Pomogą przy narażeniu na wystąpienie żylaków? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 23 marca 2018 10:39

Pomogą przy narażeniu na wystąpienie żylaków?

Rajstopy uchodzą za część garderoby, która ma chronić nogi przed wychłodzeniem i wprowadzać estetyczny efekt. Jednak na tym nie kończy się ich zastosowanie. Na rynku istnieją przeciwżylakowe rajstopy profilaktyczne. Sprawdźmy, kiedy okażą się przydatne, jak działają i jak je wybrać.

Rajstopy uchodzą za część garderoby, która ma chronić nogi przed wychłodzeniem i wprowadzać estetyczny efekt. Jednak na tym nie kończy się ich zastosowanie. Na rynku istnieją przeciwżylakowe rajstopy profilaktyczne. Sprawdźmy, kiedy okażą się przydatne, jak działają i jak je wybrać.

Czym są rajstopy profilaktyczne?
Rajstopy profilaktyczne to specjalne produkty uciskowe, które mają zadanie pomóc nogom przy niewydolności żylnej. Zasada ich funkcjonowania sprowadza się do wywoływania nacisku, który przekłada się na pobudzenie makrokrążenia. Tego typu rajstopy są idealnym uzupełnieniem terapii farmaceutycznej, która wspiera układ mikrokrążenia. Lekarze coraz częściej potwierdzają, że leczenie niewydolności żylnej jedynie tabletkami, może być niewystarczające, a stosowanie rajstop przeciwżylakowych poprawia efekty terapii. Szeroki wybór można znaleźć na www.lamai.pl.

Działaj wcześnie, zanim będziesz musiała leczyć
Rajstopy i pończochy uciskowe mają zarówno charakter profilaktyczny, jak i leczniczy. Lekarze alarmują, że problem przewlekłego schorzenia niewydolności krążenia dotyka coraz większa ilość kobiet, w tym coraz młodsze panie. Spowodowane jest to siedzącym trybem życia i pracą w miejscu. To właśnie dlatego, coraz większa ilość lekarzy zaleca stosowanie rajstop uciskowych kobietom, które mają siedzącą pracę, zanim jeszcze pojawią się pierwsze objawy żylne. Działania zapobiegające mogą zablokować czynniki sprzyjające schorzeniu i uchronić przed powstawaniem żylaków. Tego typu bielizna ma zatem charakter profilaktyczny, ale także jej stosowanie zalecane jest jako czynność lecznicza, kiedy już objawy pojawią się.

Jak to działa?
Wiele pań zastanawia się, jak to możliwe, że ucisk, który powodują rajstopy może mieć pozytywny wpływy na zdrowie. Może i ma. Zastępuje on bowiem w pewnym sensie pracę uszkodzonych części żyły, które mają za zadanie umożliwiać przepływ i blokują cofanie się krwi. Żyły w wyniku siedzącego trybu życia lub procesów chorobowych tracą naturalną właściwość tłoczenia krwi do góry, przez co zatrzymuje się ona w miejscu tworząc przerost żyły. Ucisk rajstopy ma zastępować naturalne właściwości sprawnych naczyń krwionośnych i przeciwdziałać nadmiernemu ich uelastycznieniu, a tym samym zatrzymaniu procesu właściwego pompowania.

Jak wybrać rajstopy uciskowe?
Najważniejszą zasadą, jaką należy sobie wpoić zanim zakupimy rajstopy przeciwżylakowe, jest fakt, że zaliczają się one do produktów leczniczych. W związku z tym należy unikać zakupu na targach i innych niezbyt wiarygodnych miejscach. Należy korzystać jedynie z oferty profesjonalnego sklepu z bielizną, aptek lub sklepów medycznych. Wybierajmy tylko produkty, które mają oznakowanie CE, potwierdzające ich medyczną wartość. Jednak najważniejsze jest odpowiednie wyprofilowanie pięty. Najbardziej istotny element stanowi wyraźnie zaznaczona pięta. Ucisk w tego typu rajstopach powinien rozkładać się według schematu: 100% założonego nacisku występuje w okolicy kostki, 70% na łydce i 40% na udzie.

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 10:46