Jak sobie poradzić z dolegliwościami przy świątecznym stole? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 15 kwietnia 2017 09:37

Jak poradzić sobie z dolegliwościami przy świątecznym stole?

W Wielkanoc stół staje się popisem kulinarnego kunsztu i finezji. Zgodnie z tradycją, nie wyobrażamy sobie tych świąt bez smakowitego żurku z kiełbasą, jaj z majonezem, pachnących pasztetów czy lukrowanych bab. Wielkanocne menu jest pyszne, ale niestety bywa ciężkostrawne i nie rzadko prowadzi do przejedzenia. Jak sobie z tym poradzić?

Herbaciane SOS

Potrawy świąteczne kuszą wykwintnymi smakami  i przyjemnymi aromatami, jednak są dosyć tłuste, co sprawia, że po świętach wielu z nas boryka się z zaburzeniami trawienia. Na ból brzucha, uczucie ciężkości oraz inne objawy niestrawności świetnie działają herbaty. Po każdym posiłku warto więc sięgnąć po filiżankę zielonej lub miętowej. Napary te wzmagają produkcję żółci i soków żołądkowych, dzięki czemu przyspieszają trawienie. Herbata miętowa dodatkowo działa rozkurczowo na żołądek, dlatego przynosi ulgę w bólu brzucha, a także jest skuteczna w walce z zaparciami, wzdęciami oraz zatruciami pokarmowymi.Zielone oraz miętowe herbaty znajdziemy w ofercie Ahmad Tea London. Poszukującym mieszanki idealnej na świąteczne dolegliwości, szczególnie poleca się Mint Mystique, czyli dwa w jednym – zielona herbata z miętą.

Ciepłe okłady

Na świąteczne przejedzenie i związane z tym dolegliwości bólowe z pewnością pomogą ciepłe okłady. Możemy je zrobić korzystając np. z wypełnionego ciepłą wodą termoforu albo namoczonego w ciepłej wodzie bawełnianego kompresu. Ciepło powoduje rozszerzenie dróg żółciowych, a to ułatwia i przyspiesza trawienie tłuszczy, a także zmniejsza bóle spowodowane skurczami.

Pozwól żołądkowi odpocząć

Kiedy dolegliwości stają się bardzo silne, warto zastosować jednodniową dietę oczyszczającą, która odciąży żołądek. W tym czasie powinniśmy postawić na lekkie produkty, takie jak ryż, czerstwe pieczywo, sucharki, gotowaną marchew czy jogurty naturalne. Aby nie odwodnić organizmu należy też dużo pić – co najmniej 2 litry płynów na dobę. Najlepiej do picia wybierać wodę mineralną, która oczyszcza organizm i zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu jemy mniej.

Postaw na ruch

Okazuje się, że najlepszym sposobem na przejedzenie się jest ruch. Po świątecznym obiedzie wystarczy półgodzinny spacer, abyśmy poczuli się lepiej. Wszelka aktywność fizyczna poprawi przemianę materii i uskuteczni oddychanie, dzięki czemu narządy w naszym ciele będą funkcjonowały sprawniej.

Wspomniane wyżej sposoby pomogą nam przetrwać święta oraz okres krótko po nich i zachować dobrą formę. Pamiętajmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem na wszelkie dolegliwość żołądkowe jest… zachowanie umiaru w jedzeniu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

/źródło - /