeśli nie tysiące. Pisanie prac na zamówienie od wielu lat jest popularnym i lukratywnym zajęciem wśród nauczycieli, korepetytorów, pracowników naukowych czy bardziej zdolnych studentów. Niestety, wyręczanie uczniów w ich obowiązkach powoduje, że coraz więcej osób opuszcza mury szkół i uczelni z bezwartościowym papierem, za którym nie idzie wykształcenie, doświadczenie czy umiejętności.

04 Sty 2015 S.Z
Studniówka już za moment...jak wypaść dobrze?

Studniówka już za moment…jak wypaść dobrze?

Studniówki odbywają się w Polsce na przełomie stycznia i lutego – zawsze jest to ogromne wydarzenie dla przyszłych abiturientów, bynajmniej jeszcze niezwiązane ze zbliżającymi się egzaminami. To prawdopodobnie pierwszy, poważny, dorosły bal w życiu. Jak wypaść na nim dobrze? Przedstawiamy rady zarówno dla pań, jak i panów!

22 Gru 2014 W.P.
Walka z "gotowcami" - pomagajmy nie szkodząc

Walka z „gotowcami" – pomagajmy nie szkodząc

Kupowanie gotowych prac zaliczeniowych czy dyplomowych jest od lat zmorą polskiego systemu edukacji. W Internecie roi się od ogłoszeń prywatnych osób i wyspecjalizowanych firm trudniących się pomocą przy rozwiązywaniu zadań oraz pisaniem na zamówienie wypracowań, esejów, licencjatów, magisterek a nawet doktoratów. Uczniowie i studenci chętnie wybierają drogę na skróty, tłumacząc się brakiem chęci, wiedzy czy czasu. Zamawianie i korzystanie z prac napisanych za pieniądze przez kogoś innego stało się powszechną i niechlubną praktyką.

21 Gru 2014 S.Z
Jak uwolnić dziecięcą wyobraźnię przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, CZYLI JAK UWOLNIĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ

W powietrzu czuć już zapach świąt. Zanim jednak usiądziemy do obficie zastawionego stołu, czeka nas gorączka przedświątecznych przygotowań. Może to być cenny i wartościowy czas dla całej rodziny. Zapraszając dzieci do wspólnego szykowania bożonarodzeniowych potraw, prezentów i dekoracji, nie tylko uczymy ich nowych umiejętności, ale też pomagamy rozwijać kreatywność.

17 Gru 2014 S.Z
Jak zaplanować święta z dzieckiem?

Jak zaplanować święta z dzieckiem?


Przygotowania do świąt to przedsięwzięcie, które szczególnie dla młodych mam wiąże się z podwójnym stresem. Jak pogodzić obowiązki świąteczne z troską o malucha? Zostać w domu czy jechać do rodziny? Co karmiąca mama może zjeść z wigilijnego stołu? Eksperci z Feedo.pl podpowiadają jak zaplanować święta z maluchem i nie dać się zwariować.

13 Gru 2014 S.Z
Polski gwiezdny niszczyciel z 40000 klocków Lego

POLSKI GWIEZDNY NISZCZYCIEL Z 40 000 KLOCKÓW LEGO® PODBIJA ŚWIATOWE MEDIA!


Największym w Polsce Gwiezdnym Niszczycielem, zbudowanym z 40 000 klocków LEGO, zachwycają się najważniejsze portale branżowe na świecie. Statek kosmiczny z sagi filmowej „Gwiezdne wojny" w wersji LEGO waży 50 kg i mierzy 2 metry. Jego autorem jest Jarosław Książczyk ze Stowarzyszenia Zbudujmy.to!, skupiającego AFOL-sów, czyli dorosłych fanów LEGO.

10 Gru 2014 S.Z
Bazgroszyt zmienia się dla najmłodszych

Bazgroszyt zmienia się dla najmłodszych

Wielkie zmiany w serwisie Bazgroszyt.pl. Od teraz bazgroszyt.pl to nie tylko sklep z autorskimi materiałami edukacyjnymi, rozwijającymi kompetencje najmłodszych poprzez zabawę, ale również internetowa platforma dla dzieci.

03 Gru 2014 S.Z
Finansowy sukces dzieci w rękach rodziców

Finansowy sukces dzieci w rękach rodziców


Jak twierdzi Warren Buffet, to wiek, w którym uruchamiamy pierwszy biznes ma największy wpływ na sukces w życiu. Finansowa zaradność nie bierze się jednak znikąd – przedsiębiorczym nastolatkiem, a później dorosłym stać się można przede wszystkim dzięki wiedzy przekazywanej przez rodziców i obserwacji ich finansowych poczynań. - Czego Jaś się o finansach nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – podsumowuje Piotr Minkina z Union Investment TFI.

27 Lis 2014 S.Z
Jak z przedszkolaka zrobić ucznia?

Jak z przedszkolaka zrobić ucznia?

Rozwój osobisty to proces, w którym nie przechodzimy na kolejne etapy z dnia na dzień. Wiek, w którym rozpoczynamy edukację szkolną jest dostosowany do uśrednionych możliwości dzieci, ale nie oznacza to, że wszystkie, równo 1 września będą w pełni gotowe na to nowe, wieloletnie wyzwanie, jakim jest szkoła.

04 Lis 2014 S.Z
Jak działa monitor ruchu/oddechu? - czyli co warto wiedzieć przed zakupem

Gdzie i jak działa monitor ruchu/oddechu? – czyli, co warto wiedzieć przez zakupem


Rodzice najczęściej kojarzą monitory ruchu z tzw. śmiercią łóżeczkową (SIDS -Sudden Infant Death Syndrome). Urządzenia te mają jednak znacznie szersze zastosowanie. Dziecko może przestać oddychać z wielu powodów. Niektóre z nich pozostają niewyjaśnione i dotykają dzieci uważanych za zdrowe.

25 Paź 2014 S.Z
Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce - nowy portal edukacyjny

Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce – nowy portal edukacyjny

Trudno Ci zachęcić dziecko do nauki? Zamiast podręczników woli gry komputerowe? To wcale nie musi być mankament, ale droga do sukcesu! Właśnie powstało narzędzie, które pomoże Twojemu dziecku zafascynować się nauką.

13 Paź 2014 S.Z
Szczotka i pasta w ruch, czyli o higienie jamy ustnej dla najmłodszych

Szczotka i pasta w ruch, czyli o higienie jamy ustnej dla najmłodszych

Mycie zębów i nauka higieny jamy ustnej to aspekty wychowawcze, który mogą zejść na dalszy plan przy ogromie obowiązków składających się na opiekę nad małym dzieckiem. Samodzielne korzystanie z toalety, chodzenie czy jedzenie – oto umiejętności, które pragniemy, by nasze dzieci opanowały w pierwszej kolejności. Kiedy i jak zatem uczyć maluszki dbałości o zęby?

11 Paź 2014 S.Z
Co wspólnego mają dziecięce zabawki i profilaktyka zdrowotna?

Co wspólnego mają dziecięce zabawki i profilaktyka zdrowotna?

Nawet ulubiona grzechotka bobasa może być szkodliwa dla jego zdrowia. Jak to możliwe? Bakterie, wirusy, pasożyty – wszystkie doskonale rozwijają się na codziennie dotykanych przez maluchy zabawkach, i mogą przeżyć na nich nawet kilka tygodni.

05 Paź 2014 S.Z
Zgrajmy się na sport via StacjaSport.pl !

Zgrajmy się na sport via StacjaSport.pl!


Rusza unikalny portal promujący uprawianie sportu wśród dzieci i młodzieży pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

03 Paź 2014 S.Z
Jak wzmocnić odporność dziecka w okresie jesienno - zimowym?

Jak wzmocnić odporność dziecka w okresie jesienno-zimowym?

O odporność dziecka powinniśmy dbać cały rok, a już szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zwiększa się liczba chorób i przeziębień. Organizmy maluchów nie potrafią tak jak dorośli bronić się przed infekcjami, dlatego też warto rozważyć wzmocnienie odporności.

26 Wrz 2014 S.Z
Jak sprawić niesamowitą radość wnukom?

Jak sprawić niesamowitą radość wnukom?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres i warto postarać się o to, żeby z ich okazji podarować najbliższym coś wspaniałego. W obecnych czasach dzieci mają wiele zabawek, sprzętów elektronicznych i znalezienie dla nich czegoś, co je zainteresuje, jest wyzwaniem zwłaszcza dla babci, która nieco inaczej spogląda na pewne sprawy.

25 Wrz 2014 W.P.
Akcja odpieluchowanie - jak się do niej przygotować?

Akcja odpieluchowanie – jak się do niej przygotować?

Trudno jest ustalić skąd bierze się strach dzieci przed korzystaniem z łazienki, a dokładniej z toalety. Wszyscy pamiętamy komedię „I kto to mówi 2” i chłopca widzącego w ubikacji wielkiego, złośliwego potwora. Rodzice, którzy są w trakcie przyuczania swoich pociech do nocnika, z pewnością potwierdzą, że obawy dzieci pozostały niezmienione.  Jak zatem przeprowadzić  bezstresowe nocnikowanie?

24 Wrz 2014 S.Z
Warsztaty wokalne w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach

Warsztaty wokalne w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach, z udziałem ambasadorki Natalii Kukulskiej


24.09.201423 września w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach odbyły się warsztaty dla najbardziej rozśpiewanych dzieci. Warsztaty przygotowała śpiewająca wolontariuszka Paulina Nasiłowska, a Natalia Kukulska pomogła je przeprowadzić.

24 Wrz 2014 S.Z
Rozbudź w dziecku ukryte zdolności

Rozbudź w dziecku ukryte zdolności

Ludzki umysł wykazuje ogromne możliwości w dziedzinie zapamiętywania, nauki i twórczego myślenia. Widać to szczególnie w przypadku ciekawych świata i pytających o wszystko dzieci. Aby zadbać o szczęśliwą i pełną radości przyszłość, warto już od kołyski starać się bacznie obserwować zachowania dziecka i odkrywać jego naturalne predyspozycje.

20 Wrz 2014 S.Z
Nowoczesne tkaniny dla alergików i wcześniaków

Nowoczesne tkaniny dla alergików i wcześniaków


Ekologiczne produkty to nie tylko moda. Obecnie nawet w tkaninach można odnaleźć substancje silnie szkodzące zdrowiu, zatem wybieranie bezpiecznych produktów staje się niemal koniecznością. Alergeny zawarte w materiałach uwalniają się stopniowo, powodując wysypki czy egzemy.

14 Wrz 2014 S.Z
Zdrowie zaczyna się od skóry

Zdrowie zaczyna się od skóry

Skóra niemowlęcia jest wyjątkowo delikatna i cienka. Wymaga o wiele więcej uwagi niż skóra dorosłych. Niemniej, zarówno skórze maluchów, jak i rodziców, mogą zaszkodzić niemal w tym samym stopniu składniki zawarte w kosmetykach konwencjonalnych, znanych z drogeryjnych półek. Doskonałym rozwiązaniem pielęgnacyjnym są kosmetyki ekologiczne. Wybierając naturalne preparaty opracowywane według przyjaznych środowisku metod ograniczamy wpływ sztucznych i szkodliwych substancji na zdrowie i życie nasze oraz naszych maleństw.

08 Wrz 2014 S.Z
Ja też pójdę do szkoły!

Ja też pójdę do szkoły!

Jesienna aura sprawia, że chętniej spędzamy czas w domu. To świetny moment by zaproponować dzieciom kreatywne zabawy przygotowujące do szkoły. Gdy starsze rodzeństwo odrabia lekcje, zachęćmy przedszkolaka do kolorowania Bazgroszytów, by nie przeszkadzał bratu lub siostrze. To dobra chwila dla nas na zagłębienie się w lekturze – w ten sposób, nie tylko możemy się odprężyć, ale również dajemy dobry przykład naszym dzieciom.

06 Wrz 2014 S.Z
Kiedy dziecko nie chce jeść

Kiedy dziecko nie chce jeść


Maluch, który grymasi przy jedzeniu to bolączka wielu mam. Jeśli dziecko odmawia posiłków, rodzice martwią się o jego zdrowie i prawidłowy rozwój, a atmosfera podczas obiadów staje się nerwowa. Co zrobić, żeby nasza pociecha chętnie próbowała nowych smaków i z uśmiechem siadała do stołu?

31 Sie 2014 S.Z
Dżem dobry szkoło !

Dżem dobry, szkoło!

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Może Twój maluch nie odlicza jeszcze dni do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, korzystając z ostatnich dni wakacji, ale Ty zapewne kompletujesz już jego szkolne podręczniki i przybory. Planując szkolną wyprawkę nie zapominaj o zawartości śniadaniówki! Z pełnym brzuszkiem dziecko ma więcej zapału do nauki!

30 Sie 2014 S.Z
Witaj szkoło! - wyprawka dla malucha

Witaj szkoło! – wyprawka dla malucha

Pierwszy dzwonek tuż tuż... Nasze maluchy wyczekują pierwszego dnia w szkole, nowych zajęć i spotkania z kolegami, a my... przygotowujemy dla nich szkolną wyprawkę. Jakie akcesoria spakować do tornistrów, by dzieci z ochotą uczestniczyły w lekcjach? Sieć sklepów KiK przygotowała bogatą ofertę artykułów, które przydadzą się zarówno młodszym, jak i starszym żakom.

18 Sie 2014 S.Z
Szafka w szkole lekarstwem dla kręgosłupa?

Szafka w szkole lekarstwem dla kręgosłupa?

Szacuje się, że ponad połowa Polaków cierpi z powodu różnych problemów z kręgosłupem.

08 Sie 2014 S.Z
Pomysłowa wyprawka na wakacje

Pomysłowa wyprawka na wakacje


Krem do opalania, nakrycie głowy i ręcznik – to podstawowe produkty, o których musimy pamiętać wybierając się na wakacje z dziećmi. Czy to jednak wystarczy, aby spędzić spokojny urlop bez niespodzianek? Jakie pomysłowe akcesoria pomogą rodzicom zorganizować udaną podróż?

08 Sie 2014 S.Z
Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce - nowy portal edukacyjny

Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce – nowy portal edukacyjny

Trudno Ci zachęcić dziecko do nauki? Zamiast podręczników woli gry komputerowe? To wcale nie musi być mankament, ale droga do sukcesu! Właśnie powstało narzędzie, które pomoże Twojemu dziecku zafascynować się nauką.

01 Sie 2014 S.Z
Jak zorganizować czas dzieciom w wakacje?

Jak zorganizować czas dzieciom w wakacje

Wakacje to okres szczególny. Dzieci cieszą się ze swobody, którą otrzymały, rodzice zaś niepokoją się, że swoboda ta może być przez nie niewłaściwie wykorzystana. Na szczęście, również w wakacje można liczyć na zajęcia dla dzieci, które pozwolą im na wartościowe wykorzystanie czasu wolnego.

30 Lip 2014 S.Z
Letnie szaleństwa z głową

Letnie szaleństwa z głową

Wysoka temperatura i promienie słońca zachęcają latem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak, aby spacer czy plażowanie w upalne dni były bezpieczne, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad – szczególnie, jeśli towarzyszą nam najmłodsi. Jak dbać o dziecko podczas upałów, aby uchronić je przed negatywnym wpływem promieni UV i odwodnieniem podpowiada dr Joanna Iwankiewicz, pediatra.

28 Lip 2014 S.Z
Chrońmy dzieci przed słońcem

Chronimy dzieci przed słońcem

Naskórek niemowląt jest niezwykle delikatny i niedojrzały. Wystarczy kwadrans spędzony na słońcu, aby pojawiły się na niej zaczerwienienia, a nawet oparzenia. Chrońmy więc nasze pociechy, ale nie blokujmy syntezy witaminy D.

24 Lip 2014 S.Z
Bambusowo znaczy zdrowo

Bambusowo znaczy zdrowo


To, czym przykrywamy dziecko, ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia i komfortu. Delikatna skóra malucha wymaga bowiem specjalnego traktowania.

21 Lip 2014 S.Z
Pieluchy wielorazowe - oszczędność i wygoda

Pieluchy wielorazowe – oszczędność i wygoda

Pieluszki to dla wszystkich rodziców podstawa wyprawki dla dziecka. Wybór tych najlepszych nie jest jednak oczywisty – możemy zdecydować się na tradycyjne, tetrowe które nie są bardzo chłonne, kosztowne jednorazowe lub popularne ostatnio wśród młodych mam – pieluchy wielorazowe.

16 Lip 2014 S.Z
Stawiajmy na kreatywność!

Stawiajmy na kreatywność!

Odważne w wyrażaniu swoich poglądów, samodzielne w myśleniu, zaradne, pomysłowe, ciekawe nowych aktywności i wyzwań - tak można opisać dziecko, które, gdy dorośnie, z pewnością poradzi sobie w niełatwych i bardzo zmiennych realiach XXI wieku. Jedną z najważniejszych kompetencji, która pomoże mu w tym, jest kreatywność. Budujące jest to, że każdy z nas się z nią rodzi. Jeśli tylko jest właściwie rozwijana, leży u podstaw dużych osiągnięć. Kluczowy jest tu proces edukacji i to już od najmłodszych lat.

12 Lip 2014 S.Z
Sposób na wakacje

Sposób na wakacje

Rozpoczęły się wakacje, jednak z różnych powodów duża część dzieci pozostanie w swoich rodzinnych domach. Główną przyczyną, dla której nie mogą one skorzystać z letniego wypoczynku jest brak dostatecznych środków finansowych. Co w takiej sytuacji może być alternatywą dla nudy i samotności? Warto zwrócić uwagę na bezpłatne półkolonie, zajęcia czy warsztaty organizowane w miastach między innymi przez świetlice socjoterapeutyczne.

11 Lip 2014 S.Z
Ale jazda - Twój wnuk zapomni co to nuda

Ale jazda - Twój wnuk zapomni co to nuda!

Jak zachęcić malca do zabawy na świeżym powietrzu? Oto jest pytanie. Okazuje się bowiem, że w dobie komputerów, laptopów i tabletów nie tak łatwo zaktywizować najmłodszych i przekonać ich, że zabawa na świeżym powietrzu może być cool. Młodym rodzicom z pomocą przychodzą producenci zabawek i gadżetów dla juniorów. Pozostaje tylko jedno pytanie - co wybrać, aby kilkulatek świetnie się bawił przez cały dzień i zapomniał, co to nuda?

06 Lip 2014 S.Z
Kąpiemy noworodka

Kąpiemy noworodka

Kąpiel noworodka powinna być krótka, ale też przyjemna. W tym celu należy odpowiednie preparaty myjące dobrać do wieku dziecka oraz typu jego skóry.

05 Lip 2014 S.Z
Już śpię sam

Już śpię sam


Nauka samodzielnego zasypiania nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Dzieci zwykle nie rozumieją, dlaczego w ich poukładanym świecie nagle zachodzą takie zmiany. Jak pomóc maluchowi w nabyciu tej ważnej i potrzebnej umiejętności? I co robić, aby nauka zaspania nie spędzała snu z powiek młodym rodzicom?

04 Lip 2014 S.Z
Logopedyczne SOS, czyli kiedy wybrać się z dzieckiem do specjalisty

Logopedyczne SOS, czyli kiedy wybrać się z dzieckiem do specjalisty


Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko jak najszybciej i jak najlepiej opanowało trudną sztukę mówienia. Prawdziwe obawy pojawiają się, gdy jednak maluch nie wykazuje chęci do wyrażania swoich myśli lub porozumiewania się w sposób zrozumiały dla innych. O tym czy i kiedy najlepiej udać się do specjalisty opowiada Aleksandra Listwoń – neurologopeda z wrocławskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla.

28 Cze 2014 S.Z
Z maluchem pod namiotem

Z maluchem pod namiotem


Wakacje pod namiotem to świetny pomysł na letnią, rodzinną wyprawę. Nie dość, że pozwala cieszyć się pięknem natury, zdobyć doświadczenia, o które trudno na co dzień, to dodatkowo stwarzają niepowtarzalną okazję, aby pobyć ze sobą tak naprawdę i sprawdzić się w niecodziennych warunkach i okolicznościach.

24 Cze 2014 S.Z
Przedszkole dla dzieci z cukrzycą

Przedszkole dla dzieci z cukrzycą

Od 1 września 2014 czynne będzie pierwsze w Polsce niepubliczne przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1.

24 Cze 2014 S.Z
Sen naszych pociech

Sen naszych pociech

Od momentu narodzin pragniemy aby nasze dzieci spokojnie przesypiały długie godziny. To chwile w których ciało odzyskuje energię tak potrzebną do intensywnego rozwoju. Podczas snu nasze dzieci także intensywnie rosną, a cały organizm ma czas aby regulować najważniejsze funkcje. Nie możemy również pominąć faktu, że w czasie gdy nasze pociechy bezpiecznie odpoczywają i my odnajdujemy czas dla siebie.

18 Cze 2014 S.Z
Dziecko w chuście - jak je ubrać?

Dziecko w chuście – jak je ubrać?

Zawiązywanie dziecka w chuście staje się coraz bardziej popularne. Wiele matek chwali sobie takie rozwiązanie jako bardziej wygodne niż wózek, a dzieci lubią być tak blisko skóry rodzica. Jednak noszenie dziecka w chuście wymaga wiedzy i wprawy.

13 Cze 2014 S.Z
Pierwsze odwiedziny u noworodka

Pierwsze odwiedziny u noworodka

Po powrocie do domu z nowonarodzonym dzieckiem rodzice mogą spodziewać się licznych odwiedzin rodziny i znajomych. Każdy chce zobaczyć maleństwo i każdy zazwyczaj przychodzi z jakimś upominkiem. Nie wszystkie prezenty są jednak trafione.

30 Maj 2014 S.Z
IV edycja konkursu EDUeko rozstrzygnięta !

IV edycja konkursu EDUeko rozstrzygnięta!


Przedszkole z Nowej Huty ponownie najbardziej ekologiczne

85 przedszkoli stanęło do walki o tytuł najbardziej ekologicznego w Krakowie w IV edycji konkursu EDUeko. Zaciętą rywalizację po raz drugi z rzędu wygrało Samorządowe Przedszkole nr 104 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Księcia. II miejsce przyznano Przedszkolu Samorządowemu nr 34, a III - Przedszkolu Samorządowemu nr 176.

27 Maj 2014 S.Z
Czym skorupka za młodu nasiąknie...

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE....


Wyniki badań poświęconych procesom zachodzącym w mózgach małych dzieci czynią to przysłowie jeszcze bardziej uzasadnionym. Udowodniono bowiem, że od urodzenia do 6 roku życia ludzki mózg ma największą w życiu, wprost nadzwyczajną zdolność do przyswajania wiedzy. Ten czas nie tylko warto, ale trzeba dobrze wykorzystać.

24 Maj 2014 S.Z
Lark SmartKid 7 - czyli edukacyjny - multimedialny tablet dla najmłodszych

Lark SmartKid 7 - czyli edukacyjno-multimedialny tablet dla najmłodszych

Już 26 maja w ofercie firmy Lark pojawi się SmartKid 7 - tablet stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach elektroniki. Dzięki zainstalowanym na urządzeniu programom i aplikacjom, dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. Produkt jest rekomendowany przez stację MiniMini+.

23 Maj 2014 S.Z
Kocyk i kołderki dla niemowląt. Poznaj najnowsze trendy!

Kocyki i kołderki dla niemowląt. Poznaj najnowsze trendy!

To, czym otulamy naszą pociechę, naprawdę ma znaczenie. Chodzi wszak o to, aby niemowlę czuło się dobrze, wygodnie, komfortowo, by nie doskwierał mu chłód czy zbyt wysoka temperatura.

22 Maj 2014 S.Z
Wartość dotyku, czyli dlaczego warto masować dzieci

Wartość dotyku, czyli dlaczego warto masować dzieci


Masaż kojarzy się nam z zabiegami relaksacyjnymi i upiększającymi, chociaż to przede wszystkim jedna z form fizjoterapii. Stosowany u dzieci ma właściwości terapeutyczne, stymulujące oraz wspomagające ich właściwy rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny. O tym, jak duże znaczenie ma masaż zarówno dla dzieci zdrowych jak i borykających się z poważnymi wadami rozwojowymi, opowiada Tetiana Dębska – masażystka z Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla.

22 Maj 2014 S.Z
Na straży snu

Na straży snu


Monitory oddechu bywają nazywane strażnikami snu. I nie ma w tym określeniu ani trochę przesady. To właśnie dzięki tym urządzeniom świeżo upieczone mamy mogą spać spokojnie, nie obawiając się, że maluch w czasie snu przestanie oddychać.

20 Maj 2014 S.Z
Wiosenny wyjazd z maluszkiem - składane łóżeczko

Wiosenny wyjazd z maluszkiem


Nadchodzi czas wiosenno-letnich wyjazdów. A wraz z nim pojawia się pytanie- jak odpowiednio przygotować się do kilkudniowego pobytu z maluchem z dala od domu? Co ze sobą zabrać? Bez czego ani rusz?

12 Maj 2014 S.Z
Jak chronić dziecko przed wiosennym słońcem?

Jak chronić dziecko przed wiosennym słońcem?

Wielu rodziców zwraca uwagę na ochronę skóry dziecka przed słońcem głównie latem, kiedy szkodliwe promieniowanie jest najsilniejsze. W rzeczywistości jednak powinno się o tym pamiętać przez cały rok. Agito.pl podpowiada, jak w kilku prostych sposobach zadbać o delikatną skórę malucha.

09 Maj 2014 S.Z
Jaki kocyk dla dziecka?

Jaki kocyk dla dziecka


Jaki powinien być kocyk, którym będziemy codziennie otulać naszą pociechę? Najlepszej jakości. Co to oznacza w praktyce?

07 Maj 2014 S.Z
Co dać w prezencie na komunię?

Co dać w prezencie na komunię?

Pierwsza komunia, prócz swojego oczywistego wymiaru religijnego, kojarzy się dzieciom głównie z prezentami. Większość z nas wspomina swoje zegarki, rowery, czy komputery stacjonarne otrzymane z tej okazji.

30 Kwi 2014 S.Z
Trzy światy podarunków komunijnych

Trzy światy podarunków komunijnych

Pierwsza komunia święta to duże przeżycie dla dzieci, ale też wyzwanie dla rodziców i... gości. Tym ostatnim sen spędzają z powiek prezenty. Odnaleźć się w gąszczu tego, co oferują nam sklepy, zadowolić najmłodszych, a przy tym nie zbankrutować nie jest łatwo, ale z małą podpowiedzią specjalistów można znaleźć coś na każdą kieszeń.

29 Kwi 2014 S.Z
Spacery z dzieckiem - jak wybrać odpowiedni wózek?

Spacery z dzieckiem- jak wybrać odpowiedni wózek?


Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to dla wielu przyszłych i obecnych rodziców wyzwanie na miarę wyboru samochodu. Wybór tak samo ważny, co niełatwy.

27 Kwi 2014 S.Z
Jak dbać o wrażliwą skórę małego dziecka?

Jak dbać o wrażliwą skórę małego dziecka?

Czy wiesz, że skóra małego dziecka ma inną budowę niż u osób dorosłych? W pierwszych trzech latach życia dziecka jego skóra nie stanowi pełnej bariery ochronnej dla organizmu i jest niezwykle podatna na podrażnienia.

26 Kwi 2014 S.Z
Wiosenne aktywności dla dzieci

Wiosenne aktywności dla dzieci


Dzieci jak nikt inny potrzebują ruchu. Ogólnie przyjęta norma dotycząca aktywności ruchowej dla dzieci przedszkolnych i szkolnych wynosi od 2 do 4 godzin dziennie. Po długim okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze pociechy mają ograniczony dostęp do aktywności na świeżym powietrzu, w końcu nadeszła wiosna. Jak najlepiej ją wykorzystać?

23 Kwi 2014 S.Z
Dziecięca fantazja na świątecznym stole

Dziecięca fantazja na świątecznym stole


Można malować pisanki, można też wyklejać świąteczne kartki z życzeniami. Wielkanoc to niezwykła okazja, by obudzić w dzieciach kreatywność i zaproponować im oryginalne aktywności plastyczne. Jak przydać koloru Świętom?

17 Kwi 2014 S.Z
Wielkanocne zabawy z Bazgroszyt.pl

Wielkanocne zabawy z Bazgroszyt.pl

Wielkanoc już za chwilę. Z kolorowankami przygotowanymi przez edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl sprawisz, że będzie jeszcze bardziej kolorowa!

14 Kwi 2014 S.Z
Propozycje zabaw w ogrodzie, które pobudzą rozwój Twojego dzicka

Propozycje zabaw w ogrodzie, które pobudzą rozwój Twojego dziecka

Jak sprawić, by dziecko nie nudziło się podczas zabawy w ogrodzie, a przy okazji rozwijało swoją wyobraźnię? Pomysłów jest mnóstwo - zabawa w specjalnym, kolorowym domku, radosne jeżdżenie na hulajnodze, wygłupy na trampolinie oraz to, co uwielbiają wszystkie dzieci – zabawa w piaskownicy.

04 Kwi 2014 S.Z
Pierwsze literki dla najmłodszych dzieci z Bazgroszyt.pl

Pierwsze literki dla najmłodszych dzieci z Bazgroszyt.pl

Już od najmłodszych lat dziecko może poprzez rysowanie i malowanie trenować rączkę i w ten sposób przygotowywać ją do nauki pisania. Najmłodsze przedszkolaki chcą już odkrywać świat literek i chętnie malują i kolorują.

31 Mar 2014 S.Z
Hopla dla zdrowia - nowe centrum rehabilitacji dla dzieci we Wrocławiu

Hopla dla zdrowia – nowe centrum rehabilitacji dla dzieci we Wrocławiu


Nie ma nic ważniejszego dla rodzica, niż zdrowie jego dziecka. Niestety bywa jednak tak, że już od pierwszych dni życia najmłodsi muszą zmagać się z ciężkimi schorzeniami. To właśnie dla tych małych wojowników i ich opiekunów powstało we Wrocławiu nowe Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla.

17 Mar 2014 S.Z
Jaki rożek dla wnusia?

Jaki rożek dla malucha?

Rożek niemowlęcy to stały element wyprawki malucha. Używany od dziesiątek lat, bezustannie udoskonalany, dziś jest produktem wprost idealnym. Rekomendują go nasze babcie i mamy, polecają lekarze i położne. Dlaczego rożek jest tak ważny? Jaką pełni funkcję? Czy da się go czymś zastąpić?

26 Lut 2014 Administrator
Gdy dzieci się nudzą

Gdy dzieci się nudzą


Zorganizowanie atrakcji dla dziecka, które roznosi energia, to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli do dyspozycji mamy kilka wolnych dni. Oto kilka pomysłów zajęć dla urwisów.

21 Lut 2014 S.Z.
Nie taka kąpiel straszna - przypomnienie dla Babć

Nie taka kąpiel straszna - przypomnienie dla Babć.

Pierwsze dziecko sprawia, że młodzi rodzice poznają życie razem z nim – na nowo. Wszystkiego uczą się wraz z maleństwem, bo odkąd pojawiło się na świecie, przeorganizowało ich plan dnia i priorytety. Szczególnie obawiamy się pierwszej kąpieli, reakcji dziecka na wodę i kosmetyki, a także własnej zręczności. Czy to na pewno aż tak trudne?

04 Lut 2014 S.Z.
Maturzyści na start - Babciu - porozmawiaj szybko z wnukiem, ostatni moment!!!

Maturzyści na start

W zeszłym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 365 tys. uczniów. Tegoroczni maturzyści ostateczną deklarację dotyczącą przedmiotów zdawanych na maturze muszą złożyć do 7 lutego 2014 roku. Matura to pierwszy krok w dorosłe życie, kolejnym jest wybór kierunku studiów. Co zrobić, by swojej decyzji nie żałować? Porozmawiajcie Drogie Babcie ze swoimi wnuczętami i tymi które maturę będą zdawały w tym roku i tymi co w przyszłym.

03 Lut 2014 S.Z.
Sposób na dziecięce lęki i koszmary nocne

Sposób na dziecięce lęki i koszmary nocne

Dzieci w wieku wczesno przedszkolnym – dwóch – trzech lat zaczynają wykazywać objawy nocnych lęków. Często mówią, że w ich pokoju mieszkają potwory i nie chcą tam spać. Dzieje się tak zazwyczaj z kilku powodów.

02 Lut 2014 S.Z.
Na sanki z małym dzieckiem - o czym nie zapomnieć

Na sanki z małym dzieckiem – o czym nie zapomnieć

Zima to jedna z ulubionych pór roku wielu dzieci. Zabawy w śniegu sprawiają niezwykłą frajdę maluchom. Rodzice natomiast często się martwią, czy dziecko się nie przeziębi. Tymczasem nie ma się czego obawiać – wystarczy ubrać dzieci z głową, żeby nie wywołać przeziębienia.

29 Sty 2014 S.Z.
Bajkowe ferie bez śniegu

Bajkowe ferie bez śniegu


Lepienie bałwana, bitwy na śnieżki, jazda na nartach, sankach, dętce czy jabłuszku. Z tym przede wszystkim kojarzą się ferie zimowe. A jeśli w czasie tegorocznej przerwy nie będzie śniegu? Czym wtedy zająć dziecko?

29 Sty 2014 S.Z.
Wesoła kąpiel dziecka w wannie

Wesoła kąpiel dziecka w wannie

Kąpiel nie musi być wcale przykrym codziennym obowiązkiem. Można z niej zrobić miły rytuał na zakończenie dnia.

16 Sty 2014 S.Z.
Wielkie marzenie małej dziewczynki - być baletnicą

Baletnicą być, czyli wielkie marzenie małej dziewczynki

Każda mała dziewczynka przechodzi taki etap w swoim życiu, kiedy marzy o zostaniu baletnicą i występowaniu na scenie. Warto wspierać dziecko w nauce tej pięknej sztuki, ponieważ niesie ona za sobą wiele korzyści nie tylko zdrowotnych, ale także kształtujących charakter.

15 Sty 2014 S.Z.
Jak dbać o zęby dzieci?

Jak dbać o zęby dzieci?

Pojawienie się pierwszego ząbka u dziecka to bardzo ważne wydarzenie. W tym momencie wielu rodziców zastanawia się jak dbać o zęby swojej pociechy by jak najdłużej były zdrowe.

14 Sty 2014 S.Z.
Pierwszy tablet dla dzieci z systemem Android na platformie Intel

Intel, Fuhu i DreamWorks prezentują pierwszy tablet dla dzieci z systemem Android na platformie Intel

Tablet DreamTab z procesorem Intel otwiera przed najmłodszymi użytkownikami świat nowoczesnych technologii

11 Sty 2014 S.Z.
Jak wybrać plecak dla Wnuczka

Jak wybrać plecak dla Wnuczka

Jak wiadomo małe dzieci mają mnóstwo swoich skarbów – chociaż dla nas, dorosłych te same rzeczy nie będą miały już tak dużej wartości.

06 Sty 2014 S.Z.
Jak zadbać o skórę wnuka na zimę?

Jak zadbać o skórę dziecka zimą?

Zimą, delikatna skóra dziecka narażona jest na podrażnienia, odparzenia i odmrożenia. Dlatego w tym czasie wymaga szczególnej troski. Agito.pl przygotowało mini poradnik dotyczący pielęgnacji skóry dziecka zimą.

22 Gru 2013 S.Z.
Podaruj dziecku kreatywny prezent

Podaruj dziecku kreatywny prezent

Chcesz, by Twoje dziecko było zdolne, pomysłowe i śmiało szło przez życie? Rozwijaj jego kreatywność! W okresie świąteczno – noworocznym będziecie mieć na to dużo czasu i okazji. Podaruj mu prezent, który zapewni dobrą zabawę i rozwinie kreatywność i wyobraźnię malucha.

21 Gru 2013 S.Z.
Pierwsze wspólne Święta

Pierwsze wspólne Święta

Tradycyjne Święta zazwyczaj co roku odbywają się podobnie – jest to czas by spotkać się z rodziną, porozmawiać, pokolędować. Jednak ten czas wygląda zupełnie inaczej gdy w rodzinie pojawi się nowa, malutka osoba.

21 Gru 2013 S.Z.
Chcesz kupić łyżwy wnukowi? Przeczytaj na co zwrócić uwagę przy zakupie

Na co zwracać uwagę przy zakupie łyżew?


Jazda na łyżwach cieszy się coraz większą popularnością. To drugi, tuż po narciarstwie, najchętniej uprawiany przez Polaków sport zimowy. Niemal w każdym polskim mieście lub miejscowości znajduje się lodowisko, na którym szusują zarówno młodsi jak i nieco starsi amatorzy sportów zimowych.

08 Gru 2013 S.Z.
Jak stymulować prawidłowy rozwój wzroku dziecka?

Jak stymulować prawidłowy rozwój wzroku dziecka?

Noworodki widzą obraz bardzo zamazany i niewyraźny. Rozwój wzroku trwa stosunkowo długo i następuje etapami.

03 Gru 2013 S.Z.
Czym się kierować przy wyborze prezentu mikołajkowego dla przedszkolaka?

Czym się kierować przy wyborze prezentu mikołajkowego dla przedszkolaka?

Zbliża się grudzień, a wraz z nim Mikołajki – jedno z najbardziej lubianych przez dzieci świąt. Wybierając prezent mikołajkowy dla przedszkolaka, pamiętajmy, aby zabawka nie tylko sprawiała dziecku radość, ale i skutecznie wspierała jego rozwój. Wiek od 3 do 5 lat to czas intensywnego rozwoju, zarówno pod względem intelektualnym, jak i motorycznym.

02 Gru 2013 S.Z.
Kreatywne zabawki na jesienne wieczory

Kreatywne zabawy na jesienne wieczory

W długie jesienne wieczory dzieci często dopada nuda. Jak zapewnić im rozrywkę, która będzie nie tylko zabawą, ale także nauką? Wybieraj kreatywne zabawki, które uczą i rozwijają zainteresowania.

27 Lis 2013 S.Z.
Zostań czarodziejem w swoim domu! Czaruj z dzieckiem!

Zostań czarodziejem w swoim domu! Czaruj z dzieckiem!

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny i noworoczny. W tym czasie będziemy spotykać się z rodziną, świętować i radować się miłymi chwilami. Będzie też dużo czasu, na to aby zacieśnić więzi ze swoimi dziećmi, z uwagi na to, że maluchy nie będą musiały uczęszczać na zajęcia szkolne czy przedszkolne, a rodzice wychodzić do pracy.

25 Lis 2013 S.Z.
Dziecko taksówką do domu - ciekawa propozycja

Podróżowanie taksówkami z dziećmi może być bezpieczne i przyjemne

Wielu rodziców obawia się przewożenia swoich dzieci taksówkami. Pojawia się wówczas wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i komfortu jazdy ich pociech. Szukają innych rozwiązań, traktując usługi korporacji taksówkowych jako ostateczność.

22 Lis 2013 S.Z.
Jak rozwijać kreatywność dziecka ?

Jak rozwijać kreatywność dziecka?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe, mądre i ... kreatywne. Co to znaczy?

21 Lis 2013 S.Z.
Jak ukoić płacz noworodka ?

Jak ukoić płacz noworodka?

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny wszyscy się cieszą, jednak trzeba pamiętać o tym, że wraz z narodzinami dziecka przybywa nam nowych obowiązków, a także i trosk. Najwięcej trosk rodzicom małego dziecka przynosi jego płacz, gdyż na początku nie do końca wiemy, dlaczego maleństwo płacze.

18 Lis 2013 S.Z.
Przytulajmy nasze dzieci... na zdrowie !

Przytulajmy nasze dzieci... na zdrowie!

Przytulanie dzieci jest szczególnie ważne w nadchodzących miesiącach. Według ekspertów, którzy wzięli udział w badaniach [1] przeprowadzonych na potrzeby kampanii Przytulenie ma znaczenie , dzieci obdarzane czułością łatwiej i szybciej pokonują infekcje, które przytrafiają się jesienią i zimą.

15 Lis 2013 S.Z.
Zimowe spacery pełne radości i ciepła

Zimowe spacery pełne radości i ciepła

Kiedy przychodzi zimowa pora, a co najważniejsze spadnie śnieg, najwięcej radości mają nasze pociechy. Mogą wtedy bezkarnie hasać po białej puchowej pierzynie, jaka otula wtedy świat, jeździć na sankach, lepić bałwany, ale także robić „anioły" lub „orły" na śniegu. Aby takie zabawy dawały im radość, ale i były bezpieczne dla ich zdrowia, każdy rodzić powinien odpowiednio zadbać o stosowny ubiór dla swojego dziecka.

14 Lis 2013 S.Z.
Jak ulżyć dziecku w czasie ząbkowania ?

Jak ulżyć dziecku w czasie ząbkowania?

Ząbkowanie to dla dziecka bardzo bolesny proces. Oczywiście każdy maluch inaczej go przechodzi. U jednych dzieci występuje wyłącznie rozdrażnienie i dyskomfort spowodowany wyżynaniem się pierwszych ząbków.

12 Lis 2013 S.Z.
Co zrobić by Twoje dziecko pokochało naukę języka angielskiego oraz co to są Zwierzostwory ? ?

Co zrobić, by Twoje dziecko pokochało naukę języka angielskiego?


Uczenie języka drugiej osoby zawsze jest swego rodzaju wyzwaniem. W szczególności, jeśli uczymy dzieci. Zwłaszcza swoje dzieci. Trzeba wówczas zmierzyć się nie tylko z tym, że dziecko nie będzie chciało/ umiało siedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższy czas, gdyż nie będzie czuło takiego reżimu jak w szkole czy przedszkolu, ale też z tym, jak zachęcić malucha do poznawania nowych, obco brzmiących słówek.

10 Lis 2013 S.Z.
Otul dziecko muślinem

Otul dziecko muślinem

Jako pierwsze muślinu bawełnianego – jednej z najstarszych tkanin na świecie używały cywilizacje zamieszkujące Dolinę Indusu już ponad 7000 lat temu. Starożytni Egipcjanie używali tego materiału do przewijania dzieci, ale i noszenia ich.

08 Lis 2013 S.Z.
Nie taka zima zła...

Nie taka zima zła...


Nieuchronnie zbliżają się zimowe miesiące. Długie spacery z maluszkiem i szalone zabawy na świeżym powietrzu zastąpimy domowymi igraszkami. Pamiętajmy, by odpowiednio zadbać o delikatną skórę dziecka, która tuż po urodzeniu nie jest jeszcze w pełni dojrzała, zarówno pod względem budowy, jak i czynności ochronnych.

06 Lis 2013 S.Z.
Dwujęzyczność jest bezpieczna

Dwujęzyczność jest bezpieczna


Co roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego rodzi się dyskusja na temat zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Często pojawia się w niej zagadnienie nauki języków obcych. Rodzice zastanawiają się, kiedy najlepiej ją rozpocząć. Sprawdzamy, co w tej kwestii mają do powiedzenia naukowcy.

04 Lis 2013 S.Z.
Gadżety do wózka dziecinnego

Gadżety do wózka, które przydadzą się na spacerze

Bardzo często, kiedy mamy małe dziecko musimy udać się na zakupy, załatwić kilka spraw, czy po prostu cieszyć się spacerem z maluchem, nawet jeśli jest niepogoda, czy ogromne upały. Wózki w wersji podstawowej niekiedy nie zawierają dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają spacerowanie i robienie sprawunków razem z pociechą. Dlatego warto wiedzieć, które z nich mogą się przydać i dowiedzieć się czy producent wózków oferuje je w zestawie, czy też trzeba będzie zakupić je osobno.

22 Paź 2013 S.Z.
Zabawki edukacyjne - jakie wybrać dla Waszego Wnuka?

Zabawki edukacyjne – jakie wybrać dla Waszego Wnuka?

Producenci zabawek edukacyjnych dla dzieci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych i lepszych zabawek, które niejednokrotnie są bardzo zaawansowane pod względem technologicznym. Jednak okazać się może, że zabawki proste w swojej konstrukcji mogą być równie ciekawe dla dzieci i dawać im wiele radości z zabawy, która jednocześnie pozwoli im zdobyć nowe umiejętności.

18 Paź 2013 S.Z.
Nie tylko dodawanie i mnożenie

Nie tylko dodawanie i mnożenie


O przydatności matematyki najlepiej można się przekonać, analizując nasze życie codzienne. Podliczanie domowego budżetu, porównywanie ofert kredytowych, szacowanie ile puszek farby potrzeba do pomalowania ścian. Wykonywania tych działań uczymy się już w szkole podstawowej. Jednak to nie wszystkie przydatne kompetencje, które rozwija w nas nauka matematyki.

18 Paź 2013 S.Z.
Konik na biegunach - zabawki z duszą

Zabawki z duszą – jakie zabawki z naszego dzieciństwa warto pokazać dzieciom?

Zabawki, jakie pamiętamy ze swojego dzieciństwa posiadały dusze. Niejeden rodzic z rozrzewnieniem wspomina swoje ulubione misie, czy też lalki, które bardzo często były niezwykłą pamiątką, którą ktoś dla nas zrobił.

14 Paź 2013 S.Z.
Przytulić, nie przytulić...

Zdrowie, szczęście i rozwój dziecka jest tylko w Twoich rękach


Przytulanie dzieci spotyka się z coraz większą liczbą barier, mimo iż niesie za sobą morze korzyści. Maluchy obdarzane czułością są bardziej otwarte, inteligentne i szybciej zdrowieją – to najważniejsze wnioski płynące z ogłoszonych wyników badania instytutu ARC Rynek i Opinia, przeprowadzonego na zlecenie marki Oilatum Baby.

14 Paź 2013 S.Z.
Problemy z matmą? Znajdź przyczynę.

Problemy z matmą? Znajdź przyczynę.


Kiedy nasze dziecko skarży się na problemy z matematyką, podejmujemy różne kroki, aby mu pomóc. Zrzucamy winę na niekompetentnego nauczyciela, sami próbujemy tłumaczyć zadania, zapisujemy je na korepetycje. Jednak aby nasze działania odniosły skutek, należy zacząć od obiektywnej oceny możliwości dziecka i obszarów jego rozwoju.

12 Paź 2013 S.Z
Po co przedszkolakom zajęcia?

Po co przedszkolakom zajęcia?


Zamieszanie wokół nadprogramowych zajęć w przedszkolach trwa od początku roku szkolnego, kiedy to rodzice usłyszeli, że ze względu na nowe przepisy, z placówek znikną dodatkowe zajęcia: angielski, rytmika, karate i inne. Zmiana wywołała falę protestów. Rodzice piszą petycje i poszukują metod obejścia prawa. Czy słusznie? Czy zajęcia dodatkowe w przedszkolach są w ogóle potrzebne?

03 Paź 2013 S.Z.
Jak kreatywnie poznawać Alfabet...

Jak kreatywnie poznawać Alfabet, czyli śladami wielkiego poety Juliana Tuwima z Bazgroszyt.pl

„Abecadło z pieca spadało ..." Kto z nas nie pamięta tego początku ... Szczególnie teraz na początku roku szkolnego, kiedy jako rodzice myślimy o szkolnej ławce, książkach, zeszytach, piórnikach i kredkach ...

02 Paź 2013 S.Z.
Zabawki naturalne - poleca psycholog

Zabawki naturalne

Naturalne zabawki wracają do łask. Coraz więcej rodziców interesuje się czym bawi się ich dziecko i jaki to ma wpływ na jego rozwój. Zabawki takie, jakie były znane kiedyś - ludziki z żołędzi, lalki szmaciane i drewniane klocki to najlepszy wybór dla dziecka, ponieważ takie właśnie zabawki- nieskomplikowane i dające pole do popisu wyobraźni - najlepiej rozwijają pomysłowość i inteligencję.

01 Paź 2013 Marta Cyprys - Gaudyn
Pożegnanie z pieluchami

Pożegnanie z pieluszkami

Chociaż trudno w to uwierzyć każde dziecko prędzej czy później przestaje korzystać z pieluch. Odpieluchowywanie wymaga często dobrej strategii, dużo cierpliwości i odrobinę sprytu. Co zrobić, aby skutecznie, a jednocześnie łagodnie przejść od etapu pieluszek do etapu nocnika?

28 Wrz 2013 S.Z.
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka? - wybieramy urządzenie monitorujące dziecko

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka? – wybieramy urządzenie monitorujące dziecko

Już od pierwszych chwil życia rodzice otaczają staranną opieką swoje dzieci. Każdy rodzic pragnie maleństwu zapewnić komfortowe i zarazem bezpieczne warunki życia. Oczywiście najważniejsze jest wyposażenie dziecięcego pokoju.

27 Wrz 2013 S.Z.
Samodzielny przedszkolak

Samodzielny przedszkolak


Przedszkole to zupełnie nowy etap w życiu dziecka. Jednym z kamieni milowych w rozwoju jest nauka samodzielności – zakładanie ubrania, korzystanie z toalety, mycie rąk, jedzenie bez lub z niewielką pomocą innych.

27 Wrz 2013 S.Z.
Odporność dziecka - prawdy i mity

Odporność dziecka – prawdy i mity

Dla każdego rodzica zdrowie jego pociechy jest najważniejsze. Warto pamiętać, że układ odpornościowy dziecka kształtuje się i rozwija od momentu narodzin aż do 12 roku życia. Zanim więc osiągnie pełnię możliwości, maluch narażony jest na liczne infekcje. Z zapobieganiem nawracającym przeziębieniom wiąże się wiele mitów, dlatego warto zapoznać się z kilkoma faktami, dotyczącymi tego tematu.

21 Wrz 2013 S.Z.
Zwróć uwagę czym bawi się Twoje dziecko

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko


Przeprowadzone kontrole na polskim rynku zabawek wykazały liczne nieprawidłowości. Na produktach brakuje najczęściej wymaganych przez prawo ostrzeżeń, certyfikatów Unii Europejskiej, informacji o producencie lub zawierają drobne elementy, które łatwo odłączyć. Dlatego ważne, by rodzicom nie zabrakło wyobraźni i przy zakupie artykułów dla dzieci kierowali się nie tylko walorami estetycznymi, ale także bezpieczeństwem swoich pociech.

21 Wrz 2013 S.Z.
Plan zajęć pozaszkolnych

Plan zajęć pozaszkolnych


Szkoły i przedszkola wznowiły właśnie pracę po wakacyjnej przerwie. Rodzice stanęli przed koniecznością rozplanowania grafiku swoich pociech. Ze względu na stale poszerzającą się ofertę zajęć pozalekcyjnych to coraz trudniejsze zadanie. Co wybrać i czym się kierować? Analizujemy wybory rodziców.

18 Wrz 2013 S.Z.
Za pan brat z matematyką od najmłodszych lat

Za pan brat z matematyką od najmłodszych lat


Wśród tegorocznych maturzystów, co szósty nie zdał egzaminu dojrzałości z obowiązkowej matematyki, a średni wynik tych, którym się udało to 55%. Od lat matematyka sprawia uczniom najwięcej problemów. Czy istnieje jakiś sposób, aby to zmienić? W jakim wieku dziecko powinno zacząć oswajać się z nauką, aby osiągać sukcesy w przyszłości?

14 Wrz 2013 S.Z.
Maluch na kursie językowym

Maluch na kursie językowym


Kiedy jest dobry moment na rozpoczęcie przygody z językiem obcym? Czy to prawda, że im wcześniej zapiszemy dziecko na kurs, tym lepiej? I jaki język wybrać?

12 Wrz 2013 S.Z.
Gry Alias Party Wielki Zakład i Brian Box Matematyka - nowośći gier planszowych

Gry Alias Party Wielki Zakład i Brain Box Matematyka
- nowości od ALBI Polska

Firma ALBI Polska, dystrybutor gier planszowych, prezentów i opakowań, wprowadza na rynek dwie nowości. Są to gry: planszowa - Alias Party Wielki Zakład oraz edukacyjna - Brain Box Matematyka. Pierwsza integruje poprzez zabawę, rozwija umiejętności twórcze, słowne i ruchowe.

05 Wrz 2013 S.Z.
W jaki sposób wspomóc rozwój dziecka?

W jaki sposób wspomóc rozwój dziecka?

Najlepszym sposobem, w jaki możemy pomóc dziecku w rozwoju, zarówno umysłowym jak i ruchowym jest zabawa, szczególnie w początkowych etapach jego życia.

30 Sie 2013 S.Z.
Giga kolorowanka od Bazgroszyt.pl

GIGA kolorowanka od Bazgroszyt.pl


Bazgroszyt.pl zaprasza do kreatywnego GIGA rysowania! Karty do rysowania w wieeeelkim formacie (arkusz 120 x 82 cm!) to jeszcze lepszy rozwój wyobraźni dziecka i więcej zabawy.

22 Sie 2013 S.Z.
Łóżeczko turystyczne nie tylko w podróży

Łóżeczko turystyczne nie tylko w podróży

Łóżeczko to jeden z pierwszych zakupów, którego dokonują rodzice dla swojego maleństwa. Maluszek powinien mieć przytulny kącik, w którym będzie czuł się dobrze, a rodzice z kolei muszą być pewni, że ich dziecko jest bezpieczne. Coraz częściej wybieramy zamiast tradycyjnych drewnianych, łóżeczka turystyczne. Co zyskujemy wybierając taki mebelek?

20 Sie 2013 S.Z.
Nauka siadania

Nauka siadania – kolejny „milowy" krok w rozwoju ruchowym Twojego wnuka

Można śmiało powiedzieć, że nauka siadania dla niemowlęcia jest krokiem milowym w jego rozwoju. Oczywiście proces ten rozłożony jest w czasie i od pierwszych prób podnoszenia ciała do momentu samodzielnego siadania daleka droga, jednakże każdy rodzić poprzez odpowiednie ćwiczenia i używanie bezpiecznych akcesoriów może ułatwić naukę siadania dziecku. Pamiętać też trzeba, że taka nauka nie może obyć się bez dobrej zabawy.

13 Sie 2013 S.Z.
Jak wspomóc rozwój noworodka i niemowlaka

W jaki sposób wspomóc rozwój noworodka i niemowlaka?

Często rodzice zastanawiają się, w jaki sposób wspomóc rozwój swojego małego dziecka. W przypadku noworodków i niemowlaków z pewnością warto wykorzystać ich chęć poznawania świata – tego, co dla nich nowe i ciekawe. Wspomaganie poprzez zabawę rozwoju zmysłu wzroku i dotyku oraz koordynacji ruchowej daje najlepsze efekty i sprawia przyjemność dziecku jak i rodzicowi.

08 Sie 2013 S.Z.
Pożegnanie z butelką

Pożegnanie z butelką

Odzwyczajenie dziecka od picia z butelki może stanowić nie lada wyzwanie dla rodziców. Jest to podobny proces do tego, kiedy odzwyczaja się dziecko od piersi. Musi być przeprowadzony stopniowo. Pamiętać też trzeba, żeby nie robić nic na siłę, gdyż maluch może się znacznie zniechęcić i zrazić do picia z czegoś innego niż butelka.

02 Sie 2013 S.Z.
Gotowi do szkoły przez cały rok z Bazgroszyt.pl

Gotowi do szkoły przez cały rok z Bazgroszyt.pl

Sprawdź, czy Twoje dziecko jest gotowe do nauki w szkole. Tylko teraz możesz skorzystać z rocznego abonamentu na Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły w specjalnej wakacyjnej promocji. Kup abonament w wakacje i korzystaj przez cały rok.

30 Lip 2013 S.Z.
Innowacyjne nauczanie w podstawówkach

Innowacyjne nauczanie w podstawówkach

Firma Mały Inżynier stworzyła innowacyjny program zajęć z robotyki i eksperymentów z myślą o dzieciach w wieku 10-12 lat. Program jest dostępny dla wszystkich, każdy można go bezpłatnie pobrać. Jest to szansa dla uczniów na poznanie praktycznej strony nauk ścisłych i technicznych.

11 Lip 2013 S.Z.
Śliniak - niezastąpiony "towarzysz" pierwszych posiłków

Śliniak – niezastąpiony „towarzysz" pierwszych posiłków

Dziecko około szóstego miesiąca życia zaczyna poznawać nowe smaki. Wiąże się to z wieloma zabawnymi i wzruszającymi chwilami. Pierwszymi odgłosami zachwycenia nowo poznanym jedzeniem, samodzielnymi próbami jedzenia łyżeczką czy też okazywaniem dezaprobaty, w związku z kolejną próbą podania maluchowi czegoś co nie za bardzo mu zasmakowało.

02 Lip 2013 S.Z.
Kocyk na prezent dla niemowlaka

Kocyk – czy jest do dobry prezent dla noworodka?

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny, wiele osób zastanawia się co kupić w prezencie dla takiego maleństwa. Z reguły są to bardzo praktyczne prezenty takie jak śpioszki, pieluchy lub wszelkiego rodzaju akcesoria.

29 Cze 2013 S.Z.
Pielęgnacja włosów dziecka

Pielęgnacja włosów dziecka

Im bardziej dbamy o włosy dziecka, tym lepiej. Masując głowę dziecka- wzmacniamy cebulki włosowe, czesząc- poprawiamy ukrwienie skóry głowy, stosując odpowiednie preparaty do mycia włosów- dbamy o skórę głowy, pielęgnujemy włosy, odżywiamy je, pozostawiamy lśniącymi i miłymi w dotyku.

28 Cze 2013 S.Z.
Umiejętności manualne...w małym paluszku

Umiejętności manualne... w małym paluszku

W związku z planami, aby posłać sześciolatki do szkół, dużo mówi się o ich gotowości do rozpoczęcia nauki. Trudno jednak o jednoznaczną odpowiedź, czy wszystkie dzieci w tym wieku powinny założyć mundurki. Wiele zależy od tego, jak rodzice stymulują rozwój swojej pociechy. Niezbędne w pierwszej klasie zdolności można kształcić od najmłodszych lat.

26 Cze 2013 S.Z.
Smoczek - fakty i mity

Smoczek - fakty i mity

Nie ma takiego drugiego produktu dla dzieci, który wzbudzałby tak wiele kontrowersji. Smoczek, bo o nim mowa, od lat ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, będąc stale przedmiotem publicznej debaty. Jaka jest prawda o smoczku? Przynosi więcej szkody czy pożytku? I czy warto go podawać niemowlęciu?

19 Cze 2013 S.Z.
W EMPiK-u nowe gry dla młodzieży i dorosłych

Nowe gry dla młodzieży i dorosłych w salonach EMPiK-u

W salonach EMPiK-u pojawiły się nowe ciekawe gry dla młodzieży i dorosłych, przeczytajcie o nich.

17 Cze 2013 S.Z.
Jak dbać o skórę dziecka?

Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra niemowlęcia wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiednio natłuszczana i nawilżana rozwija się prawidłowo i stanowi skuteczną barierę ochronną zapobiegającą przenikaniu substancji alergizujących i drażniących do wnętrza organizmu.

16 Cze 2013 S.Z.
Jak chronić niemowlę przed komarami i meszkami

Jak chronić niemowlę przed komarami i meszkami

Ukąszenia owadów – komarów, meszek czy kleszczy są szczególnie dokuczliwe dla niemowląt i małych dzieci. Rodzice już teraz zastanawiają się, jakie środki mogą stosować bezpiecznie, aby chronić swoje pociechy. Poniżej kilka sposobów na uciążliwe insekty.

12 Cze 2013 S.Z.
Wakacje tuż tuż - zadbaj o bezpieczeństwo swojego wnuka

Wakacje tuż tuż – zadbaj o bezpieczeństwo swojego wnuka

Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na powietrzu i często podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły, ale również zadrapań, ukąszeń komarów i oparzeń. Oto kilka rad, które warto zapamiętać, żeby wakacje upłynęły bezpiecznie i przyjemnie.

11 Cze 2013 Administrator
Sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie

Sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie

Rozwój zębów mlecznych rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już w pierwszym miesiącu życia płodowego. Najbardziej jednak daje o sobie znać w granicach szóstego miesiąca życia niemowlęcia. To właśnie wtedy rozpoczyna się proces wyrzynania pierwszych ząbków, a dziecko zaczyna być niespokojne, rozdrażnione, płaczliwe. Jak przetrwać ten niełatwy czas? I czy ząbkowanie musi boleć?

09 Cze 2013 S.Z.
Na ostatni dzwonek - tekst poradnikowy

Na ostatni dzwonek

Sprawdziany z całego semestru, poprawianie ocen, rekrutacja do nowej placówki. Kiedy do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, problemy w nauce stają się szczególnie kłopotliwe. Dlaczego niektórym uczenie się sprawia więcej problemu? I co mogą w takiej sytuacji poradzić rodzice?

28 Maj 2013 S.Z.
Rysowanie to pokazywanie marzeń - wywiad z Agnieszką Cegielską

Rysowanie to pokazywanie marzeń

Wywiad z Agnieszką Cegielską – prezenterką telewizyjną, która podarowała swój rysunek do „Bazgroszytu Gwiazd" stworzonego przez Fundację Mówimy obrazami.

06 Maj 2013 S.Z.
Zabierz Bazgroszyt na majówkę

Zabierz Bazgroszyt na majówkę

Szukasz kreatywnego zestawu do rysowania, malowania, wycinania, który zmieści się do plecaka w czasie wiosennej wycieczki? Chcesz w ciekawy sposób spędzić majówkę ze swoim dzieckiem, albo kupić wyjątkowy prezent dla zaprzyjaźnionego malucha?

22 Kwi 2013 S.Z.
Mała dama przy wiosennym stole

Mała dama przy wiosennym stole

Wiosenne menu malucha powinno obfitować w świeże warzywa i owoce. To prawdziwa kopalnia witamin i minerałów niezbędnych dla zrównoważonego, prawidłowego wzrostu i rozwoju pociechy, ale też... milion okazji do poplamienia ubrania. Jak zadbać o czystość dziecięcych ubranek, nie zabierając maluchowi przyjemności z jedzenia i z pierwszych prób samodzielności?

20 Kwi 2013 S.Z.
Języki obce są nam obce?
Języki obce są nam obce?

Znalezienie dobrej pracy, swoboda podczas wyjazdów zagranicznych czy nawet korzystanie z Internetu. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, aby realizować swoje cele i plany. Jednocześnie według najnowszego badania CBOS tylko 30 % Polaków zna język angielski w stopniu komunikatywnym. Dlaczego tak się dzieje? I co można zrobić, aby lepiej sobie z nim radzić?

02 Mar 2013 S.Z.
Zabawka dla bobasa
Zabawka dla bobasa

Czym powinny bawić się niemowlęta? Zabawkami, które są w pełni dostosowane do wieku i umiejętności szkraba. Tymi, które są bezpieczne i możliwie jak najmniej skomplikowane. Zabawka dla bobasa powinna przede wszystkim stymulować rozwój emocjonalny i ruchowy pociechy.
23 Lut 2013 S.Z.
Niemowlak potrzebuje zrozumienia
Niemowlak potrzebuje zrozumienia

Kiedy maluch nie potrafi jeszcze wyrazić swoich potrzeb, rodzicom trudno jest jednoznacznie określić, czego mu brakuje. Jednym ze sposobów na skuteczne nawiązanie kontaktu z pociechą jest język migowy, który wpływa także na inteligencję i rozwój potomka.

17 Lut 2013 S.Z.
Co jest potrzebne podczas kąpieli niemowlęcia?
Co jest potrzebne podczas kąpieli niemowlęcia?


Pierwsza kąpiel dziecka to wielkie wydarzenie, które dla rodziców często wiąże się ze stresem. Kiedy nabiorą już wprawy, wieczorne pluskanie staje się przyjemnym rytuałem i dobrą zabawą. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzeba nieco praktyki i przede wszystkim wiary we własne siły.

08 Lut 2013 S.Z.
Ząbkowanie niemowlaka
Ząbkowanie niemowlaka
 
Wyrzynanie się pierwszych ząbków nie jest czasem lekkim, łatwym i przyjemnym- ani dla dziecka, ani dla Ciebie.  W czasie ząbkowania maluch boryka się z różnymi dolegliwościami i nieprzyjemnościami. Jakie są najbardziej typowe objawy ząbkowania? I sobie z nimi radzić? Oto opinie ekspertów!
01 Lut 2013 S.Z.
Czego w przedszkolu uczą się 3, 4, 5 - latki?
Czego w przedszkolu uczą się 3-latki, 4-latki i 5-latki?

Programy przedszkolne oparte są na „Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego”, uwzględniają wiek rozwojowy dzieci i wynikające z tego potrzeby.
21 Sty 2013 Anna Olędzka - Bukowska
Czy Twoje dziecko (wnuk) jest gotowe do szkoły?
Czy Twoje dziecko jest gotowe do szkoły?

Od chwili, kiedy staliśmy się rodzicami, wciąż zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić, aby zapewnić naszym dzieciom dobry start w świat. Jak pomóc im przebrnąć przez niełatwe początki nauki w szkole? W końcu te pierwsze miesiące i lata często decydują o tym, czy nasze dziecko w ogóle polubi naukę.

14 Sty 2013 S.Z,
Zimowy spacer z niemowlakiem
Zimowy spacer z niemowlakiem


Czy wiesz, że zimowe spacerowanie to najlepsza inwestycja w zdrowie Twojego dziecka? Codzienne, minimum dwugodzinne pobyty z niemowlęciem na świeżym powietrzu skutecznie zapobiegają przeziębieniom, poprawiają odporność,  wzmagają apetyt i wpływają na jakość snu dziecka.

07 Sty 2013 S.Z.
Pierwsza kąpiel noworodka
Pierwsza kąpiel noworodka

Jakie jest największe wyzwanie czekające świeżo upieczonych rodziców? Pierwsza kąpiel noworodka. Dlaczego? Powodów jest wiele.
29 Gru 2012 S.Z.
Dzieci z cukrzycą - możesz im pomóc!
Problemy dzieci z cukrzycą w polskich szkołach - możesz im pomóc!

To smutna rzeczywistość: zdarza się, że dyrekcja przedszkola odmawia przyjęcia dziecka z cukrzycą. Obecność małego diabetyka w szkole to także problem dla grona pedagogicznego, które często po raz pierwszy spotyka się z cukrzycą i nie wie jak zaopiekować się chorym dzieckiem.  Rodzice są bezradni, nauczyciele rozkładają ręce, a najwięcej tracą na tym najmłodsi. Co można zrobić?
14 Gru 2012 S.Z.
Świąteczny prezent dla malucha
Świąteczny prezent dla malucha


Zastanawiasz się, jaki prezent sprawić dziecku pod choinkę? Szukasz czegoś, co będzie świetnym i nowoczesnym gadżetem? Czegoś, co nie tylko fajnie się prezentuje, ale także pozwoli maluchowi nabyć potrzebnych i przydatnych umiejętności?  Oto nasza propozycja- KWID zegarek klepsydra ze sklepu www.babymama.pl

11 Gru 2012 S.Z.
Lalaloopsy - pomysł na prezent dla wnuczki
Lalaloopsy – doskonały pomysł na prezent dla dziecka!

Lalaloopsy to niezwykle słodkie laleczki dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ten niekwestionowany hit wśród zabawek dla dzieci w USA, zaczyna właśnie podbój naszego kraju.
05 Gru 2012 S.Z.
Tłumacz płaczu dziecka

Tłumacz płaczu dziecka

Nim maluch skończy rok, może przepłakać aż 17% czasu swojego życia. Niemowlę poprzez płacz komunikuje się ze swoim otoczeniem. Wczesna umiejętność rozpoznawania potrzeb dziecka przyczynia się do zbudowania mocnego związku opartego na miłości i zrozumieniu. Udowodniono, że dzieci, które są rozumiane, a ich potrzeby spełniane są inteligentniejsze.

30 Lis 2012 S.Z.
Jak ćwiczyć z dzieckiem, aby łatwo nauczyło się pisać?
Jak ćwiczyć z dzieckiem, aby łatwo nauczyło się pisać?

Zanim dziecko pójdzie do szkoły, musi się do niej odpowiednio przygotować. Ważną częścią tego procesu jest ćwiczenie grafomotoryki rąk dziecka tak, aby nie miało trudności m.in. z pisaniem. Rodzice mogą mu to ułatwić poprzez zaproponowanie prostych i ciekawych zabaw i ćwiczeń.

19 Lis 2012 S.Z.
Tupot małych stóp - zdrowe stopy dziecka
Tupot małych stóp – zdrowe stopy dziecka

Dolegliwości stóp odczuwa większość ludzi dorosłych oraz w podeszłym wieku.  Ich przyczyną bardzo często jest niewłaściwe obuwie noszone w dzieciństwie. Buty, które zakładasz swojemu dziecku, mogą zadecydować o prawidłowym rozwoju jego stóp i postawy.
18 Paź 2012 S.Z.
Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem?
Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem?


Zdania oczywiście są podzielone. Najczęściej jest to wynik naszych osobistych doświadczeń. Jeśli w przeszłości sami mieliśmy dobrego korepetytora, będziemy zwolennikami nauczania indywidualnego. Jeśli zaś za naszym sukcesem w opanowaniu angielskiego stoi solidny kurs zorganizowany przez szkołę językową, zapewne i nasze dziecko będzie poszerzać właśnie tam swoje umiejętności. Co zatem wybrać dla naszego dziecka?

27 Sie 2012 S.Z.
Przygotuj dziecko do nauki pisania
Przygotuj dziecko do nauki pisania zanim nadejdzie wrzesień!


Nie ma wątpliwości, że wakacje to dla dzieci czas odpoczynku i zabawy. Jednak, aby wypoczynek ten nie był tylko biernym leżeniem na plaży lub przed telewizorem, warto podsunąć dziecku sposoby na kreatywne spędzenie czasu.

26 Sie 2012 S.Z.
Wakacje w domu nie muszą być nudne
 Wakacje w domu nie muszą być nudne

Ponad 60% dzieci każdego dnia spędza kilka godzin przed telewizorem, a niemal wszystkie oglądają telewizję codziennie. Za taki stan rzeczy najczęściej odpowiedzialni są rodzice, którzy nie mają pomysłu, jak inaczej spędzić z dziećmi czas wolny.
17 Lip 2012 S.Z.
Twórcze wakacje
Twórcze wakacje


Miesiące wolne od szkoły to okres, gdy dziecko może nie tylko odpocząć i poleniuchować, ale przede wszystkim poświęcić wolny czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań. Przeglądając oferty zajęć wakacyjnych, warto wybrać te, które oprócz nauki będą także okazją do dobrej zabawy.

15 Lip 2012 S.Z.
Bobas lubi pływć
Bobas lubi pływać


Istnieje przynajmniej kilkanaście powodów, dla których warto wybrać się z bobasem na basen. Woda jest dla malucha jak najbardziej naturalnym środowiskiem - wszak przez dziewięć miesięcy, będąc w brzuszku mamy, maluch rozwijał się w środowisku wodnym. Warto to „przyzwyczajenie” wykorzystać i jak najszybciej zabrać pociechę na pływalnię.

08 Lip 2012 S.Z.
Jak zadbać o rozwój dziecka na wakacjach?
Jak dbać o rozwój dziecka na wakacjach?

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku od szkoły, jednak nie oznacza to, że nie mogą się one w tym czasie uczyć nowych rzeczy. Do walizki na wymarzony urlop z całą rodziną warto zabrać kreatywne gry i zabawy. Edukacyjny serwis Bazgroszyt.pl przygotował właśnie takie twórcze pomysły na wakacje dla dzieci.
27 Cze 2012 S.Z.
Wakacyjny odkrywca przygód
Wakacyjny odkrywca przygód


Zbliżają się wakacje. Najpiękniejszy czas, tak długo wyczekiwany przez najmłodszych. To doskonała okazja, aby dziecięce marzenia mogły się spełniać i aby wolny od szkoły czas pozostał na długo w ich pamięci. Ten upalny dwumiesięczny okres nie musi charakteryzować się ciągłym spędzaniem czasu przed telewizorem czy komputerem.

18 Cze 2012 S.Z.
Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?
Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Zajęcia dodatkowe - dopasowane do osobowości i predyspozycji dziecka, spełniają nie tylko funkcję edukacyjną, stymulują również jego rozwój społeczny. W czym jeszcze mogą pomóc maluchowi?
30 Maj 2012 S.Z.
Czy egzamin z języka obcego bez stresu jest możliwy?
Czy egzamin z języka obcego bez stresu jest możliwy?

Największe obawy uczniów, przystępujących do testów maturalnych z języków obcych wzbudza konieczność posługiwania się specjalistycznym słownictwem – szczególnie w przypadku poziomu rozszerzonego. Można by było zaoszczędzić nastolatkowi nerwów i odpowiednio przygotować go do tego językowego wyzwania – gdyby lekcje językowe rozpocząć z nim już we wczesnym dzieciństwie.

07 Maj 2012 S.Z.
Jak dbać o pupę niemowlęcia
Jak dbać o pupę niemowlęcia


Pupa malucha wymaga specjalnej pielęgnacji. Zwłaszcza przez pierwsze 36. miesięcy życia. To właśnie tyle czasu potrzebuje skóra dziecka, aby osiągnąć dojrzałość i skutecznie chronić malca przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, alergenów, urazów oraz utratą wody.

09 Kwi 2012 S.Z.
Śmigus - dyngus czy Egg hunt
Śmigus-dyngus czy Egg hunt


Polskie dzieci najczęściej kojarzą Wielkanoc z malowaniem pisanek, kolorowym mazurkiem i lanym poniedziałkiem. Chociaż zabawa szukania słodkości w wiosennym ogrodzie nie jest aż tak popularna w naszych domach, warto aby maluchy poznawały wszystkie ciekawe zwyczaje, nawet te przywiezione z „zagranicy”.

06 Kwi 2012 S.Z.
Gdy mamy w domu artystę...
Gdy mamy w domu artystę…


Maluchy mają naturalną potrzebę ekspresji, chętnie więc biorą udział w zajęciach, które pozwalają im wyrazić siebie. Jak wybrać te, które będą nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale dodatkowo rozwiną talent dziecka?

16 Mar 2012 S.Z.
Jak się bawić z niemowlakiem?

Jak się bawić  z niemowlakiem?

Czy wiesz, że maluchy najszybciej i najefektywniej uczą się przez zabawę? Nic tak nie stymuluje rozwoju psychoruchowego szkraba jak codzienna porcja psot, figlów i swawoli pod czujnym okiem rodzica.

12 Mar 2012 S.Z.
Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka?
Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka?

Agata Kociatyn-Kurdubelska Helen Doron Early English Teacher Trainer o tym jak nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka.

27 Lut 2012 Agata Kociatyn-Kurdubelska
Rewolucja w kolorowaniu

Rewolucja w kolorowaniu

Poznańska fundacja Mówimy Obrazami wprowadza rewolucję na rynku kolorowanek. Ich Bazgroszyty mają uczyć dzieci wyobraźni głównie przez otwartą formę rysunków. Ale to nie wszystko, bo Bazgroszyty uczą także rodziców.

16 Lut 2012 S.Z.
Otul ciepłem niemowlę

Otul ciepłem niemowlę

Pediatrzy są zgodni – zimowy spacer z niemowlakiem to doskonała inwestycja w zdrowie bobasa. Pod warunkiem jednak, że maluch jest zdrowy, a Ty dobrze przygotujesz się do wyjścia z domu.
03 Lut 2012 S.Z.
Kreatywne zabawy w domu zimową porą

Kreatywne zabawy w domu zimową porą

Zimą wielu rodziców zastanawia się, jak zagospodarować czas swoim pociechom. Niskie temperatury i krótki dzień zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który wydaje się mniej ciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw niż pobliskie podwórko czy plac zabaw. Nie pozwólmy jednak, by pora roku ograniczała wyobraźnię maluchów – rozwiązaniem tych problemów może okazać się samodzielne robienie zabawek.
04 Sty 2012 S.Z.
Jak wychować "ścisłowca"?

Jak wychować ścisłowca?

Jak dowodzą badania, rozwijanie twórczych postaw u dzieci owocuje w przyszłości zdecydowanie większą aktywnością społeczną i naukową. Mózg małego człowieka posiada ogromne możliwości przyswajania wiedzy. Już w pierwszych latach życia powinniśmy zatem stymulować ciekawość i zainteresowanie u dziecka otaczającym je światem.
16 Gru 2011 S.Z.
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie zabawek?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie zabawek?

Przedświąteczny czas to tradycyjnie okres zwiększonego zainteresowania zakupami produktów przeznaczonych  dla najmłodszych użytkowników. Ilość artykułów dostępnych na rynku stawia przed nabywcami liczne dylematy, tym trudniejsze, że kupując prezent dorośli chcą przede wszystkim sprawić dzieciom radość.
09 Gru 2011 S.Z.
Najmłodsi tuż po lekcjach

Najmłodsi tuż po lekcjach

Często zastanawiamy się czy warto obciążać dziecko nieobowiązkowymi kursami. Jak się okazuje praktyczne i ciekawe zajęcia, to nie tylko nauka, ale i doskonałe źródło zabawy.

07 Gru 2011 S.Z.
Otulić ciepłem

Otulić ciepłem

Czy wiesz, że system termoregulacji organizmu noworodka nie jest w pełni dojrzały? To dlatego kilkutygodniowe dzieci szybciej marzną niż starsze bobasy. Aby zapewnić swojemu maluszkowi w pełni komfortowe warunki i nie dopuszczać do sytuacji, w której pociecha marznie, otulaj go miękkim otulaczem.
04 Gru 2011 S.Z.
(Nie)doskonałe metody na malucha

(Nie)doskonałe metody na malucha 

Dziecko przyszło na świat. Wszystko przed Tobą. Oczekujesz pierwszego grymasu, pierwszych ząbków, pierwszego słowa, pierwszych kroków. Nagle, nie wiadomo kiedy maluch zaczyna demonstrować swoją osobowość.
15 Lis 2011 S.Z.
Ciężkie życie kręgosłupa
Ciężkie życie kręgosłupa

Jesienno-zimowa aura nie sprzyja aktywności fizycznej najmłodszych. Większą część dnia spędzają w pozycji siedzącej. Najpierw w szkole, a potem w domu, podczas odrabiania lekcji i surfowania po sieci. Pamiętajmy, że nieodpowiednia postawa podczas siedzenia, sprzyja schorzeniom kręgosłupa.
14 Lis 2011 S.Z.
Zdrowe stópki dziecka
Zdrowe stópki dziecka

Delikatne stópki dzieci wymagają szczególnej uwagi. Rodzice mogą przyczynić się do ich prawidłowego rozwoju, wybierając odpowiednie buciki i dbając o aktywność ruchową swojej pociechy.

17 Wrz 2011 S.Z.
Eko sztućce dla bobasa

Eko sztućce dla bobasa

Każdy moment jest dobry, by zacząć uczyć malucha samodzielności. Od czego zacząć? Od nauki samodzielnego jedzenia. Sprawne posługiwanie się sztućcami to pierwszy krok w kierunku niezależności.
24 Sie 2011 S.Z.
Wybieramy biurko dla ucznia - rok szkolny coraz bliżej!!
Wybieramy biurko dla ucznia

Szkolna wyprawka to nie tylko książki, zeszyty i tornistry. Uczniom, zwłaszcza tym rozpoczynającym edukację, potrzebne będzie jeszcze porządne biurko, przy którym siedzenie będzie nie tylko komfortowe, ale i zdrowe dla dziecięcych kręgosłupów.
08 Sie 2011 S.Z.
Rodzinny weekend

Rodzinny weekend

Dwa dni wolnego to okazja, żeby odetchnąć po tygodniu pełnym pracy i spędzić trochę czasu z rodziną. Aby ten czas nie przeleciał nam przez palce, warto zaplanować, co będziemy robić. Aktywny wypoczynek, a może leniuchowanie nad wodą?

19 Lip 2011 S.Z.
Zabawowe dylematy

Zabawowe dylematy

Wszystkie maluchy uwielbiają zabawę, nie każda jednak pochłania je w równym stopniu. W dużej mierze jest to uzależnione od wieku i usposobienia dziecka.

17 Lip 2011 S.Z.
Aktywny wypoczynek z dzieckiem - nosidełko turystyczne

Aktywny wypoczynek z dzieckiem, nosidełko turystyczne hauck Explorer

Mamy wakacje i wielu z nas myślami jest już na turystycznych szlakach czy spacerach wzdłuż plaży. Planując wypoczynek nie zapominajmy jednak o najmłodszych i jak najszybciej wyposażmy się w odpowiednie nosidełko.
28 Cze 2011 S.Z.
Ruch to zdrowie, każdy maluch Ci to powie
Ruch to zdrowie, każdy maluch Ci to powie

Każdy zna złotą zasadę, że ruch to zdrowie. Jest on szczególnie ważny w okresie wzrostu, i to nie tylko ze względu na wzmocnienie mięśni i ogólną sprawność. Ma również duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu.

27 Cze 2011 S.Z.
Miej oko na maluszka - elektroniczna niania

Miej oko na maluszka


Ciepły, pełen miłości , bezpieczny dom stwarza Twojemu dziecku najlepsze warunki do prawidłowego wzrostu i radosnego rozwoju. Już od pierwszych chwil życia maluszka warto zadbać o to, aby otoczenie, w którym przebywa, było przyjazne, stymulujące, wolne od zagrożeń. Co zrobić, aby mieć pewność, że Twoje dziecko jest całkowicie bezpieczne?
25 Cze 2011 S.Z.
Jak uczyć maluszka samodzielności?

Jak nauczyć maluszka samodzielności?

Samodzielność dziecka to wielki skarb, zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Potrzeba jednak sporo cierpliwości i wyrozumiałości, by oddać ster w ręce nieporadnego z początku malca.

07 Cze 2011 S.Z.
Jak wybrać prezent dla dziecka? Postaw na kreatywność

Jak wybrać prezent dla dziecka? Postaw na kreatywność!

Co najlepiej podarować maluchowi, żeby poczuł się naprawdę wyróżniony?
31 Maj 2011 Publicon PR
Bobas w podróży

Bobas w podróży

Przebywanie na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na hartowanie malucha. Każde wyjście na spacer jest na wagę złota, ponieważ przebywanie na łonie natury wzmacnia układ odpornościowy dziecka.
24 Maj 2011 S.Z.
Mężczyzna nianią?

Mężczyzna nianią?

Małe dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, uwagi i opieki. To wszystko pod nieobecność rodziców może zapewnić mu odpowiedzialna i zrównoważona emocjonalnie osoba - niania. Pytanie, czy nianią musi być kobieta?

23 Maj 2011 S.Z.
Aby bawić się na całego

Aby bawić się na całego!

Dziecko uczy się poprzez zabawę. Odpowiednio wybrane zabawki potrafią zdziałać cuda. Nic tak dobrze nie wpływa na rozwój psychoruchowy malucha jak nowoczesna mata piankowa.

14 Maj 2011 S.Z.
Przewijanie z happy endem. Dlaczego warto mieć kosz na pieluszki?

Przewijanie z happy endem. Dlaczego warto mieć kosz na pieluszki?


Wygodny kącik do przewijania malucha to jedna z najlepszych inwestycji młodych rodziców. Warto zadbać o to, aby wszystko, co będzie potrzebne do przewinięcia bobasa, było w zasięgu ręki.
02 Maj 2011 S.Z.
Nosimy malucha... bez bólu!

Nosimy malucha… bez bólu!

Maluchy najlepiej czują się w ramionach rodziców. Potrzeba bliskiego kontaktu z mamą i tatą, wyrażana płaczem lub marudzeniem, powinna być w pełni zaspokajana.

01 Maj 2011 S.Z.
Słodkie znaczy... zdrowe! - Supermilker

Słodkie znaczy… zdrowe! -  Supermilker

Jeśli nie chcemy, żeby nasze dziecko po odstawieniu od piersi lub butelki na każdą próbę karmienia reagowało histerycznym płaczem, nauczmy się podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, aby nie zniechęcić pociechy do jedzenia.

27 Kwi 2011 S.Z.
O "lejkach" na lany poniedziałek

O „lejkach” na lany poniedziałek

 

Siedzę z moją wnuczką, czteroletnią Basią na dywanie i bawimy się lalkami. Basia dziwnie kręci się, więc pytałam ją, czy nie chce siusiu. - Nie, Baba, nie chcę – odpowiadała stanowczo lecz widać, że nie mówi prawdy, gdyż szkoda jej czasu na siusianie.
20 Kwi 2011 Zofia Zubczewska
Jak można pokonać nocne lęki malucha? Zapal światło - zgaś strach.
Zapal światło – zgaś strach. Jak pokonać nocne lęki malucha?

Większość małych dzieci odczuwa strach przed ciemnością. I chociaż  dziecięce lęki są zjawiskiem naturalnym i stanowią jeden z etapów prawidłowego rozwoju emocjonalnego malucha, to jednak nie wolno ich bagatelizować.
19 Kwi 2011 S.Z.
Zdrowe słodycze? Tak, witariańskie...

Słodycze a zdrowie naszych dzieci

Najnowszy bohater popularnej bajki dla dzieci zachęca w reklamie telewizyjnej do wypróbowania żelek i ciasteczek.

12 Sty 2011 Marta Kapica
Pięć kroków do bezpiecznego placu zabaw

Pięć kroków do bezpiecznego placu zabaw

Jakie wymogi powinny zostać spełnione, aby plac zabaw był bezpieczny? W jaki sposób sprawdzić, czy miejsce zabaw nie zagraża zdrowiu lub życiu najmłodszych?

06 Gru 2010 MiniMini
Czego można wymagać od właściciela placu zabaw?

Czego możesz wymagać od właściciela placu zabaw? 

Jakie są obowiązki właściciela placu zabaw? Kto ponosi odpowiedzialność za wypadki, które mogą się tam zdarzyć?
29 Lis 2010 S.Z.
Niania idealna - jak ją znaleźć?

Niania idealna – jak ją znaleźć?

Każdy rodzic chciałby, aby jego dzieckiem opiekowała się osoba odpowiedzialna, troskliwa, pomysłowa oraz posiadająca doświadczenie.
22 Lis 2010 S.Z.
Jak kupowć zabawki pod choinkę - radzą Św. MIkołajowi MiniMini i Babcia Polka

Jak kupować i jakie zabawki pod choinkę - radzą MiniMini i Babcia Polka.

Jak wybierać zabawki?

I znów nadciągają Święta, a poprzedzi je Święty Mikołaj ze swoim workiem pełnym zabawek.

04 Lis 2010 MiniMini i Babcia Polka
Czy poszukiwanie niani w internecie jest bezpieczne?

Czy poszukiwanie niani w Internecie jest bezpieczne?

Rodzice stający przed zadaniem znalezienia niani dla swojego dziecka coraz częściej decydują się na wykorzystywanie w tym celu Internetu. Czy taki sposób rekrutowania opiekunki jest bezpieczny?
30 Paź 2010 S.Z.
Mini Interwencja w wielkiej sprawie

MiniInterwencja w wielkiej sprawie

MiniMini interweniuje w sprawie niebezpiecznych placów zabaw. W tym celu na stronie www.placezabaw.minimini.pl  powstała specjalna zakładka. Umożliwia ona rodzicom zgłaszanie zaniedbanych placów w swojej okolicy. 
25 Paź 2010 S.Z.
15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk z marką CAREX

15 października,  obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk.

15 Paź 2010 S.Z.
Czy szkolne boiska są bezpieczne?

Czy szkolne boiska są bezpieczne?

Kiedy myślimy o bezpieczeństwie w szkołach, najpierw przychodzą nam na myśl zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć nasze pociechy.

30 Wrz 2010 S.Z.
Jak zdrowo żywić przedszkolaka?

Jak zdrowo żywić przedszkolaka?

Myśląc o zdrowiu dzieci powinniśmy mieć na uwadze sposób ich żywienia. To od nas  dorosłych zależy, czy dieta naszych pociech będzie bogata w produkty zawierające niezbędne do ich rozwoju wartości odżywcze.
23 Wrz 2010 S.Z.
Czyste rączki w szkole

Czyste rączki w szkole.

Dla wielu dzieci mycie rąk to sama przyjemność, innym trzeba o tym przypominać. Właściwa higiena rąk jest szczególnie istotna w szkole ponieważ zarówno toalety, szatnie, jak i korytarze, mogą być siedliskiem groźnych mikroorganizmów.

17 Wrz 2010 S.Z.
Helen Doron Early English - zabawa w angielski

HELEN DORON EARLY ENGLISH - zabawa w angielski

 

Żyjemy w czasach, w których warto znać język angielski. Czy nam się to podoba, czy nie, bez jego znajomości trudno się dziś poruszać po świecie.
13 Wrz 2010 Dorota Mita
Bezpieczeństwo najmłodszych na basenach

Bezpieczeństwo najmłodszych na basenach

Wakacje się skończyły. Jednym ze zwiastunów schyłku lata jest zawsze pogorszenie pogody.
07 Wrz 2010 S.Z.
Bezpieczne plażowanie z dziećmi

Bezpieczne plażowanie z dziećmi

Jeszcze przez kilka tygodni możemy cieszyć się latem.
01 Wrz 2010 MiniMini
Poznaj miejsca przyjazne dzieciom

Poznaj miejsca przyjazne dzieciom

 

Każdy z nas planując wolny czas dla siebie i swojej pociechy chciałby na trasie wycieczki znaleźć instytucje oraz lokale, w których będzie się czuł komfortowo.
20 Sie 2010 S.Z.
Wakacyjna refleksja nad zdrowiem dzieci

Wakacyjna refleksja nad zdrowiem dzieci

 

W czasie urlopu mamy możliwość uważnego obserwowania naszych dzieci, przyglądania się ich rozwojowi fizycznemu. To dobry moment na chwilę refleksji na temat naszej codziennej rodzicielskiej troski. To także idealny czas na poznawanie ich pasji i jej rozwijanie.
10 Sie 2010 S.Z.
Czy dbasz o bezpieczeństwo swgo dzicka w sieci?

Czy dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka w sieci? 

„Wakacje to czas, kiedy wiele dzieci niewyjeżdżających na letni wypoczynek po prostu się nudzi. Internet staje się wówczas atrakcyjnym miejscem rozrywki.
01 Sie 2010 S.Z.
Wypadki w rodzinnym gronie

Wypadki w rodzinnym gronie

Statystyki mówią, że dzieci najczęściej ulegają wypadkom w domu, a w domu wtedy, gdy trwa rodzinne spotkanie.

29 Cze 2010 Babcia Zosia
Owoce przez całe lato dla babci i wnuczka

Owoce przez całe lato dla babci i wnuczka

Jeśli spędzasz lato z wnuczkiem, który skończył już roczek, możesz niemal codziennie częstować go innym owocem.

04 Cze 2010 Babcia Polka
Zabawy z niemowlęciem

Zabawy z niemowlęciem

Nie jedna babcia spędzi lato ze swym wnuczkiem podrzuconym jej przez zapracowanych rodziców.

04 Cze 2010 Babcia Zosia
Dom Rodzica Fundacji Spełnionych Marzeń

Dom Rodzica

Fundacja Spełnionych Marzeń założona przez Małgorzatę i Tomasza Osuchów osiem lat temu, przystąpiła do pracy, która ma pomóc w spełnianiu „przyziemnych” marzeń rodziców dzieci chorych na nowotwory, buduje Dom Rodzica.
25 Maj 2010 Zofia Zubczewska
Bogdan Gajewski został 904 Kawalerem Orderu Uśmiechu
Bogdan Gajewski 904 Kawalerem Orderu Uśmiechu.
 
We wrorek, 18 maja 2010 w Domu Dziennikarza w Warszawie dzieci wraz z przedstawicielami Kapituły Orderu Usmiechu wręczyli Bogdanowi Gajewskiemu Order Uśmiechu wraz z legitymacją nr. 904.
18 Maj 2010 Stefan Zubczewski
Opowiadać dzieciom horrory?

Czy opowiadać dzieciom straszne historie?

Wiemy, że mnóstwo codziennych sytuacji może nieść dla dziecka  zagrożenie. Może wpaść pod samochód, jeśli wybiegnie na jezdnię. Może zgubić się, gdy samo wsiądzie do windy. Może wpuścić do mieszkania złodzieja, gdy bez pozwolenia otworzy drzwi  itp.

11 Mar 2010 Babcia Zosia
Co dalej z sześciolatkiem...

Co dalej z sześciolatkiem…

Pytanie to spędza sen z powiek rodzicom i dziadkom dzieci, które w tym roku skończą sześć lat. Sześciolatki muszą opuścić przedszkole. Pójdą do szkoły, a w niej albo do zerówki, albo do pierwszej klasy – wybór należy do rodziców.

26 Sty 2010 Teresa Marzec
Czy dzieci powinny słuchać starszych

Czy dzieci powinny słuchać starszych

 

Pytanie to zadałam w rubryczce „Jeśli wiesz – napisz!” Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Dzięki nim nabrałam pewności, że dzieci powinny słuchać tylko opiekunów, a uwagi obcych mogą puszczać mimo uszu.

16 Sty 2010 Babcia Zosia
Borzęcin dzieciom w Afryce
Borzęcin - dzieciom w Afryce…

W każdym kraju wałęsają się po ulicach dzieci porzucone przez rodziców. O ile jednak w Europie, czy USA mogą one liczyć na pomoc socjalną, to na biednych kontynentach zdane są głównie na siebie.  Afryka od dawna jest miejscem szalejącej biedy i głodu.
07 Sty 2010 Barbara Witkowska
Święta, Święta i po Świętach

 Święta, Święta i po Świętach

(…i dzięki Bogu, choć, czy ja wiem?)

 

Jak zwykle, wiele latania po sklepach, kupowanie „ton” żarcia i bieganina za prezentami. Najwięcej nachodzili się wszyscy za prezentami dla wnucząt (mamy ich czwórkę) i zaprzyjaźnionych dzieciaków. Niestety – wszystko dla wnucząt…
30 Gru 2009 Dziadek Funio
Książeczka na prezent

Książeczka na prezent

Podpowiadam czym się kierować, wybierając w sklepie książeczkę dla malucha. Nie będę pisała o klasycznych bajkach czy wierszykach, ale o pozycjach, na które może rzadziej zwracamy uwagę.

04 Gru 2009 Babcia Zosia
Nastoletni wnuczek

Nastoletni wnuczek

 

Babciom i dziadkom wydaje się zazwyczaj, że  potrzebni byli najbardziej do pomocy przy małych dzieciach – nastolatki już są odchowane, nie trzeba ani odprowadzać ich do przedszkola, ani odgrzewać obiadów, ani opowiadać bajek.

 

11 Paź 2009 Babcia Zosia
Przekupstwo czy nagroda?

Przekupstwo czy nagroda?

Niedawno w telewizyjnym „Pytaniu na śniadanie” obejrzałam dyskusję o tym, co zrobić, aby trzyletnie dzieci bez protestów i łez zostawały w przedszkolu.

05 Paź 2009 Babcia Zosia
Prezenty dla wnuczków

Prezenty dla wnuczków

Dzień Dziecka za nami ale prezentów problem pozostaje. Przyjemnie jest je dawać, lecz przyjemność tę możemy mieć zepsutą, gdy:

 

21 Maj 2009 S.Z.
Upadek z przewijaka

Upadek z przewijaka

 

Nikomu takiej „przygody” nie życzę. Pewnego poranka, jakimś cudem moja córeczka Zosia spadła z przewijaka.
31 Mar 2009 Agnieszka
Metody usypiania...

Metody usypiania...

Jak rodzice naszych wnucząt usypiają swoje dzieci? Na przykład moje dzieci zauważyły, że ich synek szybko zasypia słuchając szumu włączonej suszarki do włosów.

31 Mar 2009 S.Z.
Myślałem, że to już moje ostatnie narty…

Myślałem, że to już moje ostatnie narty…

Byliśmy tydzień temu w Austrii na nartach. Ja, dałem sobie komsomolskie słowo, że to moje ostatnie narty w życiu. Nie lubię już tego tak jak kiedyś, już nie doskonalę stylu i po prostu nie jest to tanie, co dla mnie, emeryta jest dość istotne.

29 Mar 2009 Stefan Zubczewski
Wypadki w domu i na spacerze
Wypadki w domu i na spacerze

Przeczytaj i zapamiętaj,  chociaż z całego serca życzymy ci, abyś nigdy nie musiała praktycznie wykorzystać tych porad

09 Mar 2009 Babcia Polka
Zupki gotowe, czy gotowane w domu?
 Zupki gotowe, czy gotowane w domu?

"Staś, mój wnuczek zaczął jeść zupki, które synowa kupuje gotowe w słoiczkach.  Wszyscy troje (ja z Beatą i Staś)  jesteśmy zadowoleni z tych zupek."
09 Mar 2009 Babcia Polka