Karboksyterapia C.D.T. Evolution - przełom w medycynie estetycznej Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 22 grudnia 2013 14:22

Karboksyterapia C.D.T. Evolution – przełom w medycynie estetycznej


Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem" choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej.

Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.
Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej. Wyłącznym dystrybutorem C.D.T. Evolution w Polsce jest firma BD Aesthetic.
Karboksyterapia C.D.T. Evolution jest jedyną oryginalną i co ważne medyczną terapią, której zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz. Na rynku pojawiły się już różnej jakości kopie tego urządzenia głównie w gabinetach kosmetycznych. Dlatego, też bardzo ważne jest, aby pacjent, który chce poddać się karboksyterapii szukał tej technologii w gabinecie medycznym. Istotne jest również, aby zabieg był wykonany przez lekarza, aplikowany dwutlenek węgla był gazem medycznym, a urządzenie posiadało certyfikat II klasy medycznej. Jeśli te warunki są spełnione to terapia będzie bezpieczna i skuteczna.
Pierwsze w Polsce kliniki, które wyszły naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i wykonują już innowacyjne zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution to: w Poznaniu: Instytut Zdrowia i Urody ASPAZJA doktora Przemysława Trzeciaka oraz Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Profesjonalnej doktor Agnieszki Majewskiej, w Stalowej Woli: Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii doktora Jerzego Maciąga, w Warszawie: MURANO Klinika Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej doktora Pawła Rujna, w Szczecinie: ESTETIC Medycyna Estetyczna i Kosmetologia doktora Piotra Zawodnego, w Rybniku: Centrum LIFTMED doktor Katarzyny Grudzień, w Płocku: Gabinet Medycyny Estetycznej La Estetica doktor Agnieszki Lemiec, w Warszawie: Gabinet Medycyny Estetycznej przy PSME PTL doktora Andrzeja Ignaciuka. W tych 8 wyżej wymienionych klinikach pacjenci mogą już korzystać z zabiegów z zastosowaniem C.D.T. Evolution


Jak działa karboksyterapia C.D.T. Evolution?
Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.


Bezpieczeństwo zabiegu
Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Przeciwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.
Wskazania do zabiegu karboksyterapii C.D.T. Evolution:
• Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
• Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
• Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
• Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
• Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
• Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.


Lekarze specjaliści, którzy wykonują już w swoich klinikach zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution:
Doktor Przemysław Trzeciak z Instytutu Zdrowia i Urody ASPAZJA w Poznaniu.
www.aspazja.pl 
Doktor Jerzy Maciąg z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii w Stalowej Woli
www.centrum-dermatologii.com.pl
Doktor Paweł Rujna z MURANO Kliniki Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej w Warszawie
www.klinikamurano.com.pl  (czytaj niżej)
Doktor Piotr Zawodny z ESTETIC Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Szczecinie
www.estetic.pl 
Doktor Katarzyna Grudzień z Centrum LIFTMED w Rybniku
www.liftmed.pl
Doktor Andrzej Ignaciuk z Gabinetu Medycyny Estetycznej przy PSME PTL w Warszawie
www.ptmeiaa.pl
Doktor Agnieszka Lemiec z Gabinetu Medycyny Estetycznej La Estetica w Płocku
www.laestetica.pl


Klinika na miarę XXI wieku
Od pewnego czasu na mapie Warszawy gości ważne miejsce dedykowane tym, dla których piękno, estetyka, a jednocześnie zdrowie mają istotne znaczenie. Klinika Murano dr Pawła Rujna to klinika medycyny estetycznej na światowym poziomie, z najnowocześniejszym i zaawansowanym technologicznie sprzętem medycznym. Jest jednym z nielicznych tego typu miejsc w kraju, gdzie jakość oferowanych usług idzie w parze z komfortem i dyskrecją. Klinika świadczy usługi z zakresu dermatologii klinicznej, estetycznej i laserowej.
Wykwalifikowani specjaliści, sprzęt najnowszej generacji, najwyższe standardy bezpieczeństwa to kluczowe atuty kliniki Murano. Jest to miejsce, gdzie pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie. Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania architektoniczne, biało-błękitna kolorystyka wnętrz dają wrażenie minimalizmu a zarazem elegancji.
Założycielem kliniki Murano jest dr nauk medycznych Paweł Rujna - specjalista z dziedziny dermatologii, dermatochirurgii, laseroterapii i medycyny estetycznej posiadający bogaty dorobek naukowy. Dr Paweł Rujna należy do grona wybitnych specjalistów Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest lekarzem cenionym w branży oraz cieszącym się zaufaniem swoich pacjentów. W sztabie specjalistów kliniki Murano znajdują się również eksperci ds. żywienia, chorób wewnętrznych i endokrynologii, dermatolodzy, alergolodzy.
Klinika Murano dr Pawła Rujna posiada skuteczne i nowatorskie urządzenia zabiegowe oraz współpracuje z renomowanymi markami kosmetycznymi. Oferuje pełne spektrum z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej.
Klinika ma w swojej ofercie:
* ekskluzywne i opatentowane techniki wyszczuplające,
* zabiegi modelujące twarz i sylwetkę,
* zabiegi ujędrniające,
* oraz stosuje techniki laseroterapii redukujące różne niedoskonałości skóry.
Zabiegi wykonywane są nowoczesnym, atestowanym sprzętem, który spełnia wszystkie wymagane normy medyczne. Odpowiednio, kompleksowo wyposażone gabinety dają odczucie miejsca przyjaznego, bezpiecznego, a jednocześnie godnego zaufania.

 

/źródło - /