Bezbolesne karmienie piersią - czy to mozliwe? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 23 lipca 2013 12:38

Bezbolesne karmienie piersią – czy to możliwe?

Początki karmienia piersią pierwszego dziecka mogą okazać się bardzo trudne z kilku powodów – po pierwsze trzeba nauczyć się prawidłowego przystawiania dziecka do piersi. Po drugie - drugie delikatne brodawki piersiowe mogą być podrażnione. U niektórych kobiet już sam fakt urodzenia dziecka i rozpoczęcia laktacji sprawia, że brodawki robią się bardzo wrażliwe i na mocniejszy dotyk reagują bólem.

Z karmieniem wiąże się też kilka innych dolegliwości, np. zatory kanalików mlekowych, które bardzo często występują przy nawale pokarmu. Między innymi z uwagi na strach przed bolesnością piersi wiele młodych mam nie próbując rezygnuje z naturalnego karmienia. Niekiedy ból czy rany są tak duże, że wymuszają konieczność przerwania podawania piersi dziecku na czas leczenia. Jednakże jak w każdym przypadku lepiej zapobiegać lub działać przy pierwszych objawach niż później zdać się na konieczność przyjmowania silnych leków i odstawienie dziecka od piersi. Istnieją różne sposoby na złagodzenie bólu i podrażnień w czasie karmienia piersią. Są to zarówno sposoby domowe, z jakich z powodzeniem korzystały już nasze prababki, jednakże warto zapoznać się również z tymi, jakie wykorzystują najnowsze technologie i wyniki długoletnich badań.

Liść kapusty...

Wyciągi z soku ze świeżej kapusty znane są ze swoich właściwości ściągających oraz łagodzących. Między innymi dlatego już od wielu lat z powodzeniem zaleca się jako pierwszy środek łagodzący przyłożenie schłodzonego, ponakłuwanego widelcem liścia białej kapusty do obolałej piersi. Chłód łagodzi ból, zaś sok wydobywający się z nakłuć przenika do skóry i łagodzi obrzęki. Działa również delikatnie antyseptycznie.

Nakładki silikonowe

Ogromną popularnością cieszą się nakładki silikonowe, które są elastyczne i dzięki dziurkom, jakie się w nich znajdują umożliwiają karmienie piersią. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że nie każde dziecko będzie chciało ssać pierś z nakładką i nie w każdym przypadku one pomogą, szczególnie że używając takich silikonowych nakładek i tak należy dodatkowo kupić maść łagodzącą podrażnienia.

Nakładki z metali szlachetnych

Zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o nakładki na piersi wykonane z metali szlachetnych takich jak na przykład srebrne nakładki na brodawki piersiowe Silverette ze sklepu www.babymama.pl , które po raz pierwszy były używane przez włoskie mamy.

Silverette to dwie malutkie nakładki wykonane ręcznie ze srebra najwyższej próby (925). Są higieniczne, łatwe w użyciu i bardzo skuteczne. Chronią i dezynfekują brodawki piersiowe, przez co zapobiegają powstawaniu ran i podrażnień.

Silverette są używane i polecane na oddziałach położniczych wielu włoskich szpitali, co świadczy o medycznym charakterze produktu.

Srebrne nakładki na brodawki piersiowe Silverette cena: 220 pln www.babymama.pl

 

/źródło - /


Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 18:32