Zalety pobytu w prywatnym sanatorium
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 17:08

Zalety pobytu w prywatnym sanatorium

W związku z dość dużymi problemami związanymi z dostaniem się i pobytem w sanatorium refundowanym, coraz większą popularnością cieszy się pełnopłatny pobyt w sanatorium prywatnym. Jest to bowiem rozwiązanie, które wiąże się z naprawdę wieloma korzyściami.

Pobyt w sanatorium prywatnym

Tutaj kuracjusz zapłaci samodzielnie za swoje zakwaterowanie, wyżywienie, zabiegi lecznicze, rehabilitacyjne oraz kosmetyczne (mające na celu poprawę zdrowia lub urody). Taki wyjazd może stać się idealnym połączeniem pobytu wypoczynkowego w pięknych okolicznościach przyrody, z korzystaniem z wybranych zabiegów leczniczych. Nawet stosunkowo krótka podróż pozwoli w odpowiednim sanatorium zadbać o własną kondycję fizyczną, ale też psychiczną.

Na prywatne wyjazdy w celu poratowania zdrowia, bez czekania na decyzję NFZ, można zdecydować się np. wtedy, gdy czuje się nasilenie drobnych dolegliwości (jak np. bóle stawów i mięśni). Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych, w takich miejscach bardzo często będzie można skorzystać również z oferty zabiegów SPA. Co ważne, pobyt w prywatnym sanatorium nie musi być przesadnie drogi i często jego koszt nie różni się znacząco od zwykłych pobytów wypoczynkowych. Choć na cenę będą miały oczywiście wpływ obrane kierunki czy wyjazd w szczycie sezonu letniego bądź zimowego.

Zalety prywatnego wyjazdu do sanatorium

Pełnopłatne pobyty w sanatoriach, tak ja było wspomniane już wcześniej, są alternatywą dla długiego oczekiwania na pobyt refundowany. Takie wyjazdy posiadają wiele atutów, wśród których można wymienić to, że:

  1. Pozwalają na samodzielne wybranie miejsca i czasu pobytu. Będzie to mogło być takie sanatorium, które spełni wszystkie oczekiwania.
  2. Umożliwiają elastyczność dobru nie tylko terminu, ale i dogodnej długości pobytu. Wyjechać można w dowolnym, a dostępnym terminie. Nie będą tu występować obostrzenia dotyczące 21-dniowego pobytu, co będzie szczególnie wygodne dla tych osób, dla których tak długi wyjazd byłby niemożliwy.
  3. Są szybkim rozwiązaniem dla osób potrzebujących wizyty w sanatorium, a które z przyczyn osobistych musiały zrezygnować z pobytu w sanatorium refundowanym w innym terminie.
  4. Wyjazdy prywatne oznaczają najczęściej najkrótszy czas oczekiwania na usługę. Od momentu rezerwacji do wyjazdu może minąć zaledwie kilka dni. W przypadku wyjazdu organizowanego przez NFZ, czas oczekiwania może wynieść od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Jeśli zaś dana osoba boryka się z dość problematycznymi i silnymi dolegliwościami, taki okres bez pomocy odpowiednich zabiegów może być bardzo trudny i kłopotliwy.
  5. Kuracjusz płacący za swój wyjazd będzie bez problemu mógł odbyć swój pobyt leczniczy razem z bliską osobą. W przypadku wyjazdu refundowanego wyjazd z małżonkiem, do tego samego miejsca i w tym samym terminie jest opcją spotykaną niezwykle rzadko.
  6. Formalności związane z płatnym, prywatnym wyjazdem są znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne niż inne opcje dostania się do sanatorium.

Jak więc widać, warto rozważyć pełnopłatny pobyt sanatoryjny i skorzystać z takiej prywatnej formy wypoczynku, która będzie połączona z korzystną dla zdrowia kuracją.

Współautorem artykułu jest Sanatorium Bristol w Busku Zdrój oferujący prywatne pobyty leczniczo-rehabilitacyjne.

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 17:16