HB, FB. B&B. Czy wiesz co rezerwujesz w hotelu? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 03 lipca 2018 11:19

HB, FB, B&B. Czy wiesz co rezerwujesz w hotelu?

Organizacja wakacji jest zazwyczaj ekscytująca ponieważ zwiastuje dni pełne beztroski. Niestety zdarza się, że w miejscu docelowym rozpoczyna się stres i spotykamy się z nieprzyjemnymi sytuacjami, które nie do końca są winą hotelu. Jakie błędy najczęściej popełniamy rezerwując pobyty przez Internet i jak się ich wystrzegać?

 

Poznaj nomenklaturę

FB, HB i OV to skróty znane i dużo mówiące osobom często podróżującym i tym, którzy mówią po angielsku. To one dyktują to jakie wyżywienie będziemy mieli podczas swojego pobytu na wyjeździe. Jeszcze niedawno skrót B&B nie był często spotykany, ale obecnie wszyscy wiemy, że pod nim kryje się nocleg wraz ze śniadaniem. Opcja ta świetnie sprawdza się podczas jednodniowych pobytów, lub wtedy gdy planujemy dużo zwiedzać. Niestety nie zawsze jesteśmy świadomi innych oznaczeń odnoszących się do opcji wyżywienia.
• Najczęściej spotykane to FB, czyli śniadania, obiady i kolacje
• HB z angielskiego half board, które jest często wybieraną możliwością podczas wakacji i oznacza śniadania wraz z obiadokolacjami.
• Zdarzają się także hotele, w których można spotkać się ze skrótem OV oznacza to pobyt bez wyżywienia, o czym niewiele osób wie. Należy wtedy zaplanować posiłki jedzone w mieście, często miejsca bez wyżywienia są wynajmowanymi domami lub apartamentami, w których przyjezdni zatrzymują się na dłuższy czas, dlatego też wyposażane są w aneksy kuchenne.

A co jeśli odwołam?

Rezerwując hotel, gdy nie jesteśmy pewny wyjazdu, zwróć uwagę na to czy możesz otrzymać zwrot pieniędzy za rezerwację. Część hoteli takich zwrotów nie przewiduje, a w innych anulowania można dokonać w różnych odstępach czasu od planowanego przyjazdu. W niektórych będzie to doba, a w innych 48 godzin. Pamiętaj natomiast o tym, że każdy hotel ma inną politykę i nie można zakładać, że dane działanie powtórzy się niezależnie od miejsca, w którym zarezerwowałeś pokój. Dlatego właśnie warto sprawdzić ten warunek przy każdorazowej rezerwacji, ponieważ czasem choroba lub inne wydarzenie losowe może pokrzyżować plany, a ty będziesz w stanie odzyskać część, albo i całość pieniędzy.

Sprawdź wszystko podwójnie

Niezależnie dokąd się wybierasz sprawdzaj wszystkie informacje o hotelu oraz potwierdzenia, które powinieneś otrzymać, aby na miejscu nie zastać przykrej niespodzianki. Pamiętaj o tym, że aby pokój został zarezerwowany i przygotowany na twój przyjazd musisz dostać potwierdzenie z numerem rezerwacji. Często zdarza się, że goście hotelowi po otrzymaniu oferty zakładają, że została dokonana i przyjeżdżają na miejsce. Decydując się na hotel należący do sieci pamiętaj żaby dokładnie sprawdzić miasto, w którym się znajduje. Często podobna nazwa może być myląca i pokój faktycznie czeka, ale w innej części kraju.
„Zorganizowanie hotelu może być przyjemnością, należy jednak pamiętać o wyżej wymienionych aspektach, które często umykają gościom. Zawsze, gdy coś nie jest jasne warto skontaktować się z hotelem ponieważ najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta i jego pozytywne wspomnienia związane z pobytem” – mówi Teresa Tracz, kierownik rezerwacji hoteli Mercure Kraków Stare Miasto i Novotel Kraków Centrum.
Aby cieszyć się spokojnym wyjazdem w wymarzonym miejscu pamiętaj o rezerwowaniu hotelu z głową, nie rób tego na szybko i zawsze sprawdzaj potwierdzenia. Jeśli coś byłoby nie tak, skontaktuj się z hotelem, na pewno będzie możliwość zmiany na taką, która będzie dla ciebie najlepsza. Idealny hotel to baza spokojnego wypoczynku, dlatego nie lekceważ jego znaczenia.

novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2018 11:27