Seria książek "Czytam sobie"
Wpisany przez S.Z.   
środa, 18 września 2019 08:31

„Czytam sobie” to książki na trzech poziomach zaawansowania

Teksty z pierwszego poziomu mają nie więcej niż 200 wyrazów, nie zawierają liter z ogonkami i dwuznaków.

Duże, atrakcyjne ilustracje, stworzone przez najlepszych polskich rysowników mają ważne zadanie – ułatwiają zrozumienie historii, a także sprawiają, że książki są atrakcyjne dla małych czytelników. Strony są zaprojektowane tak, żeby dziecko, czytając, mogło wodzić palcem za tekstem.

Poziom drugi to nawet 900 wyrazów, elementy dialogów i ćwiczenie sylabizowania. Dzieci, które go opanują, mogą sięgnąć po książki z poziomu trzeciego, w których znajdą więcej tekstu, zawierającego już wszystkie głoski. Mniej tu ilustracji, pojawia się za to słowniczek trudniejszych wyrazów użytych w książce. Kontynuacją serii są książki ze znaczkiem „Czytam sobie z bakcylem”, które zawierają jeszcze dłuższe i bardziej wymagające teksty dla miłośników literatury wychowanych na serii „Czytam sobie”.

Wszystkie książki mają przejrzyście ponumerowane strony, co pozwala dzieciom śledzić własne postępy, oraz dyplomy sukcesu z naklejkami na zachętę. To wszystko, a także przystępna cena i poręczny format sprawiają, że po „Czytam sobie” chętnie sięgają dzieci i rodzice – książki są na rynku już od ośmiu lat i przez ten czas sprzedały się w dwóch milionach egzemplarzy.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

/źródło - /