Wróciłaś z urlopu? Czas na odnowę skóry! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 31 sierpnia 2018 21:16

Wróciłaś z urlopu? Czas na odnowę skóry!

Kochamy wakacje, ale nasza skóra już niekoniecznie. Plażowanie, nadmorski wiatr, słona woda, czy nadmierna ekspozycja na słońce pozostawiają na niej niechciane pamiątki w postaci przebarwień, plam pigmentacyjnych, utraty jędrności i elastyczności. Teraz, gdy wróciłaś z urlopu jest najlepszy moment, aby się jej odwdzięczyć i zadbać o odpowiednią kondycję.

Po powrocie z urlopu skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, usunięcia nadmiernie zgrubiałego naskórka oraz zlikwidowania przebarwień, które pojawiają się po zbyt długim opalaniu. Zapoznaj się z naszym planem ratunkowym!

Plan ratunkowy regeneracji skóry!

1. Oczyszczenie skóry
Pierwszym etapem będzie oczyszczanie skóry przygotowujące do następnych zabiegów na głębszych warstwach skóry. Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial znana również pod nazwą hydropeeling próżniowy to nowoczesny zabieg oczyszczająco-nawilżający przeznaczony dla osób, którym zależy na szybkiej i nieinwazyjnej poprawie wyglądu swojej skóry. Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie – „Nowatorskie rozwiązanie technologicznie umożliwia połączenie w jednym zabiegu mechanicznego złuszczania i peelingu chemicznego, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie w krótkim czasie spektakularnych efektów pięknej i wyraźnie odświeżonej skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów warto poddać się serii zabiegów. Po zakończeniu terapii można systematycznie (raz w miesiącu) powtarzać zabieg, aby jego działanie zostało utrwalone i aby cieszyć się piękną skórą jak najdłużej”.

2. Redukcja przebarwień
Pierwszym krokiem jest odpowiednia diagnostyka, a następnie odpowiednia terapia. Częstym błędem jest jednakowe podejście do przebarwień – usuwanie ich tą samą metodą bez względu na ich rodzaj. Tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie odpowiedniego leczenia do określonych zmian skórnych. „Podczas dokładnego badania oraz konsultacji z pacjentem możemy stwierdzić, czy i jak głębokie są przebarwienia, jaka jest ich przyczyna oraz czemu pojawiły się w danym miejscu. Następnie po konsultacji ustalany jest harmonogram leczenia – cel to usunięcie plam pigmentacyjnych oraz dodatkowo wyeliminowanie czynnika wywołującego przebarwienia. Po pierwsze sprawdzamy czy nie mamy zmian hormonalnych (jeżeli są należy je odpowiednio wyregulować). Następnie rozjaśniamy skórę przy pomocy odpowiednio wybranej metody leczenia. Po zakończeniu terapii rozpoczynamy profilaktykę, w celu ochrony przed pojawieniem się kolejnych plam pigmentacyjnych w przyszłość. Jeżeli chodzi o redukcję przebarwień tutaj mogę zarekomendować peelingi medyczne m.in. z kwasami TCA. Są to intensywnie złuszczające peelingi medyczne silnie złuszczają naskórek, sprawiając że cera jest o kilka tonów jaśniejsza. Peelingi można stosować na twarz, szyję, dekolt, plecy i ramiona” - dodaje Radosław Rzepnikowski lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie. Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie i szczypanie, które jednak mija po kilku minutach. Rekonwalescencja trwa do kilku dni, na początku skóra jest zaczerwieniona i napięta a następnie następuje silne złuszczenie naskórka i jego pełna regeneracja. Końcowym efektem jest dokładnie oczyszczona, pozbawiona przebarwień, jasna skóra. Dla uzyskania optymalnych efektów rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów. Dla osób chcących rozpocząć w sposób delikatniejszy przebudowę skóry i pracę nad przebarwieniami oraz poprawą kolorytu polecamy zabiegi przy użyciu peelingu PRX-T33. Peeling ten to unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym, dający możliwość wykonywania go o każdej porze roku bez rekonwalescencji, intensywnego złuszczenia i mocnego zaczerwienienia. Skóra po peelingu PRX-T33 staje się napięta, rozświetlona i wygładzona.

Najbardziej zaawansowaną i najskuteczniejszą metodą, którą można stosować przez cały rok jest laseroterapia laserem frakcyjnym Q-Switch – Alma Clear Lift. Co ważne, jest to bezbolesna terapia przebarwień nawet dla skóry wrażliwej! Bez rekonwalescencji, uszkodzenia naskórka, znieczulenia, z natychmiastowym efektem poprawy kondycji skóry i redukcją niedoskonałości w tym hiperpigmentacji skóry. Zabieg przy użyciu Alma Clear Lift to przede wszystkim delikatny lifting, który nie pozostawia śladów. Zewnętrzna warstwa skóry nie zostaje uszkodzona, dzięki frakcyjnej technice działania lasera. Proces gojenia został maksymalnie zminimalizowany i polega na intensywnym nawilżaniu skóry po zabiegu oraz stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Co ucieszy wielu pacjentów, zabieg jest bezbolesny. Czasami występuje przez kilka dni niewielkie zaczerwienienie w leczonym miejscu, co można skutecznie skorygować makijażem. Ponadto to jeden z niewielu zabiegów laserowych niepowodujący ablacji skóry, jaki przeprowadzić można na delikatnych partiach skóry, jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Clear lift działa w sposób fotoakustyczny (nie termiczny) przez co rozbija barwnik i zapobiega nasileniu przebarwień. Zabieg ten jest popularny m.in.: w Kalifornii i jest polecany przez cały rok, nawet na opaloną skórę po wymarzonym urlopie. Po zabiegach laserowych przy leczeniu szczególnie opornych do usunięcia przebarwień - typu melasma, lekarz zaleca specjalistyczną terapię preparatami zawierającymi czynne składniki np.retinol i HQ które stymulują, regulują i przywracają równomierny koloryt skóry poprzez zmiejszanie ilośći melaniny i ich dystrybucji w keratynocytach.

3. Ultranawilżenie
Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie – „Na koniec po zabiegach laserowych możemy przystąpić do nawilżenia skóry za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym. W odbudowie i regeneracji skóry po opalaniu mogą też pomóc zabiegi głębokiego nawilżenia preparatami marki Juvederm w celu poprawy gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenia i zwiększenia elastyczności. W przypadku preparatu do mezoterapii Juvederm Volite wystarczy wykonać tylko jeden zabieg, aby cieszyć się efektem przez kolejne 9 miesięcy. Zadaniem Juvederm Volite jest uzyskanie długotrwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Preparat to produkt przełomowy, który został zaprojektowany w celu poprawienia jakości skóry”. Technologia VYCROSS łączy nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, tworząc ściśle usieciowany żel. Nowa technologia żelu hialuronowego zapewnia idealną gładkość elastyczność i nawilżenie skóry. Może być stosowany do zabiegów na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, a nawet jako nawilżenie ust. Warto dodać, że preparat zawiera już w sobie środek znieczulający – lidokainę, dlatego zabieg z użyciem Juvederm Volite jest mało odczuwalny. Ilość środka dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg Volite poprzedza konsultacja lekarza medycyny estetycznej, który indywidualnie ustala potrzebną ilość produktu dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. To co wyróżnia Volite na tle innych zabiegów odmładzających z wykorzystaniem mezoterapii, to fakt, że zabiegi stosowane w formie mezoterapii igłowej wymagają powtórzenia. Zadaniem Juvederm Volite jest uzyskanie długotrwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu.

4. Pielęgnacja domowa
Jeśli chcesz pomóc w regeneracji komórek skóry, koniecznie dwa razy w tygodniu wykonuj peelingi. Należy również zadbać o odpowiedni wieczorny demakijaż. Nie zapominaj o zabezpieczeniu skóry twarzy przed promieniowaniem UV. Zadbajmy o zróżnicowaną dietę bogatą w warzywa i owoce, dodatkowo możemy wesprzeć się suplementacją witamin grupy A B i E, kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Nie zapominajmy również o regularym nawadnianiu organizmu. Najprostrzym sposobem na nawilżenie skóry jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Przyjmuje się, że 8 szklanek płynów dziennie to minimum konieczne do zachowania zdrowia i urody. Warto o tym pamiętać planując dietę dla skóry .

Więcej na temat rekomendowanych zabiegów dowiesz się na: www.fabskin.pl

Radosław Rzepnikowski – lekarz z zakresu medycyny estetycznej. Współzałożyciel gabinetu FABSKIN oraz FABDENT. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale English Division, a także kierunku medycyna estetyczna w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, działającym przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

/źródo - /